Když se řekne britský styl, většině z nás se vybaví tvíd nebo kostkovaný vzor. Právě Londýnem jsou inspirovány podzimní kolekce, které vám dnes představuji. Jak se vám líbí styl anglické dámy?

móda

Plédy, vesty, prošívané bundy, kardigany se záplatami na loktech, tvídové kabáty, úzké strečové kalhoty, vysoké kozačky. To vše nesmí ve vašem podzimním šatníku chybět, pokud se chcete oblékat do nestárnoucího, klasického britského stylu.

móda

Barevnost je většinou umírněná, klidná, sladěná do přírodních odstínů hnědé, velbloudí srsti, khaki, bordó, lahvově zelené. Ale můžete ji klidně osvěžit teple červenou, nebo petrolejovou, která je letos opravdu IN.

móda

Typickým materiálem tohoto stylu je tvíd, samet, jemná broušená kůže. Pokud ho chcete zjemnit, kombinujte tyto „drsné“materiály s tenkými a splývavými, jako jsou hedvábný, či acetátový krepdešín, šifon, nebo satén.

móda

Pokud se vám britský styl zdá poněkud fádní a klidný jako stojaté vody, okořeňte ho vzorem zvířecí srsti, čímž ho trochu „rozproudíte“. Konvence jsou přece od toho, aby se porušovaly.

móda

Teď už zbývá jen vyrazit červeným double-deckerem směr Big Ben a Tower Bridge a poté si vychutnat čaj o páté.

móda

Foto: Takko a Charles Vogele

Reklama