Kdo čeká nějaké hrůzostrašné ukázky, bude zklamán. V minulém tématu jsme si pustily horory a na dnešek jsem slíbila něco veselejšího. Vezmeme tedy ten strach úplně z jiného konce. Pohádkově a s humorem.

Ukázka číslo 1.

Při vyslovení slova strach mi hned naskočila televizní pohádka: Strach má velké oči. Pamatujete ještě na raččí či želví polé“f“ku? Pokud ne, zde je krátká, milá ukázka.

Strach má velké oči (1980)

Ukázka číslo 2.

V pohádkách je vůbec strach hodně zastoupen. Ale většinou je překonán a onen odvážlivec nad ním zvítězí. Jako odvážný princ Velen v půvabné české pohádce Princ a Večernice.

Princ a Večernice (1978)

Ukázka číslo 3.

A co teprve „odvážný“ princ Jiří z pohádky Jak se budí princezny. Ten má pro strach uděláno. Nebojí se ani závažných chorob, ba dokonce ani zápasu s medvědem. :)

Jak se budí princezny (1977)

Tak doufám, že vás pohádky po ránu potěšily a po malé anketní otázce už přejdeme k tomu strachu opravdovému, který se děje v našem reálném životě. A záleží jen na nás, zda a jak ho dokážeme překonat.

Téma dnešního dne: Dokážete překonat svůj strach?

  • Měla jste nebo máte z něčeho opravdu velký strach?
  • Pochází tento strach už z dob vašeho dětství nebo vznikl nově, vzhledem k okolnostem?
  • Dokázala jste ho překonat nebo s ním stále bojujete?
  • Jak?
  • Kdy a při jaké příležitosti jste se v životě opravdu hodně bála?
    (ať už z něčeho, o něco, nebo o někoho.)

Pojďme si vylít srdce a popovídat si o našem strachu. Třeba nám ostatní poradí jak s ním bojovat.
Stačí jen napsat nějaký pěkný příspěvek, na jehož konci čeká jednu z vás také pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor a k tomu letní náhrdelník. (a budete kočka  - beze strachu :)

ryornahr

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Reklama