pastika

Jablka jsou nedílnou součástí podzimního období. Nejenže obsahují řadu zdraví prospěšných látek, ale velice dobře chutnají a patří k tradici české kuchyně. Právě toho využila značka Pâté du Chef, proslulá svojí kreativitou v kombinovaní paštik s netradičními přísadami. Pâté du Chef tak přichází na trh s novou hrubozrnnou „Ardénskou paštikou s jablky" obsahující kousky vepřových jater, jablek a cibule. Ta je zalita karamelovou želatinou, jenž dodává chuti na dokonalosti. K dostání je v tradičním sto dvaceti pěti gramovém plátku nebo v „dárkové" jeden a půl kilové keramické misce ve tvaru jablka.

„Paštika s jablky je spojením lahodných chutí. Vepřová játra tvoří základ paštiky, jablka jí dodávají svěžest a karamelová želatina na povrchu doladí chuť k dokonalosti," říká Petr Egrt, ředitel výrobního závodu značky Pâté du Chef. „Ardénskou paštiku s jablky si lidé mohou koupit hned v několika variacích. Těm, kterým stačí menší množství, doporučujeme sto dvaceti pěti gramový plátek, pro větší jedlíky je tu i jeden a půl kilová keramická miska v podobě jablka. Toto balení se výborně hodí také jako dárek nebo pozornost při návštěvě přátel," dodává Petr Egrt.

Věděli jste, že:pastika

  • - jablko doprovází člověka od jeho prvopočátku?
  • - prvotním lidským hříchem bylo utržení jablka ze stromu poznání?
  • - jablko stálo na počátku událostí, které následně vedly k pádu Tróje v řecké mytologii? Bylo totiž odměnou, kterou měl princ Paris dát té nejkrásnější bohyni. Vybral Afrodité a ta mu za to umožnila unést Helenu do Tróje.
  • - napodobenina jablka byla symbolem královské moci?

Jablka lze zpracovávat velmi různorodě. Nejčastěji se však konzumují neupravená nebo se z nich vyrábí mošty, džemy, přesnídávky, džusy, kompoty a další pochutiny. Navíc jablka obsahují řadu prospěšných látek, důležitou vlákninu pro zažívání a vitamíny. Jablka zvyšují imunitu a mají vliv na odolnost vůči stresu. Proto se doporučuje konzumovat alespoň jedno jablko denně.

Tip na dárek
Nevíte co koupit rodině nebo přátelům jako dárek? Jdete na návštěvu a chcete přinést něco nevšedního? Kupte paštiku s jablky v keramickém balení, vypadá moc pěkně a každý gurmán ji ocení.

pastika

Nenechte si ujít tento nevšední gurmánský zážitek a vyzkoušejte ji i Vy.

Doporučená cena za 125g plátek: 22,90 Kč

Reklama