Bulvár

Pohled z druhé strany

Dobrý den,

vezmu to trochu z jiné strany.

Spory mezi pejskaři a nepejskaři jsou věčné... a také nikdy nekončící téma.

Na jedné straně milovníci psů, o jejichž lásce by se ovšem mnohdy dalo pochybovat. Co je to za lásku, zavřít psa doma na několik hodin a nechat ho tam výt a truchlit? Na straně druhé jsou absolutní odpůrci, kterým vadí všichni psi bez výjimky, už jen tím, že existují.

Řekla bych, že jsem někde mezi tím. Psa bych domů nechtěla. Tedy do paneláku, k rodinnému domu určitě ano. Teď jsem sice jako nezaměstnaná doma, a tak bych se pejskovi mohla plně věnovat, ale co až půjdu do práce?

Pes zvyklý na trvalou přítomnost člověka zůstane náhle doma sám několik hodin a bude nešťastný. Vytím a štěkáním bude obtěžovat sousedy a já budu mít výčitky, že ho vlastně trápím. Na druhou stranu máme s dcerami na sídlišti mnoho psích kamarádů, které rády pohladíme. Holky nikdy nehladí psa, kterého neznají, a jsou naučené se nejprve majitele zeptat, zda pes nekouše.

Co mi však hodně vadí, je to, že jsem nikdy nikoho neviděla sebrat po svém miláčkovi hromádku. Trávníky kolem domů jsou plné výkalů, a tak v létě, kdy tu některé děti zůstávají, si musejí hrát na asfaltových chodnících. Na trávě prostě není místo.

Policistu, který by kontroloval, zda si majitelé uklízí, tady nepotkáte. A pokud někoho upozorním, že nedaleko je koš na psí exkrementy se sáčky, dočkám se hrubých urážek a upozornění, že přece za psa platí a ne málo. Raději už nic neříkám. 

Tak nevím... my přece taky platíme nájem a nechodíme dělat potřebu na trávník před barák. Pes nikam jinam než před dům nemůže a mělo by být samozžejmostí, aby po svém psu každý uklízel.
Možná jsem trochu odbočila od dnešního tématu, ale myslím, že i výchova pejskařů a nepejskařů sem patří.
 
Peguša
To není odbočení od tématu. Ve článku o psech jsem psala, že mi psí exkrementy velmi vadí. A výchova pejskařů, to je to, k čemu jsme se chtěli dnes dopracovat.
Měli by být někteří pejskaři lépe vychováni?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

   
06.01.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [21] Petrana [*]

  kiky: Ťapina: já mám malýho psa a občas ho taky dám na sedadlo-samozřejmě pod něho svou bundu/mikinu. Ale tady mě to vadilo hlavně proto, že vlak byl plný lidí, jediné místo k sednutí. Pokud ten kluk trval na tom, že jeho pes musí sedět na sedadle, měl si stoupnout sám a psa nechat sedět na svým místě, ne?
  Všechno je o lidech.
  Jednou jsem jela 5 hodin se psem dálkovým autobusem, platila jsem za něho stejnou cenu jako za sebe - 250 Kč, a řidič spustil hned při placení, že ať se opovažuju dát psa na sedadlo. Jelikož jsem jela z čundru, tak jsem mu hned hlásila, že mu garantuju, že mám rifle určitě špinavější než je můj pes. Ale pokud měl nějakou zkušenost s lidma podobného typu jako jsem potkala já ve vlaku, ani se tomu řidiči nedivím.

  superkarma: 0 10.01.2006, 08:26:35
 2. avatar
  [20] monca13 [*]

  peguša: nalepila bych na ten koš zmíněnou tabulku "Choďte srát se svým psem před váš dům". Třeba jen papírovou, vytištěnou z počítače (to není tak drahé. Kdyby ji strhl, dělala bych to opakovaně nebo bych na konkrétní místo upozornila novináře, případně klidně i televizi - třeba Občanské judo. Nevím, jestli by byli ochotni se tím zabývat, ale třeba by zmapovali situaci v celé Praze a jak je znám, byli by ochotní si u zmíněného koše na toho hovnivála počkat a ukázat ho v TV v plné kráse.

  superkarma: 0 08.01.2006, 19:17:42
 3. avatar
  [19] monca13 [*]

  kiky: stejná rada jako Ťapině, ještě mě napadá, že ve velkých městech určitě vychází regionální noviny - což takhle napsat o problému s psími "hovínky" článek? Myslím, že novináři by byli určitě pro (pokud ty noviny nevydává magistrát.

  superkarma: 0 08.01.2006, 19:06:58
 4. avatar
  [18] Ťapina [*]

  monca13: Ona je tady taková speciální situace, jsme koncová část města a většina pejskařů chodí venčit do lesa, protože je tam i víc klid, takže nás to tolik nepálí. Jenom holt platíme za nic, ale takových plateb je plno. Jsme velké město a platíme ročně 1500

  superkarma: 0 06.01.2006, 20:08:10
 5. avatar
  [17] peguša [*]

  monca13: Teď jsem si v souvislosti s odpadkovými koši na psí exkrementy vzpomněla na celkem pravidelný jev, který je k vidění v Praze na Pankráci, kde bydlí moje máti. Mají vedle domu takový čtverec se 3 stromky a trávou. V jednom rohu je místo stromku zmíněný koš. Nejednou jsem šla k mámě na návštěvu a přímo pod tím košem bylo (promiňte mi ten výraz) hovno jako cep. To už je od pejskařů (spíš bych řekla, že je to pořád ten samý, soudě podle velikosti lejna) vysloveně schválnost.

  superkarma: 0 06.01.2006, 20:01:41
 6. avatar
  [16] kiky [*]

  monca13: jsem z Plzně a v v jedné velké části Lochotín není ani jeden dávkovač na pytlíky ani kontjnery,lidem vadí se "to" háže k nim do popelnic nebo do normálních kontejnerů a tady se za malé pejsky platí kolem 1000,-

  superkarma: 0 06.01.2006, 19:39:18
 7. avatar
  [15] monca13 [*]

  Ťapina: a nejde požádat to město (určitě je vás pejskařů dost) o zakoupení těch kontejnerů? Případně formou petice a třeba oslovit i nepejskaře, kterým psí výkaly vadí a kteří by se třeba přidali. Já vím, v menších městech je to složitější, moje dcera třeba nosí vlastní sáček a vyhodí "to" do popelnice. Zase ve velkých městech jsou ty poplatky o dost vyšší. My platíme myslím 150 Kč za rok.

  superkarma: 0 06.01.2006, 19:31:04
 8. avatar
  [14] Ťapina [*]

  monca13: A když nejsou kontejnery a sáčky, tak jsou poplatky za co? Inu konkrétně u nás ti to povím přesně, protože mám přítele na úřadě městské části. Jsou čistý zisk města

  superkarma: 0 06.01.2006, 17:06:28
 9. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Petrana: To je síla, ale zas na druhou stranu NĚJAKÉ místo by pro psy ve vlaku být mělo, když za ně chtějí platit. Jezdím obvykle se dvěma, takže platím plnou jízdenku dospělého člověka. A přesto sedím v osmimístném kupé s dalšíma sedmi lidma, co na mě koukají jako na otrapu, že si nemají kam dát nohy. Pod sedačkou v normálním kupé místo není.

  superkarma: 0 06.01.2006, 17:05:19
 10. avatar
  [12] monca13 [*]

  Ač nadšená pejskařka, naprosto souhlasím s článkem, když už si pořídím , měla bych za něj také nést zodpovědnost, ten pes si to hovínko sám po sobě uklidit nemůže.
  A vždycky jsem si myslela, že ty poplatky jsou mimo jiné za kontejnery se sáčky, ne za úklid.
  mam-ča: ta tabulka je úžasná

  superkarma: 0 06.01.2006, 17:05:03
 11. avatar
  [11] kiky [*]

  mam-ča: máš pravdu u nás hodně lidi brání tím,že tu nejsou ani pytlíky od města ani koše a že s tím nebudou chodit až do prostřed ulice ke kontejnerům

  superkarma: 0 06.01.2006, 16:37:35
 12. avatar
  [10] kiky [*]

  Petrana: taky jsem pejskařka,mám skvělou fenku, než jsem si našla současného přítele tak jsem jezdila často vlakem i s pejskem. Samozřejmě jsem za ní platila poloviční jízdenku a sám průvodčí mi kolikrát říkal,že když si vezmu deku nebo triko pok psa tak může sedět na sedačce,protože má jízdenku. Tak je to sporné když byla zima a ve vlaku bylo plno vody a soli-což pejskům škodí-tak jsem jí taky měla na sedačce,nebo když bylo vedro tak jí bylo lépe u mě na klíně u okna a cestující mě ochotně pouštěli k oknu. Ale když nasptoupilo dítě nebo nějaká milá babča tak jsme jí samozřejmě pustila.

  superkarma: 0 06.01.2006, 16:35:42
 13. avatar
  [9] mam-ča [*]

  tortora: Pro tyto účely se prodávají vkusné smaltované cedulky s nápisem „Choďte srát se svým psem před váš dům“.

  Na argument – přece ze psa platím, tak ať to po něm uklízí „město“, bych oponovala tím, že taky platíte vodné a stočné, a nežádáte, aby vám z vodáren a kanalizací chodili splachovat záchod.

  superkarma: 0 06.01.2006, 16:26:04
 14. avatar
  [6] renike [*]

  Maxina: v te zime?? m

  superkarma: 0 06.01.2006, 16:02:47
 15. [5] Maxina [*]

  Zrovna dneska jsem přišla do školky a první co mě čekalo, byla slova paní učitelky,že kalhoty co měl syn na sobě máme v poličce, protože na vycházce upadl a trefil se zrovna do "hromádky".No šel domů v punčocháčích a celou cestu jsem nadávala na lidi, kteří si pejska pořídí ,ale uklízet se jim po něm nechce.

  superkarma: 0 06.01.2006, 15:52:36
 16. avatar
  [4] Petrana [*]

  Jsem zarytý pejskař, ale přiznávám, že s některými pejskaři mívám problém i já. Holt i pejskaři jsou jenom lidi, takže se mezi nimi sem tam blbec najde.
  Můj poslední zážitek je z pondělí, kdy jsem jela do práce vlakem a i když to trvá jenom 20 minut, chtěla jsem si sednou a ještě chvilku zavřít oči. Vlak byl už plný a já se zaradovala, že jsem objevila jedno volné místečko. Mylně jsem se domnívala, že to vedle mladíka je černý svetr nebo taška...milý mladík měl vedle sebe na sedadle psa střední velikosti. Fakt jsem to v první chvíli nepoznala a optala jsem se, jestli je vedle něj volno. A on mi s takovým pohrdavým pohledem odpověděl, že jestli nevidím, tak tam sedí pes.
  Přiznám se, že jsem zatínala v kapse pěst a celou dobu jsem si říkala: Ten blbec neví s kým mluví , já - taková pejskařka od narození
  Na můj protest mi mladík řekl, že má pro psa poloviční jízdenku jako pro dítě a já bych svoje dítě přece také nenechala sedět na zemi.
  Jako pejskaře mě nas*al 2x tolik. Bohužel, kvůli takovým lidem, kteří se chovají jak pitomci, nás pejskaře potom ostatní nemají rádi.
  Víc pokory ze strany jedné, ale i druhé strany, by nezaškodilo.

  superkarma: 0 06.01.2006, 15:43:00
 17. avatar
  [3] Janinas [*]

  My máme doma bišonka Beníka a už od začátku jsem děti učila,aby všechny jeho nečistoty venku hned uklízely.Nosily sáčky nebo papírové kapesníky a dodnes to dodržujeme.Také mě štve,když jdu po chodníku a všude je "naděláno".Většinou jsou to psy velkých plemen, ale nevychovaní jsou jejich páníčkové.

  superkarma: 0 06.01.2006, 14:53:12
 18. avatar
  [2] tortora [*]

  mě teda celkem štve,že každej vyjde s pesánkem ven,před vlastním barákem nic,ale u cizího nechá psa vykonat potřebu a jde pryč a poraď si s tím jak chceš...my psa nemáme,ale nas....ho mýváme před domem dost a když někoho "nachytáme" a slušně ho požádáme,aby si po svým psovi uklidil hromádku,tak jsou lidi ještě sprostí proti psům nic nemám,jsou to krásný stvoření,ale majitelé by se nad sebou měli zamyslet(určitě jsou mezi nima i pořádní,na ty se to samozřejmě nevztahuje)

  superkarma: 0 06.01.2006, 14:45:40
 19. avatar
  [1] renike [*]

  Pegusa:uplne ve vsem souhlasim s tebou..mam stejne nazory..nelibi se mi kdyz v noci a i pres den hodiny slysim sousedu psa,do bytu bych nechtela ale mam u rodicu ,tam ma velkou zahradu na behani,parky v meste jsou i pro lidi a pro maminky s detickama(ktere stejne nemuzou ani stoupit na travu kvuli vykalum )-policiste tam chodeji denne ale nikdy evidentne do toho nezasahovali,aby uklidili pejskari to co maji

  superkarma: 0 06.01.2006, 14:17:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme