Zdá se vám tato otázka podivná? Pak jste na tom dobře. Většina žen v mém okolí na ni reagovala  se smíchem. „To by chodil asi nahý.“ Ano, je to řečeno s nadsázkou, ale bude na tom hodně pravdy. Mužský odpor k nakupování je přece pověstný, a u oblečení to platí dvojnásob.

Muži v přístupu k oblečení by se dali rozdělit do několika kategorií:

  • Módemani. To jsou muži, kteří své oblečení řeší. Dokonce ho řeší víc než mnohé ženy. Vyznají se perfektně ve značkách, úzkostlivě dbají o svůj vzhled, nakupují zásadně kvalitní kousky a mají prostě styl.

oblečeníPozor, nemusí se nutně jednat o chlapíky z umělecké branže, ani o metro-, nebo homosexuály. Když občas zavítám do nějakého pánského butiku (třeba na tiskovku nebo představení nové značky), skoro se divím, kolik je zájemců o módu ze strany mužů. Na první pohled to nejsou žádní manekýni, ale při bližším pohledu zjistíte, že to mají prostě vychytané a „na háku“.

Do této skupiny by se dali zařadit i muži, kteří své oblečení řešit musí, neboť to patří k jejich postavení a reprezentaci.

  • Sporťáci a hobbysté: Do této skupiny bych zařadila poměrně početnou skupinu mužů, která je schopna koupit si jen oblečení, které se váže k jejich zájmům a koníčkům. Ať už sportovním, či jiným. Nejde jim ani tak o módu jako o funkčnost, a za takovou „výstroj“ jsou ochotni utratit nemalé peníze. Do koupě tohoto oblečení si většinou „kecat“nenechají, protože mu rozumí nejlépe. Na rozdíl od „běžného“ denního ošacení, které nijak zvlášť neřeší, jde jim hlavně o pohodlí a oblečou si takřka všechno, co jim je doporučeno.
  • Flegmatici: Dalším „modelem“ jsou chlapi, které musí do obchodu dotáhnout  manželka, partnerka, přítelkyně či jiná osoba, která má eminentní zájem na tom, aby už jí konečně přestal dělat ostudu a vyhodil ty své milované, ale obnošené, ošoupané a nemoderní svršky a nečekal, až se na něm dočista rozpadnou.
  • Samorosti: Poslední skupinou jsou muži samotáři, jezevci, staří mládenci, kteří si lebedí ve svém klidu, nikdo je neovlivňuje, do ničeho nenutí, a oni si spokojen obrůstají mechem.

Možná jste v nějaké z výše jmenovaných skupina našly i svého partnera. Možná vás napadla jiná kategorie, která nenapadla mě. Budu ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti

Jak je na tom s oblékáním váš partner?

Kupuje si oblečení sám? Jak se vám líbí jeho styl? Má podle vás vkus, nebo vždycky žasnete, co se mu líbí?

Kdy si naposledy koupil něco na sebe?

Ovlivňujete ho v jeho „rozletu“? Nechá se, nebo se u toho občas pohádáte?

Patří spíš mezi muže, kteří nechávají své oblékání čistě na vás? Chodíte s ním nakupovat, nebo mu nakupujete oblečení sama? Spokojí se se vším, nebo kritizuje?

Změnila jste jeho vkus od doby, co jste se poznali?

Máte s ním peklo, když mu chcete pořídit něco na sebe?

Napište nám, svěřte se, podělte se s námi o své zážitky s nakupování mužského oblečení.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Napište a dostanete dárek. Na co se můžete těšit?

Dárek pro vás, pro něj, či celou rodinu. Krásnou termosku v barvě jeřabin

termo

Reklama