S pořady o vaření a gastronomii se jednu dobu doslova roztrhl pytel. Vařili herci, zpěváci, modelky, ale také kuchaři od Kluků v akci přes Ridiho až po Babicu. Někteří už obrazovku opustili, jiní se stali jejími stálicemi, ale zájem o televizní vaření zřejmě stále neutichá. Jak jinak si vysvětlit, že v podzimním televizním schématu se ke stávajícím kuchařským show přidávají nové… Která z nich vás naláká ke sledování a která třeba i k plotně?

vaření

Teď vaří šéf

Kdo vaří: Zdeněk Pohlreich

Přísný šéf s proříznutou pusou, který nejde pro nadávku daleko, se už několik let snaží zvýšit kvalitu českých restaurací a také rozšířit povědomí veřejnosti o tom, co jíst a jak vařit. Je pes na čistotu, čerstvost a kvalitu používaných surovin a miluje jednoduchou domácí kuchyni. A právě tu bude propagovat i v novém pořadu Teď vaří šéf, kde uvaří šest receptů, každý s jednou dominantní surovinou, a ukáže, jak tyto suroviny maximálně využít. Mottem jeho pořadu je: Udělejte si ze své kuchyně místo plné radosti a zábavy.    

Kdy a kde se bude vysílat: od 21. září na Primě

Karolína, domácí kuchařka

Kdo vaří: Karolína Kamberská

I tady půjde o poctivou domácí kuchyni, kterou diváky provede Karolína Kamberská – zpěvačka, novinářka a hlavně trojnásobná maminka. V každém díle představí čtyři recepty na jedno dané téma. Těšit se tak můžeme na jídla našich babiček, recepty světové kuchyně či návod na to, jak zároveň uvařit hladovému mužskému a malým dětem, aby si všichni pochutnali a jídlo přitom odpovídalo jejich výživovým potřebám. Další díly poradí, co uvařit, když nestihneme nakoupit, máme před výplatou, přijde nečekaná návštěva nebo máme doma puberťáka, který se nad vším ofrňuje. A jelikož Karolína bude vařit až do Vánoc, série vyvrcholí kompletním vánočním menu.    

Kdy a kde se bude vysílat: od 27. září na Primě

U Haliny v kuchyni

Kdo vaří: Halina Pawlowská

Spisovatelka, scenáristka, herečka, moderátorka. Halina Pawlowská je žena mnoha profesí, ale vlastní kuchařský pořad připravuje poprvé. Na rozdíl od kulinářské soutěže Prostři pro tři, kterou uváděla na TV Barrandov, tady půjde opravdu o vaření v Halinině vlastní kuchyni. Divákům prozradí rodinné recepty, přidá rady a nápady, které během let nasbírala, vše samozřejmě doplní svými humornými historkami. „Diváci se musí připravit na to, že nejsem kuchařka, ale hrozně ráda jím a vařím pro své blízké, takže se mohou těšit na osvědčené recepty. Připravovat budu převážně českou kuchyni s nádechem kuchyně maďarské a trochu německé, prostě takovou, jako je má rodina,“ prozradila o show Pawlowská.

Kdy a kde se bude vysílat: od 4. října na Nově

Reklama