Přečtěte si a ohodnoťte příběh ze soutěže Podzimní romantika! Pravidla soutěže najdete zde: Soutěž: Podzimní romantika.

Tento příběh nám poslala Lucie:

Léto skončilo, schylovalo se k podzimu, babímu létu již také odzvonilo a tak se dostavily typicky podzimní chmury. Všichni lidé na ulici se oblékli do ponurých kabátů, všude bláto a vše zahalující mlha. Jediné, co mě dokázalo alespoň trochu rozehřát byly poslední barevné výkřiky přírody. Můj přítel si všiml, že podzimní plískanice nedělají dobře ani mému duševnímu rozpoložení, natož pak našemu vztahu. Poslední kapkou pro mě byla havárie vodovodního potrubí v naší koupelně, která pamatovala snad ještě císaře pána. Na prahu nervového zhroucení přišel přítel se spásnou myšlenkou: „Uděláme si víkend sami pro sebe, snad přijdeš na lepší myšlenky.“

Lépe to ten můj šikula snad ani nemohl zařídit! Víkendový lázeňský pobyt pro dva se společnými procedurami. Nechala jsem se hýčkat jemnýma rukama masérky, prohřívat lávovými kameny a veškerou tíhu všedního dne jsem utopila v horkém lázeňském prameni. Přítel byl ke mně celý víkend neobvykle pozorný a náležitě si mě rozmazloval. Domů se mi po takto prožitých dnech samozřejmě vůbec nechtělo. Pomyšlení, že se teď nořím do obrovské vířivé vany se spoustou pěny a zítra budu znovu bojovat s rozbitým kohoutkem, ve mně vyvolávalo paniku. Trvalo dlouho, než mě přítel dostal i se zavazadlem do vozu. Cesta probíhala vcelku hladce, v samém jejím závěru si ale přítel postěžoval, že mu není právě nejlépe. Nedala jsem jinak, než že zbytek cesty odřídím. Před domem přítel vyskočil jak kamzík z vozu a prý jestli bych mu nezajela do lékárny pro nějaký ten medikament na prevenci chřipky a když už budu u nákupního centra, abych mu dovezla i „pár lahvinek“ oblíbeného pivíčka. Měla sem tedy hodně co dělat, abych nevybouchla. Darebák, hraje si tu na maroda a pak si ze mě udělá donáškovou službu! Nicméně jsem mu vyhověla – přece jen byl na mě celý víkend jako máslíčko. Po hodině jsem stanula na prahu dveří našeho bytu – jaké bylo mé překvapení, když jsem v chodbě viděla 3 páry cizích chlapských bot. To snad ne! On si ze mě dělá blázny?! Oblbuje mě tu nevolností a mezitím si pozve chlapy na fotbal a já jim ještě jedu pro pivo! S brunátným výrazem jsem se vřítila do bytu s pěkně peprnou poznámkou na jazyku. V lamentování mě zarazil až pohled na 3 cizí muže v montérkách, kteří si právě balily nářadí.

„Brý večer paninko, všechno je hotový, jen napustit vanu,“ lišácky na mě mrkl bodrý pán. Čelist mi spadla údivem. Řemeslníci se v mžiku vypařili a přítel už mě vedl do naší krásné nové koupelny. Zatímco sem chystala voňavou pěnovou koupel, donesl vychlazené šampaňské a jahody. V očích mu jiskřilo tajemno. Po tomto víkendu mohu říct, že můj snoubenec je ten nejlepší chlap na světě :) 

TUDY zpět na výpis příspěvků!

Reklama