Podzim je plném proudu, odpočítáváme dny, kdy se blíží Vánoce. Chladné počasí, stres a únava se podepisují na našem zdraví. Mnoho z nás trápí rýma a nachlazení, jsme náchylní k virózám. Nedostatek vitamínů, slunečního záření a svěžího vzduchu se ale podepisuje na naší pleti a na kvalitě vlasů. Musíme jim tedy věnovat zvýšenou péči, aby vypadaly zdravě.

vlasy

V podzimním období mají vlasy větší sklon k tomu, aby byly unavené a více se mastily - je to vlivem střídání teplot, na kvalitě jim nepřidá pobyt v klimatizovaných místnostech, kde je velmi suchý vzduch - vlasy se ještě více vysušují. Také častěji v zimním období nosíme pokrývky hlavy - těsné čepice, šátky, pod kterými se vlasová pokožka více potí, mechanickým třením také na vlasech ulpívá více mazu, který produkuje pokožka na čele.

Oslovila jsem několik žen s otázkou, jak pečují na podzim o své vlasy, zda vidí změny v kvalitě svých vlasů a co jim následně dopřávají.

Klára, 30 let:

Na podzim pečuji o své vlasy skoro stejně jako v jiném ročním období, jen si častěji vzpomenu na ošetřující balzám, protože se mi zdá, že potřebují trochu víc „oživit“. Zkrátka jim tak zvaně dochází šťáva, stejně jako na podzim mně, a jsou unavené.
Teď se mi osvědčil šampon i kondicionér přímo určený na vlnité vlasy, ty mohu doporučit, zkrotí vlny i krepatost. Jinak myslím, že nejlepší pro oživení vlasů je nechat je trochu zkrátit. Alespoň konečky. Příští týden se na to chystám. A jak řeším, když vlasy nestihnu umýt? Jednoduše - mám je dlouhé, takže vyčešu culík a jdu. Někdy také použiji v práci suchý šampon, je to opravdu dobrá věc, mám ho v šuplíku právě pro tyto případy.

Martina, 36 let

Barvím si vlasy a mám melíry, proto mám vlasy hodně vysušené i v jiných obdobích. Nyní vidím, že se mi vlasy u kořínků dost mastí a opravdu vypadají unaveně. Myji si je obden, výživným šamponem. Jednou týdně si dávám na vlasy masku, opravdu je po ní vidět zlepšení kvality vlasů. Také se snažím používat lak na vlasy a tužidla s hydratačními složkami. Docela o své vlasy dbám, kdybych to teď nedělala, vypadala bych zplihle.

Karolína, 40 let

Ano, podzim a zima je vždycky na vlasech znát. Když je velká zima, nosím čepici, pak mi ale vlasy hodně elektrizují a jsou mastné. Jak o ně pečuju? Poslední dobou jsem se naučila používat oleje. Překvapily mě, že vůbec nezatěžují vlasy a opravdu po nich vlasy vypadají lépe. Umyju si vlasy, vyfoukám a pak si do nich po každém mytí dám olej. Někdy po mytí také používám balzám. Jak si vlasy barvím, ta péče je pak opravdu nutná. Vlasy mám po barvení dost vysušené.

Dana, 48 let

Na podzim jsem doteď nepečovala o své vlasy víc nebo jinak než v ostatních ročních obdobích. To se ale teď změnilo díky doporučení odbornice. Myju si vlasy obden, maximálně na ně nanesu masku, abych je vůbec rozčesala, opláchnu, vyfénuju a někdy přežehlím konečky. Našla jsem si novou kadeřnici, která se tak trochu zhrozila nad kvalitou mých vlasů. Mám je drsné, vyšisované a bez lesku. Takže jsme se rozhodly, že s tím něco provedeme. V první řadě mi zakázala žehličku na vlasy, která je prý pálí a vysušuje - jedině s ochranným přípravkem pro žehlení vlasů. Ostříhala mi konečky, nanesla výživnou masku a „vyhladila“ je laserem. Vypadá to trochu jako žehlička na vlasy, ale používá se to za mokra. Vlasy byly potom opravdu jako znovuzrozené, hladké, sypké a pružné. Prý se ta procedura musí víckrát opakovat, aby se struktura vlasu obnovila a zregenerovala. Ale nevím, jestli to není na principu „Věř a víra tvá tě uzdraví“. Každopádně chci, aby vlasy vypadaly zdravě, proto musím do nich investovat kvalitní péči - nakoupila jsem si výživný šampon, masku, hydratační balzám.

Redakční tip: jaké přípravky bychom vám rádi doporučili pro péči o vlasy nyní na podzim?

vlasyTip pro rychle se mastící vlasy: suché šampony Syoss, které vašim vlasům nabídnou den svěžesti a krásy navíc. Pročistí a osvěží vaše vlasy, kdykoli to potřebujete, dokonce i když žádná sprcha nebo koupelna není v dosahu. Suché šampony jsou určeny pro mastící se vlasy, jež trápí muže i ženy. Díky svému účinnému a inovativnímu složení vstřebávají přebytečnou mastnotu a nečistoty, které účesu berou krásu. Jsou skvělou alternativou pro situace, v nichž nemáte možnost si vlasy rychle umýt. Oceníte je i ve chvílích, kdy chcete unaveným vlasům rychle dodat objem, trochu je oživit nebo chcete-li o den prodloužit životnost svého účesu. Nové suché šampony Syoss nenahrazují v péči o vlasy obvyklé tekuté šampony, ale své místo si ve vaší kosmetické výbavě jistě najdou.

vlasyVyzkoušejte olej: Gliss Kur Denní elixír s oleji a jedinečnou odpařovací technologií:

Někdy je obtížné najít ten správný produkt, který by oživil nevýrazné vlasy. Regenerační přípravky na bázi olejů mohou mít velmi intenzivní regenerační účinky, ale také mohou zanechat pocit mastných vlasů. Nový Gliss Kur Denní elixír s oleji s jedinečnou odpařovací technologií a s vysokou koncentrací vyživujících olejů, která každý vlas uhladí, aniž by jej zatěžovala. Získáte tak krásné a pružné vlasy s bohatým leskem. Receptura Gliss Kur Denního elixíru s oleji obsahuje koncentrované prvotřídní oleje, mezi něž patří drahocenný arganový a slunečnicový olej, které pečují o vlasy a zanechávají je dokonale hladké a lesklé. Navíc je chrání před vlhkostí a zároveň pronikají hluboko do vlasů, čímž usnadňují a urychlují fénování

vlasyTip na jedinečný styling - Taft Volume pudr pro objem:

Venku zuří déšť a vítr, které jsou pro naše vlasy doslova pohromou. Dobrým řešením může být klobouk, což je pro letošní sezonu aktuální módní doplněk, ale bohužel už není tak skvělý ve spojení s objemnými účesy této sezóny. Pokrývky hlavy mohou během chvilky vlasy zacuchat a jakýkoliv objem, který se vám podařilo vytvořit, je pryč. Takže letos na podzim sáhněte nejen po čepici nebo klobouku, ale vezměte si k ruce i Taft Volume pudr pro objem, který na vlasy působí skutečně zázračně: během několika sekund jim dodá neuvěřitelný objem a perfektně drží tvar.

Reklama