Nevím, co se to se mnou poslední dobou děje, ale asi jsem se zbláznila. Nebo jsem prostě jen naplnila heslo: Nikdy neříkej nikdy! A začala kašlat na své minulé mindráky. Že bych KONEČNĚ DOSPĚLA?

Jak jinak si vysvětlit, že jsem přehodnotila veškerá oděvní tabu, která se se mnou táhla z minulosti. Možná to jsou příliš silná slova v souvislosti s něčím tak přízemním, jako jsou „hadry a boty“, ale věřte mi, je to docela fajn pocit. Cítím se svobodnější, sebevědomější a spokojenější.

Tabu číslo jedna: Nikdy nebudu nosit balerínky, protože mám krátké nohy.

Uznávám, že se mi tyhle roztomilé „placky“ na ženách vždycky líbily, ale já jsem se jim vyhýbala jako čert kříži. Tohle si dovolit prostě nemůžu. Pak mi volala kamarádka, že jedna její známá ruší obchod s botami, které jsou k mání za super ceny. Zamluvila mi tam kozačky, o kterých si myslela, že by byly přesně pro mě. Letěla jsem tedy do obchůdku a prodavačka mi přinesla kýžené kozačky. Byly krásné (už jsem si u ní jedny koupila), žel mám tenká lýtka a vypadala jsem v nich jako kocour v botách. Ale jak jsem tak byla natěšená nakupovat, rozhlédla jsem se po prodejně a padly mi do oka hnědé semišové balerínky. Já a balerínky? „Zkuste si je,“ pobídla mě prodavačka. Za to nic nedám, že?

A najednou se mi začaly líbit. Dokonce tak moc, že jsem si je koupila a nosím je k úzkým kalhotám ke kotníkům. navzdory tomu, že jsem mrně.

Tabu číslo dvě: Volné vršky mi nesluší, jsem moc malá

Už si ani nepamatuji, kdy jsem byla „courat“ v nákupním centru. Teď mě tam zahnaly pracovní povinnosti a já jsem si řekla, že bych mohla vyzkoušet poslední trendy. Volným halenkám s netopýřími rukávy jsem se vždycky vyhýbala. Nemůžou mi slušet, jsem malá a drobná, to je jen pro vysoké. Ale jedna taková blůza mi byla tak nějak sympatická. Oslovil mě materiál i barva. Nic podobného doma nemám, a tak jsem si to šla vyzkoušet. Protože jsem na sobě měla šaty, vzala jsem si do kabiny ještě úzké kalhoty a kotníčkové boty. Celý outfit mě naprosto nadchl. Připadala jsem taková nová, jiná, a dostala jsem chuť na změnu a košili koupila.

Tabu číslo dvě: Nemůžu si dovolit kalhoty, které obepínají nohy. Mám je do O

Nějak jsem se namlsala a začala přemýšlet o nějakém odvážnějším stylu kalhot. Vybrala jsem úplně úzké, květované. No, to je bomba! Celek se mi tak líbil, že jsem nesla k pokladně i kalhoty. Můj manžel jim říká postmoderní maskáč, ale já jsem z nich nadšená. A najednou mi nevadí ani ty nohy do O.

Foto: Saša Stušková

Dokonce uvažuji o tom, že „překopu“ celý šatník.

Také máte doma plný šatník, který potřebujete vyprat a přerovnat a děsíte se následného žehlení? Máme pro Vás redakční tip, jak to hravě zvládnete! Pořiďte si systémovou žehličku od značky Philips!

OptimalTemp – již žádné nastavování

Nová systémová žehlička Philips PerfectCare Pure GC7635 s technologií OptimalTemp zajišťuje jediné dokonalé nastavení teploty pro jakýkoliv typ tkaniny nebo oděvu. Díky tomu je možné plynule přecházet z jednoho materiálu na druhý, a není nutné oděvy třídit, nastavovat teplotu žehličky ani čekat na to, až se žehlička zahřeje nebo naopak vychladne. Nemusíte se obávat ani o citlivé látky jako bavlna, kašmír, satén, elastin či hedvábí, které doposud téměř nebylo možné žehlit v domácích podmínkách kvůli častému spálení jejich vláken. OptimalTemp je technologie testovaná a schválená nezávislými odbornými textilními institucemi.

ph3Nová systémová žehlička Philips PerfectCare Pure s výkonem 2 400 W a žehlicí plochou T-ionicGlide nabízí dokonalou rovnováhu mezi vysokým výkonem, kompaktností a nízkou váhou. Pára pod tlakem až 5 barů proniká hluboko do látky a urychluje a zjednodušuje žehlení náročnějších materiálů. Odnímatelná vodní nádržka s objemem až 1,5 litru umožňuje snadné žehlení bez nutnosti častého doplňování vody. PerfectCare Pure má parní impuls 240 g/min a stálý výstup páry je 120 g/min. Díky zámku pro přenášení lze žehličku snadno zajistit
k podstavci a pohodlně ji tak přenášet. Navíc funkce automatického bezpečnostního vypnutí přístroj vypne, pokud jej nebudete 10 minut používat.

Nejúčinnější systém proti vodnímu kameni PureSteam

Součástí nové systémové žehličky Philips PerfectCare Pure je speciální vložka filtru vodního kamene PureSteam, která zlikviduje 99 % vodního kamene a žehlička sama upozorní na nutnost její výměny. Použitím tohoto odvápňovacího zásobníku dochází k až pětinásobnému zvýšení životnosti této systémové žehličky.

Novou systémovou žehličku Philips PerfectCare Pure GC7635 je možné zakoupit
ve specializovaných prodejnách s elektrospotřebiči. Její orientační maloobchodní cena je 4 799 Kč.

 

Co vy a podzimní nákupy, milé ženy-in?

  • Už jste se na ně vydala? Líbí se vám letošní trendy? Co ano a co ne?
  • Chybí vám něco na trhu? Jiné barvy, střihy, materiály?
  • Máte chuť se změnou sezony změnit celý šatník?
  • Co si rozhodně hodláte koupit?
  • Už jste si něco koupila a ráda byste se pochlubila? Pošlete fotku svého „úlovku“
  • Šla jste někdy proti svému zažitému tabu? Jak jste se cítila?
  • Co jste jindy nenosila a teď nosíte? Našla jste odvahu a vyšla v něčem, co by vás dříve ani nenapadlo?  
  • Co to bylo?
  • Řešíte věk a postavu, nebo dáte na vlastní pocit z oblečení?

Napište mi téma: Podzimní nákupy.

Své příspěvky slovem i obrazem posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit za svůj příspěvek

Little Gold Dress AVON a kleštičky na řasy Elite

cena

 

 

Reklama