Nejenom chladnější a deštivé počasí, ale také vyčerpání či stres, nedostatek pohybu, znečištěné ovzduší nebo užívání antibiotik - to všechno oslabuje naši imunitu, která si zvláště v tomto období volá po zvýšené pozornosti. Jak můžete své tělo v přicházejících podzimních měsících zocelit? Kromě zvýšené dávky vitamínů nezapomeňte také na omega-3 mastné kyseliny.

Vitamínový koktejl – A a C především

OmegaBez vitamínů se na podzim rozhodně neobejdete. Z celé škály nezapomeňte hlavně na vitamín A, který vzniká z beta-karotenu a jehož zdrojem jsou především játra, mrkev, špenát nebo meloun. Vitamín C je k udržení tělesného zdraví také nezbytný. Z rostlinných zdrojů je na něj bohatý například šípek, rakytník, citrusy, brokolice nebo černý rybíz.

Nezbytné omega-3 mastné kyseliny

Mnoho klinických studií potvrzuje, že pravidelná konzumace omega-3 nenasycených mastných kyselin pomáhá zvyšovat imunitu, působí protizánětlivě a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Navíc omega-3 upravují hladinu cholesterolu Omegav krvi i krevní tlak a urychlují hojení ran. Kromě toho mají pozitivní vliv na srdce a cévy, snižují výskyt srdečního infarktu a mozkové mrtvice,“ říká nutriční terapeutka Bc. Margareta Iliopulosová. „Omega-3 mastné kyseliny si lidské tělo nedokáže samo vyrábět, proto je musíme přijímat z potravy. Největším zdrojem těchto mastných kyselin jsou tučné mořské ryby, které bychom měli ideálně konzumovat alespoň 2x týdně,“ dodává nutriční terapeutka Bc. Margareta Iliopulosová, DiS.

Není však tajemstvím, že Češi mořské ryby v jídelníčku postrádají. Tento deficit lze účinně doplnit pomocí výživových doplňků s kvalitním rybím tukem. Pomoci  mohou také vlašské ořechy, sója, řepkový nebo lněný olej. Nejvíce využitelné jsou však omega-3 z ryb.

Imunita u dětí

Nástup do škol, školek a první signály podzimního počasí představují zátěž i pro citlivý dětský organismus a jejich imunitní systém se s tím musí nějak vypořádat. Kvalitní výživové doplňky s obsahem omega-3 mastných kyselin dokážou jeho výkonnost účinně podpořit - kvůli snadnějšímu polykání je však lepší volit menší dávkování kapslí. Pokud se na příchod potomka teprve chystáte, nezapomeňte, že o dostatečný příjem omega-3 je třeba začít pečovat již v těhotenství. Řada studií potvrzuje, že konzumace omega-3 v době těhotenství zvyšuje u dětí imunitu a zároveň snižuje riziko obezity v pozdějším věku.

Zdraví z hlubin norské přírody

OmegaNepodceňujte přípravy na podzim a kromě teplých ponožek myslete i na kvalitní výživové doplňky. OmegaMarine Forte+ z norského lososa obsahuje vyvážené množství omega-3 mastných kyselin, které posilují imunitní systém, působí protizánětlivě a snižují tělesnou teplotu. Pro ještě lepší účinek je navíc obohacen vitamínem D3. Pravidelné užívání dvou kapslí denně vám tak pomůže přečkat přicházející chladné měsíce ve zdraví. 

Více informací o pozitivních účincích nenasycených mastných kyselin i o výrobku OmegaMarine Forte+ získáte na www.naturamed.cz nebo na bezplatné lince 800 10 40 40. 

Reklama