Domácnost

Podzimní hrátky

Zabavit naše rozjívené ratolesti je úkol leckdy nadlidský, i když je venku krásné letní počasí, natož pak při podzimních plískanicích a chladném počasí. Žena-in vám poradí pár zaručených tipů, jak vyzrát na nudu.

Využijte posledních krásných dní plných sluníčka k procházkám do přírody. Právě teď najdete v parcích i podél cest doslova záplavu kaštanů. Děti je rády sbírají a při špatném počasí z nich společnými silami můžete vytvořit celou zvířecí farmu. Nechejte děti, aby vám pomáhaly. Mladší mohou nakreslit vyrobeným zvířátkům fixem obličeje, starší už pomohou se samotnou výrobou.

V parcích i lesících najdete také kaštany jedlé, které můžete proměnit ve voňavou dobrůtku. Z kaštanů, listí, ovoce i podzimních květin vyzkoušejte třeba nápaditou dekoraci na dveře či do vázy.

Stejně dobře vám k hraní poslouží i šišky. Ty, ze kterých nevytvoříte strašidýlka nebo závěsné ozdůbky, si nechejte na vánoční dekorace. Pokud vám přesto zbudou nějaké šišky nebo kaštany, schovejte je na dobu, kdy napadne sníh a společně s dětmi se pak vypravte do lesa a ozdobte zvřátkům nějaký ten smrček dobrůtkami.

V přírodě právě v těchto dnech najdete také šípky, které jsou nejen největším přirozeným zdrojem vitaminu C vůbec. Ale také hezkou ozdobou pro malé parádnice, pokud je navlečete pomocí jehly na nit. Náhrdelníčky a náramky pak dozdobte třeba žaludy. Fantazii se meze nekladou a ta dětská je bohatá víc než dost. Uvidíte, že budete mile překvapeny jejich nápady.

Pokud zaduje ten správný podzimní vítr, je to ten nejpříznivější čas na pouštění draků. Pořídíte je od těch nejlevnějších za  20,- Kč (avšak od nich nečekejte žádné zázračné lety), až po ty opravdu vypracované, jejichž cena stoupá do stovek korun. Úplně nejlepší je však drak, kterého společně s dětmi vyrobíte úplně samy. Zapojte do výroby zručné tatínky a dětský úsměv i zčervenalé tvářičky zářící radostí, vám budou odměnou za věnovaný čas i vynaloženou námahu.

Draka můžete jednoduchým způsobem vytvořit i ze spadaného listí. Nejvíce se osvědčily listy javoru. Jednoduše stopkou propíchnete list a uvážete uzlík. Stejným způsobem napojujte ostatní.

Listy nejrůznějších stromů si nasbírejte také domů. Při nevlídném deštivém počasí pak můžete listy vylisovat a udělat si hezký herbář. Nebo nechejte děti listí natřít vodovými barvami a udělat si tak hezké obtisky.

Pokud to počasí dovolí, vezměte děti do zoologické zahrady nebo lesoparku, dříve než se zvířátka uloží k zimnímu spánku. Podzimní procházka se bude líbit určitě všem.

Možností, kam ještě vyrazit a co nepropásnout, je celá řada. Takže vzhůru do podzimní přírody...

 

 

 

 

           
   
12.10.2004 - Dům a byt - autor: Eliška

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Luciš [*]

  a pečený brambůrky v ohništi, jednou do roka na chalupě

  superkarma: 0 12.10.2004, 12:01:25
 2. avatar
  [2] Rena4 [*]

  No to jsou mi novinky

  superkarma: 0 12.10.2004, 11:52:00
 3. avatar
  [1] ValinaK [*]

  my jsem byli s dětma v neděli pouštět draky, všem doporučuju - je to skvělá zábava!!! A navíc to chce občas i pohnout závitama , neb dostat draka do vzduchu a zachovat si tím rodičovskou důstojnost není žádná legrace...

  superkarma: 0 12.10.2004, 08:47:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme