Vztahy

Pohádkář a jeho úžasný herecký talent ;o(

 

Sedím si takhle v práci za počítačem, v místnosti kromě mě nikdo. Otevírají se dveře a vchází muž středního věku s taškou přes rameno. Vypadá trošku ušpiněně, ale jinak v pořádku. Dívá se mi upřímně do očí a spustí: "Paní, jste má jediná záchrana! Pokazilo se mi auto, praskl mi klínový řemen a chybí mi dvacet korun do částky, abych si ho mohl jít do Mototechny koupit. Známý na gymnáziu dnes zrovna není v práci, jinak by mi půjčil on. Nemohla byste mi ty peníze na pár hodin půjčit - já vám to určitě do konce směny donesu, slibuju!!!"

A na dotvrzení toho, že není žádný chudák a mluví čistou pravdu, mi vstrčil pod nos dlaň s fůrou drobných, kde chyběla právě jen ta moje dvacka. Takže jsem horečně uvažovala: chlap je tu se mnou sám, nikde nikdo, pokladnu mám na stole. Když mu řeknu, ať si tu pohádku vykládá svým dětem, taky mě může praštit po hlavě a pokladnu sebrat celou.

A tak jsem mu pravila, že mu rozhodně nemůžu vypomoct erárními penězi, ale že mu půjčím ze své peněženky a že doufám, že mluví pravdu. Dušoval se a zaklínal, že mi ty peníze určitě do tří přinese.

No - nepřinesl.

Po několika dnech jdu z práce a vidím toho člověka uprostřed chumlu puberťáků na ulici. Právě jim něco hodně zajímavého vyprávěl a taky chrastil penězi. Vjela do mě zlost, a protože jsem se cítila mezi lidmi bezpečná, rozhrnula jsem skupinu a zaútočila otázkou: "Tak co, koupil jste si ten klínový řemen?" Maličký zlomek sekundy mu trvalo, aby se zorientoval a poznal mě: "Jojo, samozřejmě! Děkuju!"

"Tak doufám, že jste si aspoň pochutnal,"
vylítlo ze mě a šla jsem dál...
Já vím, že slib vrácení peněz byl vyřknutý jenom tak, do větru. Ale přiznávám, že byl hodně přesvědčivý, trošku jsem přece jenom doufala.

Na druhé straně - ten člověk má vyloženě herecký talent! Za to představení možná dvacetikoruna ani nebyla tak moc.

Gerda


Milá Gerdo, ne nadarmo se říká: pro dobrotu na žebrotu... ;o) Nic si z toho nedělej i já takhle podobně naletěla ;o) Každopádně ti moc děkuji za pěkný příběh!

 

   
06.09.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [3] katynkaa [*]

  to já jsem jedno byla s kamarádkama na nádraží, když přišla paní a prej že jí opustil manžel a že se potřebuje dostat do Brandejsa, tak jestli bysme jí nepůjčili(dost u toho lomila rukama a dokonce i slzička ukápla), no holky jí nějakou tu korunu dali, já jsem se zatvrdila a když paní odešla, tak se do mě pustili že jsem necitelná a podobně, na to jsem jim řekla že možná sem ale že si za to bába stejně koupí cigára, a na to že jí přišpívat nehodlám. Zašli jsem do obchodu a když jsme po deseti minutách vylezli paní seděla u nedalekého stánku a popíjela pivínko, takže kamarádky sklapli krovky a já jsem ušetřila:-)

  superkarma: 0 06.09.2005, 17:28:50
 2. avatar
  [2] Léňa [*]

  Mě zas do práce přišel jeden vyprávět pohádku jak jede z Prahy do Kutný Hory a že ho po cestě okradli a on se nemá jak dostat dál. Za prvé jet z Prahy do Kutné hory přes Mladou Boleslav je celkem blbost a za druhé byl dva dny předtím v práci u mojí mamky s podobnou pohádkou.

  superkarma: 0 06.09.2005, 15:31:36
 3. avatar
  [1] Žábina [*]

  já bych mu řekla že nemám drobný a aby mě neobtěžoval
  já nevím, už jsem to tu dnes jednou psala,ale se mnou mají tyhle typy lidí fakt smůlu

  superkarma: 0 06.09.2005, 14:56:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme