.

Pojeďte na Lefkadu!

Cestování

Pojeďte na Lefkadu!


Lefkada je jedním z jónských ostrovů ležících u západního pobřeží středního Řecka a Peloponésu. Každý kousek ostrova vypovídá o nesmírné tvůrčí síle a fantazii přírody. Členitý povrch i pobřeží ostrova jej předurčuje k tomu, abyste se zastavili v běhu všedních dnů a vychutnávali nádherné scenérie, které vytvářejí zátoky lemované křišťálově čistým mořem na pozadí zelení porostlých kopců a hor. Každý kousek ostrova je neopakovatelný. Nejvyšší hory na ostrově přesahují 1.000 m. n. m. Vápencové krasové kopce jsou nejcharakterističtějším znakem ostrova, který obývá okolo 25.000 stálých obyvatel. Většinu turistů na ostrov přitahuje klid a kouzelné bělostné pláže z vápencového písku, které zesvětlují i barvu moře kolem ostrova na překrásně azurovou.

Objevte Lefkadu sami - vystoupejte po krkolomných pěšinách až na vrcholek nejvyšší hory Stavroty. Po cestě objevte malebné vesničky a klid rušený jen bzukotem cikád či cinkáním zvonců zbloudilých stád koz. Vydejte se k jihozápadní špici ostrova - na mys Dukato, který je údajně místem, kde spáchala sebevraždu skokem z bělostné skály básnířka Sapfó z nešťastné lásky ke krásnému Faónovi. Úzká zátoka Sýbota s mnoha krasovými jeskyněmi na pobřeží na jihovýchodě ostrova pak měla být přístavem Forkys, kde Odyssea vysadili Faiákové z Kerkyry a kde měl ukrýt své poklady v jeskyni Nymf. Na dohled od městečka Nidri jsou malé soukromé ostrůvky. Jeden z nich, ostrov Scorpios, patří k majetku rodiny slavného Aristotela Onassise. Lefkada zůstala v minulých letech stranou zájmu masivního turistického průmyslu. Proto zde můžete ještě dnes obdivovat nedotčená zákoutí a sledovat tradiční život na řeckých vesnicích.

Vassiliki

Toto kouzelné a klidné, pro sebe izolované letovisko se nachází ve středu jižního pobřeží ostrova. Původně rybářská vesnice lemovaná hradbou zelení porostlých hor nabízí neopakovatelnou dovolenou kolem stejně nazvaného zálivu. Dlouhá oblázková a písčito-oblázková pláž lemující záliv přechází do nekonečného pozvolně klesajícího průzračného moře, a především ideální podmínky k windsurfingu - dle odborníků jedny z nejlepších na světě - plně uspokojí Vaše představy. Taverny v centru letoviska rozeseté po nábřeží skýtají relaxační atmosféru od rána do pozdních večerních hodin a při tom neruší jinak poklidný tep vesničky. Můžete se provézt na koni, zapůjčit si kola, motocykl, auto. Z přístavu pravidelně vyjíždějí výletní lodě po širokém okolí - dovezou Vás například na krásnou pláž Agiofili. Pokud však budete chtít zavítat na jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě - Porto Katziki - musíte se na ni na jihozápadní část ostrova vypravit vlastními prostředky. Poloha letoviska je ideální jako výchozí bod pro výpravy za poznáním západního pobřeží ostrova.

Transfer z letiště: cca 60 minut

Windsurfing

Letovisko Vassiliki má dle mínění odborníků jedny z nejlepších podmínek k windsurfingu. Každé léto sem přijíždějí milovníci tohoto sportu a celá zátoka je pokryta barevnými plachtami. Na své si zde přijdou nejenom ti, kteří se tomuto koníčku věnují již delší dobu, ale i ti, kteří si chtějí úžasný pocit jízdy ve větru vyzkoušet poprvé. Profesionální instruktoři jsou připraveni a zasvětí Vás do tajů windsurfingu.

 Máme pro vás jednu horkou last minute nabídku od cestovní kanceláře Exim Tours!

 

 

LEFKADA

 

 

 

11 dní   odlet Praha                                                                                             27.06.-07.07.

 

Studia a apartmány Akti (BS)                                                                                      4.990 Kč

Studia a apartmány Electra (BS)                                                                                 4.990 Kč

Hotel Apollo *** (PP)                                                                                                  8.990 Kč

Hotel Alexandros **** (PP)                                                                                          9.990 Kč

 

1. dítě 2-18 let na přistýlce ve vybraných kapacitách v doprovodu 2 dospělých osob za 3.990 Kč!

2. dítě 2-18 let na přistýlce ve vybraných kapacitách v doprovodu 2 dospělých osob za 4.990 Kč!

 

 

Více na www.eximtours.cz

   
26.06.2007 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [11] Pusik [*]

  Ja byla z Lefkady nadsena. Bydleli jsme v malem letovisku Agios Nikitas a cely ostrov jsem procestovali dzepem a strasne radi na to vzpominame

  superkarma: 0 27.06.2007, 12:04:13
 2. avatar
  [10] Hysteria [*]

  Též mohu potvrdit,na pláž Potro Katziki je nejlepší jet na motorce,či autem,stojí za to!Jinak není špatné letovisko Agios Nikitas.Nidri je sice větší ale voda nic moc,velký provoz vodních atrakcí a navíc je to uzavřenější,naproti Nidri je ostrov Skorpios a ještě další,voda není tak průzračná.

  superkarma: 0 26.06.2007, 19:08:40
 3. avatar
  [8] tyrkys [*]

  Martice: přesně! My jsme ve Vassiliki bydleli ale každé ráno jsme nasedli na skůtr a vyráželi na cesty po ostrově. Západní pláže jsou jako z pohádky .
  PS: asi týden po našem odjezdu tam bylo to zemětřesení

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:12:55
 4. [7] Martice [*]

  Lefkada je fakt nádherná. Ale na Vasiliki bacha - je to ráj surfařů a ti neberou ohledy na koupající se. Takže pro plavce, kterému čouhá z vody jen hlava to tam je trochu nebezpečné - vlastní zkušenost. Chce to cestovat po ostrově, pláže jsou tam neskutečně nádherné.

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:09:23
 5. avatar
  [5] Zoro [*]

  Kamarádka tam byla minulý rok na dovolené a říkala, že to tam bylo super. Krásné moře, pláže a úžasní a pohostinní lidé. Ten skutr si taky pujcili a nemohli si výlet vynachválit:-)

  superkarma: 0 26.06.2007, 10:01:00
 6. avatar
  [4] tyrkys [*]

  Lefkada je úžasná . Doporučuji půjčit si skůtr a ostrov procestovat

  superkarma: 0 26.06.2007, 09:29:16
 7. avatar
  [3] paviocko [*]

  hmmmmm.... tak to mě nějak neláká.

  superkarma: 0 26.06.2007, 09:15:20
 8. avatar
  [2] Smajlinka [*]

  Vasilliki je opravdu jediné místo, které bych si na Lefkádě vybrala. Jinak mi připadají jiné řecké ostrovy daleko hezčí.

  superkarma: 0 26.06.2007, 08:39:36
 9. avatar
  [1] Pentlička [*]

  Dejte mi 10 000,- a jedu hned!

  superkarma: 0 26.06.2007, 08:08:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme