Každý zažil aspoň jednou tu nepříjemnou zkušenost, že mu „nesedělo“ spodní prádlo. Prádlo ho někde tlačilo, řezalo, nebo dokonce škrtilo. V tom nejhorším případě to musel snášet celý den a večer byl rád když se ho zbavil.

Aby se podobným nepříjemnostem předešlo, začaly firmy vyrábějící spodní prádlo nabízet spodní prádlo bezešvé. Jedním z průkopníků u nás byla firma Milpex s. r. o. z Hradce Králové, do jejíž nabídky patří prádlo Gina a Gino.

 

Důvodů pro používání bezešvého spodního prádla je hned několik.

Již při pletení jsou vytvořeny krajové záložky. Proto u nich není jako u klasických švů snížená pružnost, a to i při zachování vysoké pevnosti, trvanlivosti a schopnosti udržet požadovaný tvar.

Právě vysoká pružnost umožňuje, aby se prádlo výborně přizpůsobilo každému typu postavy, aniž by někde škrtilo. Proto je vhodné a oblíbené nejen k celodennímu nošení, ale i jako sportovní prádlo. Díky absenci švů je prádlo hladší a na těle nevznikají otlaky a stopy po ostrých krajích. 

 

Prádlo Gina je nabízeno ve dvou základních materiálových provedeních. Za dnes již tradiční materiál pro bezešvé prádlo lze považovat polyamidové vlákno.

Prádlo Gina je vyráběno z polyamidového mikrovlákna. Tento elastický materiál je kombinací polyamidu a elastanu. Má výjimečnou jemnost a hebký omak. Je maximálně pružný, přizpůsobivý a pohodlný. Nedráždí pokožku, je odolný vůči působení bakterií a nezpůsobuje alergické reakce. Výhodou materiálu jsou jasné, brilantní barvy s výbornou stálostí, kterou si udrží i při dlouhodobém používání. Další předností tohoto materiálu je jeho transferový efekt, díky kterému funguje prádlo jako membrána pro odvod potu od těla. Vlhkost je přenášena do vnějších vrstev, materiál velmi rychle usychá, a tím poskytuje nositeli komfort i při zvýšené fyzické aktivitě.

 

Druhou možností je oblíbená bavlna. I v tomto případě není zákazníkům nabízené obyčejné bavlněné vlákno, ale microbavlna. Microbavlna je vysoce kvalitní a jemná česaná microbavlna, která díky speciální technologii předení získává mimořádné vlastnosti, vhodné zejména pro výrobu prádla. Bezešvé prádlo Gina a Gino z microbavlny má vynikající užitné vlastnosti - je velmi jemné, přitom pevné a barevně stálé a nenáročné na údržbu. Díky použitým elastickým vláknům je dokonale tvarově i rozměrově přizpůsobivé. Všechny své vlastnosti si udržuje i při opakovaném praní.

 

Díky bohatým zkušenostem s výrobou spodního prádla může firma Milpex nabízet bezešvé spodní prádlo nejen v jednoduchých střizích a jednobarevné, ale v pestré paletě barev, vzorů a střihů. Přesvědčit se o tom můžete na www.gina.cz a dopřejte svým blízkým (nejen) pod stromeček bezešvé prádlo Gina, Gino.

Reklama