Bulvár

Pohlédla na mě jako na vyhynulé zvíře

Mám čerstvou zkušenost, že mohou být úřednice a ÚŘEDNICE. Byli jsme podávat společné zdanění manželů, protože máme každý jiné bydliště, jeli jsme v Praze  nejdřív na finanční úřad do Modřan. Byla středa asi 10 hodin dopoledne, všichni byli děsně milí a vstřícní, počínaje recepcí, kde nás pozdravili, poptali se, co potřebujeme, a řekli, kde najdeme potřebnou úřednici. Následně v kanceláři, kde s úsměvem odpověděly obě úřednice na pozdrav a ta naše nám pečlivě zkontrolovala všechny doklady a upozornila nás, že mě manžel nemá uvedenou jako vyživovanou osobu, čímž se připravujeme o peníze.

Vysvětlila, kam co napsat, kde co opravit, připsala nám poznámky, abychom na něco nezapoměli a rozloučila se s námi s tím, ať za ní nejdřív zase přijdeme, než to dáme do podatelny. V pondělí to tam manžel vezl sám a usměvavá úřednice byla zase ochota sama. Já mezitím šla na finanční úřad na Praze 2, jediný milý a ochotný tu byl vrátný, který mi přesně vysvětlil, kam mám jít, a pak úředník, kterého jsem potkala ve výtahu, ten mě dokonce pozdravil první (nejspíš jeden z posledních gentlemanů). Paní, která v kanceláři byla, se neobtěžovala ani odpovědět na pozdrav, chtěla jsem mluvit s referentkou, pod kterou patřím, s kyselým obličejem a příslušně otráveným tónem mě paní sdělila, že moje referentka není a bude až ve středu a co prý jí chci. Připadám si jak u tabule a říkám: "Moám tu společné zdanění manželů."
Úřednice si mě prohlédla jako kobra myšku a pravila, podatelna je v přízemí. Ale já to chci zkontrolovat, pípla jsem nesměle.

Úřednice pohlédla na strop, jako by doufala, že tam nalezne pokyny, co se mnou má dělat, a odvětila: "A co vám na tom není jasný?"
Já na to: "Nikdy jsem to nedělala, moc tomu nerozumím a chci to mít správně." Pohlédla na mě, jako bych byla dávno vyhynulé zvíře, a pravila: "My bysme vám zavolali, kdyby to bylo špatně." Pak to bleskově prolistovala a poslala mě do podatelny. Tam seděly tři dámy a tvářily se zaměstnaně, asi jsem si intuitivně vybrala tu nejvíc naštvanou, takže na mě štěkla, co chci, a sjela mě, že to mám mít sešitý sešívačkou, že to je moje povinnost a součást daňového přiznání.

Neodvážila jsem se podotknout, že si kvůli daňovému přiznání, které dělám poprvé v životě a je jednou za rok, opravdu nemám v úmyslu kupovat sešívačku a raději jsem prchla domů, pozdravil zase jenom vrátný a chápavě se usmál, že by taky podával daňové přiznání? Uvažuji o přehlášení trvalého bydliště do Modřan, což by mi umožnilo patřit k té milé paní, nebo o rozvodu, což by mě zbavilo možnosti podávat společné zdanění manželů, nebo alespoň o zakoupení sešívačky, a pevně doufám, že ta úřednice, pod kterou patřím a zrovna tam nebyla, je milá postarší dáma a příští rok se s ní potkám.

Omlouvám se redakci za případné pravopisné chyby a doufám, že tato příhoda vyzněla i trochu úsměvně...

S pozdravem
Milama


Děkuji za váš příspěvek, moc jsem se nasmála - vyhynulé zvíře a nákup sešívačky - to jsou krásné obraty. Jdět do Modřan, jsou tam na vás hodní!

   
15.03.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Vivian [*]

  hezky napsaný ale příště si to klidně podejte v Modřanech, oni si to pošlou mezi sebou

  superkarma: 0 15.03.2006, 18:36:19
 2. avatar
  [6] danca79 [*]

  Na Praze 11 jsem zatim mela snad jen same dobre zkusenosti - nejakou dobu jsem makala na zivnostak, a vsechny pani urednice byly vzdycky ochotne, jak za zivnostenskem, tak na danovem, poradily kdyz jsem nevedela a mely trpelivost kdyz jsem si sedela na vedeni

  superkarma: 0 15.03.2006, 18:24:51
 3. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  Opravdu jsem se zasmála,dokonce nahlas.Dobře napsané.Zkušenosti s úřady,jak vidím převládají ty špatné.

  superkarma: 0 15.03.2006, 17:56:44
 4. avatar
  [4] whitekitten [*]

  stejný úmysl jako já, také se budu stěhovat kvůli úřednícím

  superkarma: 0 15.03.2006, 16:45:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme