Další dopis (příspěvěk je vzhledem k rozsahu „slabé slovo“) přišel od čtenářky s nickem Bleblemcy. Ta se ocitla v roli podváděné. Její přítel si našel podstatně mladší přítelkyni a ještě jí vyčetl, že mu nechce dát šanci zkusit štěstí s jinou. Někteří muži jsou vážně sobci. Co myslíte?

Dobrý den,

pokud si žena cokoliv začne s ženatým mužem ve většině případů ví, že onen muž je ženatý a s tím do vztahu jde už od samého počátku. Není to tudíž žádná chudinka, protože naopak podváděná žena má tu obrovskou nevýhodu, že netuší vůbec nic a nemůže tudíž celou situaci nijak ovlivnit. Dovolím si tedy podívat se na tohle téma z druhé strany a to ze strany podváděné manželky.

Chci dnes vyprávět o tom jak se smutné zážitky stávají s plynoucím časem hořkou komedií. Mým životem se táhne spousta takových příhod, které se změnily s časovým nadhledem téměř na komedii. Jednou z takových je i přiznání mého bývalého přítele k nevěře.

Asi týden byl nějak divný a téměř nekomunikoval. Na konci týdne jsem se ho už bezmála každou hodinu starostlivě ptala co ho bolí a jestli mu chudáčkovi malému něco neschází. Za velkého nešťastného funění se postavil na opačný konec stolu v kuchyni kde jsem zrovna míchala těsto na bramborák. Stál tak zbaběle, proto abych na něho neměla šanci dosáhnout a prozradil mi to své sladké tajemství, že má o deset let mladší slečnu. V tu chvíli jsem okamžitě vystartovala a s peprnou nadávkou jsem mu vařečku obalenou bramborovým těstem pleskla přímo do obličeje. Ještě než se stačil vzpamatovat a uhnout tak jsem mu druhou ránu plácla přímo za ucho do jeho kudrnatých dlouhých vlasů. Pak jsem vařečku naštvaně zahodila do kouta kuchyně a těsto i s mísou přistálo v koši. Mezitím se „drahoušek“ umyl a na můj dotaz co tedy bude dál, jestli to budeme po společných osmi letech nějak rozumně řešit a jestli se mám stěhovat a nebo je to jen dočasný úlet odpověděl, že neví, raději pojede za svou novou milou a nechá si to v jejím náručí ještě projít hlavou.

Varovala jsem ho ať rozmýšlí rychle, protože by se mu mohlo snadno stát, že mu projde hlavou podpatek mojí boty. Smutně si povzdechl jako, že on je tu ten chudinka a pak mi drze sdělil, že mu vlastně ani nechci dát šanci to s tou slečnou zkusit. To mě dorazilo a několik vteřin jsem jen lapala po dechu jako ryba na suchu a bezmocně svírala ruce v pěst škrtíc tak imaginární „drahouškův“ krček. Mezitím se za ním zaklaply dveře a tak jsem s obrovským vztekem vystartovala do chodby panelového domu naklonila jsem se přes zábradlí schodiště a hlasitě vřískala směrem dolů: „chcípni, chcípni.“ Zrovna v tu chvíli vyšla nahoru naše sousedka se psem. Zvědavě a se zájmem se zastavila, aby nic neuniklo jejím uším, přestože pes se snažil urputně vyrazit směrem ke dveřím jejího bytu vyděšen mou sirénou. Měl štěstí, že si právě venku vyprázdnil močový měchýř, neboť by pod ním byla určitě strachy loužička. Přerušila jsem tedy svůj hlasový projev, mile jsem se na ni usmála a sladce jí popřála dobrý večer. Zamumlala rozpačitě odpověď a konečně se hnula z místa. Pak jsem se zase naklonila dolů a vida, že „drahoušek“ stojí stále pode mnou na schodech jsem směrem k němu ještě několikrát hystericky vyslala své přání: „chcípni, chcípni!“

Nechcípnul, ale to už je jedno. Ať se s ním děje v jeho životě cokoliv už mě to nezajímá. Dnes je mi nejvíc líto toho těsta, mohl to přeci být tááák dobrý bramborák...

Přeji všem krásný den

Bleblemcy

Pozn. redakce: text neprošel redakční korekturou.

dddJe mi jasné, že dnešní téma nenechá v klidu téměř jedinou ženu. Jsem zvědavá, co mi k tomu napíšete, jaké příspěvky mi od vás přijdou. Posílejte mi je na redakční e-mail redakce@zena-in.cz do 15 hodin. Pokusím se všechny vydat a jednu z vás určitě odměním! Tentokrát se můžete těšit na knihu Záhady astrologie a na úžasný barevný diář pro rok 2014 s názvem Sdílení.

Všechny milenky, manželky i nezávislé pozorovatelky takových vztahů zdravím! :)

Petra

Potřebujete inspiraci, abyste věděly, o čem se na dnešní téma rozepsat?

Možná vám pomůže některá z následujících otázek:

  • Myslíte si, že je na tom hůř milenka, nebo podváděná manželka?
  • Co byste udělala, kdybyste přišla na to, že vás manžel podvádí?
  • Jak dlouho byste vydržela čekat, než se muž rozvede?
  • Začala byste si s ženatým mužem, který má děti, nebo byste dala od začátku ruce pryč?
  • Napište cokoliv jiného, co vás k tématu napadne!
Reklama