Miluje barvy ve svém domě, ale jak sama píše, černou nosí na oblečení. Proč? Dalo by se říct, že ze skromnosti, aby nerušila kolorit podzimu. Krásně nostalgicky o tom píše ve svém příspěvku, který jistě stojí za přečtení.

Miluji barvy a náš dům je toho svědkem, ale podzim proplouvám v černé. V černé, abych nerušila tu barevnou krásu venku, kdy se démanty ranního mrazíku třpytí na ojínělé trávě a omrzlém autě. Černá mi nepřijde jako smutná barva, protože ji lze rozsvítit barevnými šperky, ale jaksi je mi v ní na podzim dobře a když si slunko pohrává v lese mezi barevnými listy a moje nazrzlé vlasy jsou jediné, co do koloritu okolí zapadá, je mi vážně dobře.

Nedávno jsem čekala v autě na manžela, až si něco vyřídí a venku bylo modré azúro. Proti modrému nebi se tyčil statný keř se sytě červeno-fialovými listy a já si pomyslela, jaká je to nádhera a kombinace, která by mne na látce vůbec nenadchla...snad jen jako tisk na modrém hedvábí a z něj maxi šaty....

Podzim je pro mne nejmilejší období a válející se mlhy mne nijak nedeprimují. Naopak, je to půvabný závoj, který zjemňuje ty divoké malby přírody nad nedalekým lesem a dává určitou tajemnost rybníku, kde se prohánějí kačeny jako hračky na motorek....

Občas, když už přituhne, vytáhnu úžasného kulicha, který mi přivezl kamarád z Japonska v právě podzimních barvách a není mi to proti srsti. Ovšem v zimě, to je jiná...na Vánoce pěkně červenou čepici a šálu s bílýma sobama, barevné huňaté šály a rukavice, na kabát barevnou brož ať to žije!

Eliana

Hezky napsané, díky. Ačkoliv dnes oroduji za barvy, musím uznat, že na té „vaší“ černé něco je.

A co vy, milé ženy-in? V jakých barvách proplouváte podzimem? Snažíte se s ním soupeřit, co se barevnosti týče? Nebo spíš ladit? Jste pro splynutí s davem, nebo s přírodou? Berete si za příklad ulici, nebo barevný les?

Napište mi, ještě je čas, abyste se vyjádřily k dnešnímu tématu. Na vaše příspěvky se těším ne adrese:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama