Vztahy

Pojďte se porvat se žárlivostí

zarl

Psychologové dělí žárlivce na dva druhy. Chorobné a reaktivní na momentální situaci.

Reaktivní žárlení se spouští v důsledku objektivních příčin - odhalené nebo správně vytušené nevěry.

Chorobné žárlení pramení z chuti někoho vlastnit, ve skutečnosti s láskou nemá nic společného. Patologický žárlivec se snaží mít druhého pod kontrolou. O spokojenost toho druhého mu vůbec nejde.

Tušenou žárlivost zná jistě mnoho z nás. Psychologové jsou za jedno - je zcela normální. Co dělat, když komunikace selhává? Jak si poradit sám se sebou nebo partnerem, který žárlí na nás? Odpovídá psycholožka PhDr. Jana Wiesnerová (www.larra.cz, e-mail: wiesner.jana@seznam.cz)

Žárlivý partner

 1. V prvé řadě musím zjistit, zda se nejedná o žárlení patologické. Jeden z typů psychopatie, tj. nevyvážené struktury osobnosti, je právě žárlivecká (paranoidní) psychopatie. Pokud ano, tento typ bude žárlit neustále, bez jakýchkoli spouštěcích momentů, „sám od sebe“, naprosto nepřiměřeně situaci, a žárlivost a její i násilné projevy se budou nevyhnutelně stupňovat. A protože na věrnost neexistuje důkaz, tato muka nebudou nikdy ukončena. Jediný lék je okamžitý, neprodlený a nekompromisní rozchod. Může to totiž končit až patologickým slíděním.
 2. Pokud se jedná o žárlení jinak standardního partnera – zde se jedná většinou o žárlení vyvolané konkrétní situací, kterou partner vyhodnotí jako ohrožující. Pomozte partnerovi vybudovat si sebeúctu. Opakujte mu, jak je skvělý (klidně lžete a přehánějte) a pro vás jediný. Obracejte jeho pozornost k jiným problémům.
 3. Též může jít o záměrně vyprovokované žárlení – účelové jednání – abychom zrevidovali, jak si u partnera stojíme. Tady radím velkou opatrnost a mít stále na zřeteli osobní zodpovědnost.

Co ale sám se sebou, jestliže jsem tím žárlivcem já?

Jestliže nejste žárlivec patologický, lze své pocity zvládnout sebekázní a disciplínou.

1. Uvědomte si, že nikdo nikdy nedokáže se stoprocentní jistotou tvrdit, že mu protějšek nezahnul. Druhého totiž neuhlídáte, kdybyste se rozkrájeli, takže vlastně nemá význam se žárlením zabývat.

2. Pocítíte-li žárlivost, snažte se ji rozumem potlačit. Odejděte z místnosti a odreagujte svou mysl sportem, úklidem, četbou.

3. Od začátku vztahu si poskytujte vzájemnou volnost, pěstujte si vlastní koníčky, kamarády a část volna travte každý zvlášť. Svého partnera nekontrolujte desítkami telefonátů a esemesek.

4. I přes všemožné urážky a aroganci je žárlivec na svém protějšku velice závislý. Protože sám nevěří ve své kvality, neustále se obává, že si partner najde někoho lepšího. Proto ho chce mít stále pod kontrolou, vyžaduje stále další důkazy věrnosti, chová se majetnicky. Sužují-li vás tyto pocity, ubijte je prací nebo novými koníčky.

5. Změňte účes, kupte si pár sexy modelů a vyrazte si zvýšit sebevědomí mezi lidi. Zhubněte, překonejte lenost, naučte se vyšívat, přihlaste se jako dobrovolník do humanitární organizace, zkrátka udělejte cokoli, kvůli čemu byste si sama sebe začala vážit. V ten moment si vás začne vážit i vaše okolí včetně záletníka. A jestli ne, vám už to možná bude docela jedno.

Jste žárlivá? Máte zkušenosti se žárlivcem? Jak proti tomu bojujete?

   
13.01.2010 - Láska a vztahy - autor: Simona Škodáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [55] ekleinovka [*]

  wich — #50 Právě,že jsem v plné invalidce,někdy lépe,někdy hůře pohyblivá.V tom je ten háček.Nejde mi vše tak rychle,jak bych chtěla.Když půjdeme,tak daleko odsud,nebudu to řešit mezipřistáním,protože to fyzicky není možné zvládnout.Pro mne je to veliký nápor,věci sbalit během 2 hodin?To prostě nejde.Navíc nejsem žádný zbohatlík,stěhovat se můžu jen jednou,protože je to 150km....teď jsem se třeba vrátila z nemocnice,než se dám zase trošku dohromady,chvilku to trvá.A dcerka chce odejít,až dokončí školu,protože tady bydlí i její přítel/v místě bydliště/.Ten si bude muset najít novou práci,já sehnat nějakou brigádu,nebo práci doma...nevíte někdo o něčem..

  superkarma: 0 15.01.2010, 15:15:39
 2. avatar
  [54] Mon-ika [*]

  OlgaMarie — #53 Dceři bude v září 18,ale ještě je tu 4letý.Protože jsem již podruhé vdaná,tak vím co je to pro dítě se obětovat(v prvním manželství jsem to vydržela 6let).Ale přece jen již nejsem nejmladší(39) a musím to začat řešit.Dcera se nechce stěhovat daleko,protože zde má hodně kamarádek.Všechno trápení prožívá ve směs se mnou,tak je v obraze. 

  superkarma: 0 15.01.2010, 14:50:18
 3. avatar
  [53] OlgaMarie [*]

  Mon-ika — #52 Dcera se nechce stěhovat daleko nebo se nechce stěhovat vůbec? Docela záleží i na jejím věku. Zvaž, zda jsi ochotná snášet dále postoj manžela k sobě a za jakou cenu. Tak, jak jsi to napsala, na mě působí že už tě i dcera trochu tlačí ke zdi. Nevím, kolik jí je roků, promluv si s ní o svém trápení a i o svém zdraví. Ona stejně jednou z domu a od tebe odejde a co potom...Zvaž to, co se nazývá obětováním se.

  1. na komentář reaguje Mon-ika — #54
  superkarma: 0 15.01.2010, 11:59:10
 4. avatar
  [52] Mon-ika [*]

  denkas — #19 Ne že odrovná,ono už to začíná.Ale nejde to nijak řešit.Nemám kam jít, dcera se ani nechce nikam daleko stěhovat.Já jsem bez jakých koliv prostředků-peněz.Vše je jeho,je to cholerik, panovačný, hamoun a já nevím co ještě.Jen on má pravdu a všechny baby jsou k....Ale asi to začnu rozjíždět.On navrhl ať podám žádost o rozvod,ale myslí si,že je to jen rozvod a zapoměl na děti,výživné, majetek...Ale já mu to všechno spočítám..

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #53
  superkarma: 0 15.01.2010, 11:09:34
 5. avatar
  [51] wich [*]

  ...Pokud je ekleinovka pracující žena... Achjo, dneska mi to nějak nemyslí...

  superkarma: 0 14.01.2010, 11:47:20
 6. avatar
  [50] wich [*]

  Lyoness — #49 Jsem téhož názoru. Hlavně dcera potřebuje klid na učení k maturitě. Pokud je žena ekleinovka pracující, podnájem v nějakém menším bytě určitě utáhne.

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #55
  superkarma: 0 14.01.2010, 11:46:36
 7. [49] Lyoness [*]

  ekleinovka — #45 mas dve moznosti - bud odejit s "holym zadkem" nebo si opravdu pobalit veci a vypadnout. Chodi do prace? Svoje veci muzes mit sbaleny behem dvou hodin, kamaradi nebo firma ti je odstehuji behem pulhodiny. I rychleji to zvladnes.

  Mezitim si najdes pro sebe a dceru bydleni. Ja vim, je to slozite, ale dle meho nazoru uz jste mely byt pryc davno a necekat na maturu...

  1. na komentář reaguje wich — #50
  superkarma: 0 14.01.2010, 10:03:24
 8. avatar
  [48] OlgaMarie [*]

  ekleinovka — #45 Hele, tak z něj dělěj vola, když bude něco postrádat, přesvědčuj ho, žes to nikdy neměla.

  superkarma: 0 14.01.2010, 07:18:11
 9. avatar
  [47] wich [*]

  Dante Alighieri — #44 Závidím ti, schopnost být bez partnera i několik dní.  Já také bývám ráda doma sama (asi jsem zvyklá, nikdy jsem neměla sourozence), je čas na relax, kosmetiku, úklid...Sml67 Ale vždycky se na milého těším, až přijede z práce a jsem nesvá, když je večer a jsem sama. Pracuje dlouho do noci, jako třeba dnes se za ním teprve teď zaklaply dveře, běžně je tam do desíti, takže jsem ráda, když je večer a můžem být spolu. Když mám jet se studenty na kurz, jsem vyloženě znechucená, že se tak dlouho neuvidíme Sml30

  superkarma: 0 13.01.2010, 23:03:44
 10. avatar
  [46] sanvean [*]

  ekleinovka — #45 Sml15  to je děs. Zkusila jsi volat do nějaké poradny? Přece jenom my toho tady moc nezmůžem a oni mají zkušenosti. Tady je seznam organizací zabývajících se domácím násilím http://www.icm.cz/domaci-nasili-adresar-organizaci

  superkarma: 0 13.01.2010, 17:54:02
 11. avatar
  [45] ekleinovka [*]

  OlgaMarie — #42 Teď to nepůjde...jakmile by něco mého zmizelo,pozná to a byl by šrumec.Dcera má naštěstí přítele a co nejvíce času tráví s ním.Trestní oznámení jsem už podala loni,kdy dělal takové věci,které už jsem nevydržela,dala se do toho kriminálka,on mne ale přesvědčil,že dá pokoj apod,když to stáhnu.Stalo se.Teď,když vyvede něco hnusného,nečeká ho nic pěkného ze strany zákona..Ale ani mne-proto jsem raději zticha a nedráždím hada bosou nohou-nenechám si přece ublížit.

  1. na komentář reaguje sanvean — #46
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #48
  3. na komentář reaguje Lyoness — #49
  superkarma: 0 13.01.2010, 16:54:48
 12. avatar
  [44] Dante Alighieri [*]

  Dřív jsem byla žárlivá strašně - až tak, že bych partnera nejradši uvázala u boudy. Jaké já tropila scény, když šel jednou za půl roku s klukama do hospody! Dneska už mám jinýho a ten má zase takovou volnost, až mu to možná není milé. Je mi jedno, že někam chodí (např. pořád někomu spravovat PC) a je mi jedno, že je tam o 3 hodiny déle než říkal. Užívám si samotu (pozor, né osamělost), které nemám nikdy dost. Taky bych byla schopná se mu neozvat i několik dní, ale ze zvyku mu napíšu každej večer.

  1. na komentář reaguje wich — #47
  superkarma: 0 13.01.2010, 16:50:16
 13. avatar
  [43] ekleinovka [*]

  Bébina — #40 Vyvinulo se to postupně...nějaké náznaky toho,že mne pronásleduje,majetnictví,ty byly,ale postupem času se z něj vyklubalo to,čím je a bude...

  superkarma: 0 13.01.2010, 16:41:53
 14. avatar
  [42] OlgaMarie [*]

  ekleinovka — #36 Nemáš někoho důvěryhodného, kam bys mohla po maličkostech uskladňovat věci než dcera odmaturuje? Vážně bys nemohla někam odejít a dceru by někdo nemohl ubytovat, aby v klidu dostudovala?  Zvažovala jsi někdy trestní oznámení? Tohle je vážně děsivé, co musíš prožívat. Nemohla by trestní oznámení podat dcera? Sml79

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #45
  superkarma: 0 13.01.2010, 15:56:17
 15. avatar
  [41] enka1 [*]

  Celofán pod záchodový prkýnko a zbavit svéprávnosti - už se ani pořádně nevys..eSml24.

  superkarma: 1 13.01.2010, 15:32:26
 16. [40] Bébina [*]

  maje — #37 Neurazim, mas pravdu, nezazila. Na tohle jsem velmi citliva a ve vztahu jsem za 5let jeste neslysela, ze neco nesmim nebo musim. A ani neuslysim, muj pritel je milacek holubicci povahy. Akorat se vzteka, kdyz mu neco nejde.

  By me zajimalo, jestli sis ty a ekleinovka takova hovada uz vzaly, nebo se to z nich vyvinulo casem.

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #43
  superkarma: 0 13.01.2010, 15:26:41
 17. avatar
  [39] maje [*]

  Gwendylon — #35 Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 13.01.2010, 15:17:44
 18. avatar
  [38] malvina [*]

  Sml16Na  téma žárlivost  mého partnera   by jsem mohla napsat román pro ženy.. Můj bývalý partner  byl tak šílené  žárlivý,   že jsem se kvůli  jeho žárlivosti s ním rozešla. Prohlížel mi telefony, kabelku, stále mně kontroloval v práci, když jsem se opozdila o 10 minut, pri cestě domů.  tak  byla  z  toho  moc velká hádka.  Dnes  je  to už minulostí, a  já mohu jen  radit. :Ženy  od žárlivce utíkejte na 100  honů daleko."

  superkarma: 0 13.01.2010, 15:15:53
 19. avatar
  [37] maje [*]

  Bébina — #34 neuraž se, ale myslím si, že ty jsi tohle v životě nezažila. takže sice dobrá rada nad zlato, ale radši zkus poradit v oblasti, kterou znáš.

  ekleinovka — #36 drž se, bude líp. já to vím a ty bys tomu měla věřitSml79Sml67

  1. na komentář reaguje Bébina — #40
  superkarma: 0 13.01.2010, 15:15:20
 20. avatar
  [36] ekleinovka [*]

  Bébina — #34 Tak,teď jsem se alespoň zasmála.Provokovat říkáš...to tedy nevím,rozzuří se a rudý vzteky bude smyslů zbavený- násilí zkusil jednou,na dceři vícekrát...ale pozor-je to slušný člověk-násilí bylo pácháno na něm...nejde mu věřit ani nos mezi očima....

  1. na komentář reaguje maje — #37
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #42
  superkarma: 0 13.01.2010, 15:12:02
 21. avatar
  [35] Gwendylon [*]

  maje — #32 Spáchej to pod vlivem návykové látky a tvrď, že Tě to donutil vypít Sml57

  1. na komentář reaguje maje — #39
  superkarma: 0 13.01.2010, 15:11:24
 22. [34] Bébina [*]

  ekleinovka — #20 Vsechno jeho, to me pobavilo. Predpokladam tedy, ze jeho jsou i tvoje spodni kalhotky. Tedy to je hnus.  V minulem prispevku jsi psala, ze kdyz se ozves, tak riskujes. Co jako? Snad ne domaci nasili? Co ho provokaovat schvalne a vic, at se hodne vzteka. Mohlo by ho klepnout a ty bys dedila a mela vdovsky duchod, dcera sirotci.

  My tedy na sebe nezarlime, duverujem si.

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #36
  2. na komentář reaguje maje — #37
  superkarma: 0 13.01.2010, 14:48:04
 23. avatar
  [33] ekleinovka [*]

  sanvean — #21 Bude to ještě hodně těžké,někdy mám ze všeho v hlavě ,,guláš"...bůhví,co se jemu honí v palici,jeho jednání je nepředvídatelné..stačí prkotina

  superkarma: 0 13.01.2010, 14:29:38
 24. avatar
  [32] maje [*]

  Gwendylon — #30 Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52 já jednou žehlila a on přišel opilý a začal mě stavět do latě. že se zhasne, protože jde spát. a já si tenkrát říkala, že když ho tou žehličkou zabiju, jestli by mě osvobodili.že bych to svedla na laktační psychozu. jenže dceři byly už 2 roky, takže by mi to asi neprošloSml57Sml32

  1. na komentář reaguje Gwendylon — #35
  superkarma: 0 13.01.2010, 14:26:39
 25. avatar
  [31] ekleinovka [*]

  Lyoness — #24 Dcera mi to občas najevo dává-má ho plné zuby,protože se na ní podepsal především.Ale také ví,že odmaturovat musí tady,pak se uvidí,kam se dostane na vš.Jak jsem už řekla,není to jednoduché.Ale nejde to tady řešit pár větami,protože je to opravdu dlouhý příběh...

  superkarma: 0 13.01.2010, 14:23:14

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Gwendylon [*]

  maje — #28 "Pane soudce, opravdu jsem hlava děravá nechala zapnutý fén a jak mě dcerka odvolala, položila jsem ho vedle vany... musel se za něj chytit a shodit ho do vody, jak chtěl vylézt ven..." Sml54

  1. na komentář reaguje maje — #32
  superkarma: 0 13.01.2010, 14:09:14
 2. avatar
  [29] denkas [*]

  maje — #28 Lepší je od něj honem pryč!! Než si snim špinit ruce!!Sml80

  superkarma: 0 13.01.2010, 14:04:35
 3. avatar
  [28] maje [*]

  Gwendylon — #26 nemusí to být dokonalý zločin. stačí, když nebudou mít důkazy, že to bylo úmyslnéSml57

  1. na komentář reaguje denkas — #29
  2. na komentář reaguje Gwendylon — #30
  superkarma: 0 13.01.2010, 13:55:32
 4. avatar
  [27] wich [*]

  ekleinovka — #20 Sml79 Držím pěsti a přeju co možná nejhladší průběh všeho.

  superkarma: 0 13.01.2010, 13:09:59
 5. avatar
  [26] Gwendylon [*]

  Od žárlivce zdrhat pryč... bohužel, dokonalý zločin se povede málokdy Sml57

  1. na komentář reaguje maje — #28
  superkarma: 0 13.01.2010, 13:01:13
 6. avatar
  [25] denkas [*]

  ekleinovka — #20 Nemáš to jednoduchý! Držim palce!!

  superkarma: 0 13.01.2010, 12:55:14
 7. [24] Lyoness [*]

  ekleinovka — #20 vis, radsi driv, nez pozdeji. I dcera tim musi hrozne trpet - aby ti to pak nemela za zle... Mluvim z vlastni zkusenosti....

  Mon-ika — #17 promin, to si prijdes normalni? Ze vseho se mu zpovidat? Tak jak to popisujes mi to prijde az trochu masochisticke...

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #31
  superkarma: 0 13.01.2010, 12:46:43
 8. avatar
  [23] ToraToraTora [*]

  Mon-ika — #17 Je čas udělat pá pá...než to dopadne špatně

  superkarma: 0 13.01.2010, 12:44:13
 9. avatar
  [22] ToraToraTora [*]

  ekleinovka — #20 Držím palce.

  superkarma: 0 13.01.2010, 12:43:42
 10. avatar
  [21] sanvean [*]

  ekleinovka — #20 Držím ti palce, ať to bez úhony zvládneš, protože to, co popisuješ, je opravdu horror.

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #33
  superkarma: 0 13.01.2010, 12:37:22
 11. avatar
  [20] ekleinovka [*]

  Lyoness — #16 Budu muset odejít já,dcera letos maturuje tady na gymplu,pak budu řešit-ono to není  jednoduché,protože jsem nemocná.On si je toho moc dobře vědom,proto buzeruje pořád víc.Včera jsem se vrátila z nemocnice a jen čekám,kdy se začne projevovat.Rozvod už podaný byl,i rozsudek,ale proběhlo tam schválně odvolání,takže se to tahne.A největší maso bude,až se dozví,že opravdu odcházím-to si ani neodvezu své věci-protože,jak praví-všechno je jeho.Jen ještě pikantnost-dcera si do baráku nemohla ani přivést přítele na kafe,okamžitě volal policii s tím,že on je výlučným vlastníkem tohoto domu...Pak překročil zákon a mladej sem může ...ale to se okamžitě zavírá do pokoje a mele tam nesmysly.Já to pak odnesu...Psychopat...léčit se nebude,protože na hlavu jsou všichni lidé kolem...napáchal už toho zlého tolik,že by to byl  odstrašující román..nějak to musím řešit...

  1. na komentář reaguje sanvean — #21
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #22
  3. na komentář reaguje Lyoness — #24
  4. na komentář reaguje denkas — #25
  5. na komentář reaguje wich — #27
  6. na komentář reaguje Bébina — #34
  superkarma: 0 13.01.2010, 12:07:57
 12. avatar
  [19] denkas [*]

  Mon-ika — #17 Psychicky tě odrovná!! jdi od něj!! Bude to čím dál horší!! Zažila sem to ,vím o čem mluvím!

  1. na komentář reaguje Mon-ika — #52
  superkarma: 0 13.01.2010, 11:56:24
 13. avatar
  [18] maje [*]

  Mon-ika — #17 a dochází ti, že to bude čím dál tím horší?Sml80Sml80 já si teda myslím, že vydržím dost, a že mám doma vola šílenýho, ale tohle? zpovídat se z každého kroku, každého telefonátu,.. nevím, nevím, holka. aby pak nebylo pozděSml80Sml80Sml80 on se totiž nikdy nezmění

  superkarma: 0 13.01.2010, 11:19:49
 14. avatar
  [17] Mon-ika [*]

  Já nejsem žárlivá,ale manžel je asi patologický žárlivec.Je to přímo nesnesitelné.Denně se mu zpovídat co,děláš,kde ji byla,koho jsi potkala,kdo byl na návštěvě.On již od mala nevěří na věrnost,protože jeho matka ho zklamala a nese se to s ním i v našem manželství.On háže všechny ŽENY do jednoho pytle.Nepomáhají žádné důkazy ani přesvědčování.A pokud není sex každý den,tak je tu důvod,že mám jiného.Denně mě prosí,abych se mu nezamilovala do druhého,denně opakovat,že jsem mu věrná a stejně tomu nevěří.Je to velmi těžké,ale rozvádět se nechci.Když si zahraji na žárlivou já,tak mě velmi přesvědčuje,že on by to neudělal,že má jenom mě.

  1. na komentář reaguje maje — #18
  2. na komentář reaguje denkas — #19
  3. na komentář reaguje ToraToraTora — #23
  4. na komentář reaguje Lyoness — #24
  superkarma: 0 13.01.2010, 11:03:10
 15. [16] Lyoness [*]

  ekleinovka — #8 vykopni ho. Nebo odejdi...

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #20
  superkarma: 0 13.01.2010, 10:13:26
 16. [15] selvaggia [*]

  Já jsem byla takový žárlivec, že jsem se s nim musela rozejít, protože jsem si myslela, že jedině tak budeme oba zase šťastný. Ze začátku vztahu jsem od něj dostávala maximální pozornosti, ale to všechno vyprchalo, furt měl někde nějaké kamarádky, všechno začalo tím, že šel sám někam s holkou kterou zná jen z internetu, dokonce po ní tahal i erotické fotky. Díky tomu jsem měla pochybnosti a lezla jsem mu i do historie icq a když jsem viděla jak se s některýma holkama baví, prostě jak prase.. a oslovoval je lichotivě, tak jako mě už neoslovoval pěkně dlouho. Ono to asi všechno zůstalo jen u toho psaní, protože jsme spolu byli hodně, nevim kdy by mě podváděl, ale když se mnou přestal úplně spát, bála jsem se okamžiku, kdy bude sám.  Za ten poslední rok, kdy mě odmítal v posteli jsem přišla o veškeré svoje sebevědomí, měla jsem pocit že ho vzrušují všechny, jenom já ne. A někdy jsem dělala opravdu zbytečné scény.. On už se mnou ani nechtěl nikam chodit, raději byl když mohl být sám a jít někam s někym jiným. Nebylo jiné cesty než rozchod. Ale i teď, když ho vidim s jinou, můžu se zbláznit.. asi bych potřebovala odbornou pomoc :(

  superkarma: 0 13.01.2010, 10:13:07
 17. avatar
  [14] maje [*]

  wich — #12 bohužel u mě došlo (dřív) k žárlivosti z toho důvodu, že mě podváděl. a když jsem se to konečně dozvěděla (všichni to věděli a já ne), tak jsem žárlila. ale už je to dávno za mnou. spíš mi vadí, že mi lže. kolikrát je to úplná hloupost, ale asi to dělá z principuSml57Sml57

  ekleinovka — #8 tohle už je ale vážně asi jen psychologa nebo na rozvod. Sml80

  superkarma: 0 13.01.2010, 10:05:22
 18. avatar
  [13] wich [*]

  ekleinovka — #8 A žádost o rozvod už máš podanou?

  superkarma: 0 13.01.2010, 10:01:12
 19. avatar
  [12] wich [*]

  Nepodvádíme se, věříme si, nežárlíme Sml80 Když někdo žárlí, dává tím přece najevo, že druhému nevěří a co je to potom za vztah?

  Marie Šrámková — #1 Kdysi tu dana zveřejnila fotku ve stejném oblečení a ve stejné póze. Mi slečna připomněla Jitku Schneiderovou.

  1. na komentář reaguje maje — #14
  superkarma: 0 13.01.2010, 09:59:56
 20. avatar
  [11] femme [*]

  ekleinovka — #8  no tak to je teda maso Sml68 Sml28 Sml45

  superkarma: 0 13.01.2010, 09:56:22
 21. avatar
  [10] femme [*]

  maje — #5  Sml30 Sml67 já jsem s tím mým žárlivcem zažívala děsný scény, kdy, kde, s kým, jak, proč Sml41  když jsem mu oznámila, že se s ním, kvůlivá té jeho příšerné žárlivosti, rozcházím, tak se mě snažil přesvědčit, že to není žárlivost, ale láska, blbec jeden Sml31 Sml30 

  superkarma: 0 13.01.2010, 09:54:53
 22. [9] luccinecka25 [*]

  no tak můj žárlí ikdyž jdu nenalíčená do večerky a už se ptá jestli jsem tam nepotkala nějakého známého atd.Sml22

  superkarma: 0 13.01.2010, 08:53:48
 23. avatar
  [8] ekleinovka [*]

  Mám doma spíše psychouše i žárlivce v jednom.Nejenom,že mne kontroluje na každém kroku/což komentuje značně nedůstojnými poznámkami/,prolézá mi kompletně všechny věci,projede celou skříň,všechnu moji poštu,doklady,na telefon se sápe/mažu všechny zprávy preventivně,aby zase neztropil nějakou scénu/.Když něco objeví,jakoby objevil Ameriku-stoupne si na schody,ruce v bok,rudý vzteky a už nadává..daly jsme si s kámoškou k padesátinám dovolenou...nadělily jsme si ji samy-to jste neviděli,co u nás bylo za scény,když vyštrachal cestovní poukaz.Byla jsem na složení a on si to užíval jako diktátor se vším všudy-tolik nadávek,scén,ponižování-to jsem zírala.Nakonec jsme přece odletěly a já měla tu nejlepší dovolenou v životě...klid,pohoda,nikdo nebuzeroval...Takhle prolézá věci dnes už 19.leté dceři...Je to pořád horší a horší-jeho one man show-já totiž držím pusu,on nemá protivníka na hádání a zuří ještě víc.Někdy pronesu poznámku o hysterickém chlapovi,ale to už riskuju.Nevím,jak se z toho kolotoče mám vymanit...ale tohle není život na přežití..

  1. na komentář reaguje femme — #11
  2. na komentář reaguje wich — #13
  3. na komentář reaguje maje — #14
  4. na komentář reaguje Lyoness — #16
  superkarma: 0 13.01.2010, 08:51:22
 24. avatar
  [7] enka1 [*]

  Mně už je to jéééééédnoSml24.

  superkarma: 0 13.01.2010, 08:50:03
 25. [6] schnaxy [*]

  U nás na štěstí funguje vzájemná tolerance.A jsem toho rčení "Co oči nevidí,srdce nebolí"Sml25Sml25Sml25

  superkarma: 0 13.01.2010, 08:37:55
 26. avatar
  [5] maje [*]

  femme — #4 tak to gratuluji. nicméně za tu dobu to mám - aspoň doufám - vychytané. když jdu na kafe, tak mu to řeknu dopředu. když mi přijde nějaká sms, tak ji hned mažu. když jsem potřebovala alibi na "zálety", tak jsem se domluvila s kamarádkou. ta mi zavolala, on ji slyšel, "domluvili" jsme se na tu návštěvu, já vzala víno a vyrazila jsem na randeSml57Sml57

  1. na komentář reaguje femme — #10
  superkarma: 0 13.01.2010, 08:29:53
 27. avatar
  [4] femme [*]

  maje — #2  taky jsem měla žárlivce Sml28 ale naštěstí jsem se s ním rozešla dřív, než jsem si ho stačila vzít Sml22 

  1. na komentář reaguje maje — #5
  superkarma: 0 13.01.2010, 08:21:34
 28. avatar
  [3] vodfon, kolie [*]

  Já naštěstí žarlivce nemám!Sml59

  superkarma: 0 13.01.2010, 07:49:47
 29. avatar
  [2] maje [*]

  ano, mám doma žárlivce. nejradši by byl, kdybych byla pořád zavřená doma. on může všechno, já nic. kontroluje mi občas (tajněSml57) telefon. takže vše důležité si vždycky hned smažu. a jak jsem tady kdysi dávno přiznala, když mám možnost, tak si užiju. tohle prostě uhlídat nejde. i když u něj to je možná: podle sebe soudím tebeSml57Sml57Sml57

  1. na komentář reaguje femme — #4
  superkarma: 0 13.01.2010, 07:07:17
 30. [1] Marie Šrámková [*]

  ...ta holka na obrázku vypadá jak Dana Svobodová!

  1. na komentář reaguje wich — #12
  superkarma: 0 13.01.2010, 04:30:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme