Také louskáte ořechy kladívkem? Potom se vám bude líbit příspěvek čtenářky Eliozy k tématu dne...

Podzimní zamyšlení

Mám šílenou potřebu tvořit, ale nemohu pořádně na nic přijít. Téma je pasé, protože popisovat, jak mám ráda podzim i s případným rizikem uklouznutí po kaštanu schovaném pod listím hrajícím všemi barvami??? To asi není to pravé ořechové, i když ořechy taky teď na podzim dozrávají a padají. Také se schovávají pod listím a náhodný chodec si na něm může kliďánko zlomit nohu, v lepším případě jen přistát tvrdě na svém pozadí. I toto patří k podzimu.

Příhody z dětství si právě moc nepamatuji, jen pár a ty se k tomuto ročnímu období nehodí. Mou dcerku zajímá právě to zbarvené listí a sbírá ho z chodníku, z trávy, ze silnice a já trnu, aby mi nechtěla domů přinést lísteček podzimní krásně vybarvený... psími výkaly:-) Můj syn jaksi odrostl těmto radovánkám, takže mi domů nenosí plody ani listy žádné. Díky bohu za to. Bohatě stačí, když nechá přírodu dělat, co umí, když týden nechá svačinu zapomenutou v tašce nebo v batohu. To se kolikrát divím, že už svačina sama neodešla do koše.

Ořechy na zahradě máme už roky, ale jejich případné rozlousknutí je oříšek sám o sobě. Jejich skořápka je tak tvrdá, že úspěšně už roky loupeme s pomocí kladívka. A to je pak legrace, když vám mrška vyklouzne a vy se dobře mířenou ranou kladivem pořádně praštíte do prstu. Od jisté doby tuto činnost ráda přenechávám mužskému pokolení nacházející se v dosahu. A řeknu vám, ti taky nejsou nadšení, že musí tyto ořechy (které by spíš zabíjely, než by vydaly svůj obsah do mých koláčů) rozbíjet.

Tak se rada starších rozhodla milý statný ořešák pokácet. Tak na tuto část se obzvláště těším. Ne proto, že příjde o život nádherný exemplář, ale na tragikomickou scénku jako stvořenou z filmu Pat a Mat... Jak káceli strom! Tuším, že tvůrci toho oblíbeného animovaného seriálu toto téma ještě nezpracovali, tudíž je zvu na podívanou, která se bude konat v těchto podzimních dnech... pro inspiraci:-)

No a koukám, že jsem i přesto, že mě vůbec, ale vůbec nic nenapadá k tomuto mému oblíbenému období, alespoň zapřemýšlela „nahlas".

Elioza

Téma dne: Podzimní plody

Toto byl poslední příspěvek k dnešnímu tématu, brzy se dozvíte, kdo vyhrál...

...skvělý Lipton bílý čAaj v pyramidových sáčcích a k němu barvu na vlasy Palette intensit color creme COOL BLONDS.

Reklama