Černá je klasika, černá je elegance, černá je nesmrtelná, černá je sexy… a černá se to na světových molech, v módních magazínech i českých obchodech. Černá lavina vtrhla do podzimních kolekcí, někomu k radosti, jinému k zlosti. Řadím se mezi ty první.


Vždycky přes léto jsem jí tak trochu nevěrná a podléhám záchvatům barevnosti, abych se na jeho sklonku uklidnila a pokorně vrátila k černé. Mám v ní všechno. Od prádla přes kalhoty, saka, košile po kabelky a boty.
Černá vévodí mému šatníku navzdory poučkám, že černou volí lidé s vnitřním konfliktem a rebelové odmítající svůj životní úděl. Tak dobře, jsem tedy věčný nespokojenec a neberu ani moudro, že od jistého věku… černá nelichotí obličeji. Když mu nelichotí sám věk, barvami to stejně moc nevylepším.


V žádné jiné barvě (pozor, říká se, že černá není vlastně barva) tak nevynikne tvar, kontrast struktur, hloubka matu, krása lesku, záhada transparentu.

Proto ji mám tak ráda, protože v černé nemusíte být vůbec nudná, ani smutná.Vybrala jsem vám pár obrázků z nejnovějších podzimních kolekcí.
Jak se vám líbí?

Reklama