Okna dávají autentický výraz domu, stejně jako oči lidské tváři. Tvar, velikost, členění i barevnost oken odpovídá určitému slohu a typu architektury, její bohatosti a uměleckého ztvárnění.

okna

Moderní okna mají často atypickou podobu, od trojúhelníků, přes lichoběžníky a oblouky, až po velké prosklené stěny. V souladu s trendem nazývaným Building Performance se součástí architektonického konceptu budov stávají rozmanité stínící prvky. Zatmívání a stínění mění okna v pohyblivý dekor, který oživuje interiéry i fasády domů. U některých staveb jsou fasády domů dokonce koncipované tak, že ani nepoznáte, kde okno je.

okna

Okna jako clona objektivu ve fotoaparátu

okna

Od rána do večera, každý den, ve všech ročních obdobích nabízejí různé typy stínění nepřebernou škálu světelných nálad v obytném prostoru: „Poslední trendy v oblasti interiérové stínící techniky směřují především k textilním roletám, které působí útulným a exkluzivním dojmem. Dokonale sladí volbu intenzity zastínění s barevným řešením interiéru. Existují speciální typy rolet na plastová okna a euro okna, ale i do střešních, velmi malých oken, “ říká Ing. Maxmilián Svoboda ze  společnosti ISOTRA, která je lídrem na trhu stínící techniky. „Designérským kouskem jsou látkové rolety s atraktivními vzory v mnoha barevných variacích. V létě snižují dopad slunečních paprsků do místnosti, v podzimních a zimních měsících interiér zútulní.“ Světelnou a tepelnou pohodu v interiéru regulují i venkovní stínící systémy.

okna

Největší poptávka je po exteriérových žaluziích

okna

Jednoduchý design venkovních žaluzií „sluší“ starším cihlovým stavbám a panelákům, stejně jako novým rodinným domkům nebo moderním komerčním stavbám. Barevná škála lamel, kastlíků i vodících a koncových lišt pokrývá veškeré nároky na harmonické sladění s fasádou a rámy oken. Elegantní venkovní žaluzie s lamelami ve tvaru „zet“ a „es“ zároveň splňují nejvyšší parametry technické kvality a odolnosti. Jejich účinnost zvyšují různé řídicí a ochranné prvky: pohon na tichý chod, časový spínač a čidla reagujícími na změny počasí, která vysílají signál k automatickému zasunutí lamel bez přítomnosti majitele. Nosné a ovládací prvky jsou propracovány do nejmenšího detailu a umístěny ve vkusně provedených krycích profilech, takže nenarušují celkový estetický dojem stavby.

okna

Foto: archiv společnosti ISOTRA Opava, www.isotra.cz

Reklama