Často slýchám: Sháním podzimní kabát. Chodím po obchodech, zkouším a zjišťuji, že mi žádný nesluší. Buď na něj nemám postavu, a když už se mi nějaký líbí, bojím se, že příští rok už bude pasé. Chci jednoduchý nadčasový kabát. Copak chci tak moc?

Jste na tom podobně?

Já vím, že už jsem o podzimních kabátech psala, ale nedá mi, abych se k nim nevrátila. Současný výběr kabátů je tak rozmanitý, že není snadné se v něm orientovat. Možná i vy máte stejný problém s jeho koupí. Ráda byste věděla, co se teď nosí, jaký kabát si pořídit, aby nám nějaký pátek vydržel a nebyla to zbytečná investice. Dovolte mi tedy, abych udělala malou rekapitulaci trendů a poradila vám, který typ se hodí k jaké postavě, co bude in ještě příští rok a co je naopak jen krátkodobou záležitostí.

Nadčasové styly kabátů, do kterých se vyplatí investovat

V pánském stylu

m

Vypadají, jakobyste si je půjčila od partnera, ale musí vám sedět. Mají dlouhou fazonu, rovná, nebo mírně zaoblená ramena a rovný střih bez sebemenšího náznaku pasu.

A to je právě ono. Kabáty inspirované pánským šatníkem patří mezi dlouholeté stálice. Jenomže sluší opravdu jen štíhlým a vysokým postavám, i když by se zdálo, že se pod něj ledajaký špíček schová. Tyto kabáty bývají většinou z pánských materiálů. Skvěle vypadá tvíd pepř a sůl, jak vidíte na modelu s vestou od Max Mary.

Tyto kabáty mají svůj půvab, ale pokud nesplňujete výše zmíněná kritéria, jeho koupi bych vám asi nedoporučila.

Minimalistický

m

Tyto modely jsou připomínkou éry padesátých a šedesátých let. Zajímavé jsou především materiálem, jako je buklé nebo cebelín.

Tyto kabátky působí velmi žensky, ale kulatě, což může mnohé ženy odrazovat. Nosí se k nim hlavně úzké klahoty ve zkrácené délce a polobotky, ale i sukně.

Tento model kabátu je spíš sezonní, ale když minimalistický model značky Max Mara na obrázku, je ukázkou nadčasového kousku, který vydrží v šatníku několik let.

Zavinovací klasika

m

Kabáty bez zapínání se širokými (i šálovými) límci jsou velmi vděčné. Sluší skoro všem postavám a nechávají vám volnou ruku k improvizaci. Jsou velmi šik a přitom ležérní, takže budou určitě dobrou investicí pro ženy, které mají rády pohodlí a eleganci

S kapucí

Tento kabátek bude opět patřit mezi kousky, které jen tak z módy nevyjdou, stejně jako „daflák“, jímž je tento kabátek inspirován. Nádherný model a jemným chlupem bude vyhovovat ženám, které mají rády eleganci, ale zároveň pohodlí a sportovněji laděnou módu. Model Max Mara

n

A to zdaleka není všechno

Ve fotogalerii najdete další várku trendových kabátů, ve kterých byste letos určitě excelovala. Vybrala byste si?

Foto: Facebook Street Style, Mango a F&F

Čtěte také

Reklama