Domácí pečený čaj má mnoho výhod. Víte přesně, co pijete, neobsahuje žádné konzervanty a náhražky a chutná mnohem lépe než čaj v sáčku. Nevěříte? Vyzkoušejte.

pečený čaj

O pečeném čaji jsme si už psali. V létě v době rybízu, ostružin a malin jste si mohli připravit čaj červený, uskladnit, a teď si ho můžete v klidu užívat. Není přece nic hezčího než si večer udělat pohodu, za okny fučí, někdy prší, za chvíli začne sněžit. A k tomu rozsvícená svíčka a voňavý čaj. Idylka.

Kdo si nepřipravil čaj letní, může si připravit podzimní. Do toho jsem se pustila tentokrát i já a velice se mi povedl. Použila jsem ovoce ze zahrady rodičů, přidala něco málo z obchodu, voňavé koření a ke konci pečení i skvělé léčivé šípky. Ty už jsem nechala v troubě opravdu chviličku, aby se zbytečně tepelně neupravovaly.

Šípek je totiž velký poklad. Už odpradávna je nedílnou součástí lidového léčitelství. Je cenný pro vysoký obsah vitaminu A, ale především C. Obsahuje také vitaminy skupiny B a vitamin K. Z šípků se dá připravit výborné víno, šťáva, marmeláda. Přidám však jedno varování, dávejte si na to pozor i při použití šípků do pečeného čaje, aby se úplně nerozmáčkly a nevypadly z nich semínka. Semínka totiž mají poměrně agresivní chloupky, které můžou dráždit k silnému kašli, až dávení. Proto se čaj z šípků musí cedit přes plátýnko, nestačí přes obyčejné sítko. Stejně tak i marmeláda, šťáva. Šípky v uvařeném pečeném čaji si proto v hrníčku rozmáčknu lžičkou, ale šípky nejím (na rozdíl od ostatního ovoce) a nerozmačkávám moc prudce.

Do podzimní směsi jsem přidala i čerstvý tymián. Proč? Působí totiž jako silné přírodní antibiotikum. Pomáhá především léčit problémy horních cest dýchacích, angínu, ale působí příznivě také na cukrovkáře a revmatiky. Mám ho plnou zahrádku, mám velice ráda jeho vůni v mnoha jídlech a léčím jeho silou i své děti, když začnou pokašlávat. Přidejte ho až na úplný závěr, před promícháním, než naplníte čaj do sklenic.

Suroviny

  • 2 kila podzimního ovoce - jablka, hrušky, švestky (klidně sušené), hroznové víno, i sušené hrozinky, kousky dýně, jeden nebo dva pomeranče pro lepší chuť...
  • šípky
  • 1 kg cukru (může být i méně)
  • skořice podle chuti
  • asi 10 hřebíčků
  • můžeme, ale nemusíme, přidat 250 ml rumu
  • můžeme, ale nemusíme, přidat čerstvý tymián

Postup

Jablka a hrušky nakrájíme na malé kostičky. Pomeranče omyjeme pod horkou vodou, protože je budeme používat i se slupkou. Poté nakrájíme také na malé kostičky. Nakrájíme i švestky, syrové, rozmražené nebo sušené, jak chceme. Hroznové víno necháme vcelku, šípky také.

Všechno ovoce smícháme ve vyšším plechu. Dochutíme skořicí a hřebíčkem. Zasypeme cukrem. Já jsem tentokrát nasypala jen poloviční množství cukru, aby směs byla méně sladká. Kdo bude chtít, může si čaj ještě přímo v hrníčku dosladit medem. Naopak jsem vynechala rum, aby mohly čaj pít i děti.

Připravenou směs všeho ovoce, kromě šípku, pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C, asi 30 - 45 minut. Ovoce pustí šťávu, opeče se a nádherně rozvoní. Asi deset minut před koncem pečení přidáme šípky.

Vyndáme plech z trouby a teď je ten pravý čas přimíchat zdrhnuté lístky tymiánu, případně přilít rum. Promícháme a vřelé plníme do čistých sklenic. Zavíčkujeme a převrátíme dnem vzhůru.

Po úplném vychladnutí skladujeme na temném a studeném místě.

Hezkou podzimní pohodu přeje Elly.

Reklama