Včera ze Zlína vyrazila pojízdná ambulance „Florabus 2007“. Posádku tvoří poradenský tým odborníků, který je bezplatně k dispozici zájemcům o změření hladiny celkového cholesterolu. Na základě naměřených hodnot bude zájemcům nutriční terapeutkou stanoveno potenciální riziko srdečně-cévních onemocnění a doporučen optimální jídelníček a celková změna životosprávy. Nedílnou součástí projektu je i dotazník „Šance pro Vaše srdce“, s pomocí tohoto formuláře odborníci prý zjistí, v jaké tělesné kondici prožije respondent stáří při svém stávajícím životním stylu. Zmíněný dotazník byl vytvořen ve spolupráci značky Flora a Kliniky GHC Praha a nyní je k dispozici i na www.flora.cz. Výsledky dotazníkového šetření budou pak zveřejněny v srpnu tohoto roku.

 

Návštěvníkům Florabusu je též bezplatně k dispozici řada informačních materiálů o zdravém životním stylu z hlediska prevence kardiovaskulárních onemocnění. Za zmínku také rozhodně stojí fakt, že odborným garantem není zmíněná značka Flora, ale Česká kardiologická společnost. Cílem celé akce je podpořit prevenci srdečních a cévních onemocnění v České republice, a ovlivnit tak životní a stravovací návyky české populace, která je bohužel na prvních příčkách v úmrtnosti na kardiovaskulární choroby.

 

Slovo odborníka…

„To, jak žijeme dnes a jak se chováme ke svému srdci, přímo ovlivňuje, kolika let se dožijeme a v jaké kondici,“ říká prof. MUDr. Michael Aschermann, DrSc., FESC, předseda České kardiologické společnosti. Náš biologický věk nemusí nutně odpovídat věku kalendářnímu. Vysoký cholesterol a krevní tlak, nezdravý životní styl, strava, kouření, stres a nedostatek pohybu způsobují, že proces stárnutí často probíhá rychleji, než by měl. Jedním z hlavních rizikových faktorů srdečních a cévních onemocnění je vysoká hladina cholesterolu v krvi – podle průzkumů má každý druhý dospělý v České republice hladinu cholesterolu vyšší, než je žádoucí. „Ozdravěním životního stylu můžeme pomoci svému srdci, a prodloužit tak a zkvalitnit svůj život,“ dodává prof. Aschermann.

 

 

pondělí 4. 6.

Zlín

Náměstí Míru

úterý 5. 6.

Olomouc

Horní náměstí

středa 6. 6.

Ostrava

Hlavní třída (u Nezvalova náměstí)

čtvrtek 7. 6.

Brno

Moravské náměstí

pátek 8. 6.

Poděbrady

Kolonáda TGM

pondělí 11. 6.

Plzeň

Smetanovy a Kopeckého sady

úterý 12. 6.

Hradec Králové

Baťkovo náměstí

středa 13. 6.

Sokolov

Náměstí Budovatelů

čtvrtek 14. 6.

Havlíčkův Brod

Havlíčkovo náměstí

pondělí 18. 6.

Litoměřice

Mírové náměstí

úterý 19. 6.

České Budějovice

Náměstí Přemysla Otakara II.

středa 20. 6.

Pardubice

Pernštýnské náměstí

úterý 26. 6.

Liberec

Soukenné náměstí (před palácem Dunaj)

 

Zbývá jen dodat, že celá akce probíhá od pondělí 4. 6. 2007 do úterý 26. 6. 2007. Tým specialistů je připraven ve Florabusu poskytovat pomoc a informace vždy od 12 do 18 hodin.

 

Víte, jakou máte hladinu cholesterolu?

Myslíte, že jsou takové akce potřebné?

Láká Vás do Florabusu zajít?

 

soutěž - motýl

 

Reklama