.

Podzimní Kanáry

Cestování

Podzimní Kanáry

Každý rok mám z podzimu splín. Čelím tomu tak, že si vždycky najdu něco, na co se můžu těšit i na podzim – koncerty, party, dobré filmy, masáže a tak dále. Tentokrát ale nic z toho nezabíralo. Splín byl čím dál hlubší a než se přehoupl do regulérní deprese, přišel spásný nápad.

 

Týden dovolené! Obětovala jsem celou jednu výplatu, doplnila hotovostí z úvěrové karty, sbalila sebe a dítě, přemluvila ještě dvě kamarádky, také s dětmi, a vyrazili jsme. Veselá skupinka odvázaných žen ve středním věku a jejich ještě odvázanější děti mezi jedním rokem až čtrnácti lety.

Lokalita – Kanárské ostrovy, Fuerteventura. Pořád čtu, jak je tam krásně, tak co budu jen číst, jedu se podívat!

 

Přijeli jsme v noci, nasedli do autobusu a tmou a nocí jeli snad hodinu. Po cestě jsme byli tak unaveni, že jsme padli do sluncem prohřátých apartmánů a usnuli.

 

Ráno mě probudilo slunce. Vyšla jsem ven a rozhlédla se kolem. Byli jsme v osadě bělostných apartmánů zářících na slunci jako podhradí Taj Mahal. Kolem dokola bylo vidět stromořadí vzrostlých palem a uprostřed osady tyrkysový bazén s barem, z kterého sálala jižanská atmosféra rozjásaných večerů už ve dne.

 

Půjčily jsme si dvě auta, naskládaly děti a jely na pláž. Na konci silnice byla směrovka – vpravo windsurfing vlevo kitesurfing. O kitesurfingu jsme nevěděly nic, uhnuly jsme tedy doprava. To byla nádhera! Pláž tvořilo množství lagun s vodou jako kafíčko, ideální pro mrňata. Plácali jsme se tam s nimi a pozorovali naše starší děti, honící se po blankytných lagunách mezi urostlými surfisty. Jak to, že mi nikdo neřekl, že surfisté jsou povětšinou tak přitažliví! J Vydržely jsme tam celý den. Takovou poklidnou atmosféru, balzám na duši, to jsem snad ještě nezažila.

 

V dalších dnech jsme prozkoumaly i tajemný kitesurfing. V podstatě jde o to, že si pouštíte draka na volném moři. Stojíte na surfovém prkně a váš drak ve vzduchu se s vámi prohání po mořské hladině. Místní sportovci byli více než vstřícní, a tak nám svou výbavu na chvilku zapůjčili (no možná to bylo spíš kvůli Daně, do které se zamiloval místní majitel půjčovny sportovních potřeb a půjčil by jí nejen své sportovní náčiní, ale jistě i celý dům a hrad, a vůbec celého sebe).

 

Pláže byly díky mimoturistické sezóně poloprázdné, počasí nádherné, dovolená nejkrásnější. Procestovaly jsme s vypůjčenými auty ještě celý jih ostrova. Obdivovala jsem, jak snadno zde šlo skloubit zábavu dětí i dospělých. Poslední den jsme nechaly mladší děti hlídat staršími a zapily návrat na baru u bazénu. Byli tam lidé, které jsme nikdy před tím neviděli, ale ta atmosféra ve spojení se španělskou mentalitou dělá divy – připadaly jsme si, jako bychom se se všemi znali už dávno.

 

 

 

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.

 

 

   
23.11.2004 - Zahraničí - autor: Michaela Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Irena1 [*]

  Já vánoce letos ruším, stejně mě jen nervujou - těsně před nimi letíme na pár dní do Turecka - vypnout, zrelaxovat, podívat se jinam Na Kanáry bych radši, ale je to dražší, tak snad příští rok...

  superkarma: 0 24.11.2004, 11:19:12
 2. avatar
  [10] klara.kr [*]

  Syrael: To je ale zajezd na novy zeland ne??? blizsi destinace vychazeji hodne levneji treba Egypt je ted v last nimutech za cca 8tis na osobu (dospelou)

  superkarma: 0 23.11.2004, 15:23:38
 3. avatar
  [9] klara.kr [*]

  Syrael: To je ale zajezd na novy zeland ne??? blizsi destinace vychazeji hodne levneji treba Egypt je ted v last nimutech za cca 8tis na osobu (dospelou)

  superkarma: 0 23.11.2004, 15:23:35
 4. avatar
  [8] xantypa [*]

  Syrael: hezky napsany

  superkarma: 0 23.11.2004, 13:51:29
 5. avatar
  [7] klara.kr [*]

  marcellina*: Mě spíš rozhodí návraty zpátky do zimy, ale načerpat energii a proslunit se je super

  superkarma: 0 23.11.2004, 13:47:09
 6. avatar
  [6] marcellina* [*]

  ja si myslim, ze neni zrovna nejlepsi jezdit v zime do teplych krajin... kdo nema dost odolnej organismus, tak ho to dost rozhodi

  superkarma: 0 23.11.2004, 13:42:03
 7. avatar
  [5] Syrael [*]

  xantypa: Když posledních pár let sleduju předvánoční reklamu, tak se zdá, že je nutné darovat když ne rovnou auto, tak aspoň domácí kino, pračku, digifoťák...Autorka článku dala měsíční plat za tu dovolenou, což by byla v mém případě asi tak cena kvalitního digifoťáku. Ovšem jela bych sama :-( Před pár lety jsem si řekla, že kašlu na "svátky", nebudu lítat jako pošuk a prchnu s rodinou někam k moři, což bude pro nás všechny dárek i všude proklamovaný svátek klidu a pohody :-)) Nejlevnější nabídka na týden pro 4 osoby (2 děti) byla kolem 120.000 Kč. Takže jsem se probrala a začala péct cukroví .-)))))

  superkarma: 0 23.11.2004, 13:23:15
 8. avatar
  [3] xantypa [*]

  Syrael: hm jenze ja fakt nekradu a ale jde o to ze spis me vadi tyhle komercni clanky o hi-tec dovolenych proc nemuzou dat napad na levnou a pritom peknou dovolenou, a je fakt ze o vanocich mam jiny starosti nez shanet dovolenou a nerekla bych ze pro me cena vanoc a dovoleny je stejna holt jak pro koho, ale mas pravdu svobodna volba

  superkarma: 0 23.11.2004, 12:01:09
 9. avatar
  [2] Syrael [*]

  xantypa: no ale to je přece každého svobodná volba, jestli bude lítat jak pošuk, nebo se bude válet na pláži :-)) Cena obojího je dneska přibližně stejná. A pokud opravdu MUSÍŠ (ale kdo ti tu povinnost ukládá???????) slavit vánoce dnešním konzumním způsobem, daruj k vánocům zájezd k moři :-)))

  superkarma: 0 23.11.2004, 11:51:08
 10. avatar
  [1] xantypa [*]

  Hehe tak to je fakt super tema pred vanoci kdy kazdy setrin na darky a lita jak posuk Leda ze by zena-in udelala soutez o nejakou dovolenou to pak i jo

  superkarma: 0 23.11.2004, 11:24:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme