Takhle krásně poeticky nazvala svůj podzimní příběh naše čtenářka s nickem Aesinka. Podívejete se na okomentované fotky a prožijte příběh s ní

Pro někoho podzim představuje období zmaru, plískanic a depresí. Ubývá světla i tepla, přibývá lezavého chladu, studených dešťů a bláta. Podzim se dá připodobnit lidskému životu – blíží se zima – smrt.

a

Ale stejně jako podzim života může člověk prožít vesele a v dobré náladě, není nutné kvůli příchodu podzimu propadat smutku. Naopak: Podzim je nádherné roční období. Miluju procházky smíšenými lesy, kdy je každý strom jinak barevný. Obdivuji přírodu ostříbřenou jinovatkou.

a

Objevuji svět zahalený do tajemné podzimní mlhy… Ale úplně nejvíc se mi na podzimu líbí to, že mě vylákal z maminčina bříška na svět.  Je to sice už dávno a já sama si to nepamatuju, ale všichni to tvrdí, včetně mého rodného listu. :) Takže jsem listopadový človíček a podzim ke mně patří!

Protože nemůžu moc chodit, letošní babí léto si užívám jen na zahrádce, kde sedím a pozoruji koťata, jak si hrají ve spadaném listí. Všelijak se v něm honí a chytají lístky padající ze stromu. Letošními podzimními fotkami se tedy pochlubit nemůžu. Ale ráda se podělím o ty loňské!

Vyrazili jsme s výtvarným sdružením na Rusavu, abychom zde načerpali inspiraci. A musím uznat, že Rusava je nádherné místo oplývající překrásnou přírodou, tichem a klidem.

a

Poněvadž bylo poměrně příjemné počasí, vyšlápli jsme na procházky. Na jedné z nich jsme se sestřenicí nasbíraly náruč listí, kůru, šípky, i nějaký ten kvítek. Po návratu na kolibu jsme z těchto podzimních darů vytvořily různé vazby k jejímu ozdobení.

a

A aby bylo vidět, že jsem na Rusavu nejela zbytečně, přivezla jsem si i nějakou inspiraci. A tak vznikl tenhle podzimní obraz – a s ním i dva další, které se sem ovšem už nevlezou.

a

Aesinka

Milá aesinko, jste škovná fotografka i malířka. To je olej?

Text nebyl redakčně upraven

Reklama