a má k tomu několik důvodů, o které se s vámi podělí ve svém krátkém, ale moc pěkném příspěvku na dnešní téma. Podzim je pro ni krásný, ale bude jí chybět zpěv ptáků a čápi na komíně, kvůli nimž se už těší na jaro

Sluníčko hřeje, ale nepálí, ve vzduchu hořce voní spadané listí, všechno se uklidňuje, dřív se stmívá a večery doma jsou útulnější. Líp se spí, teplota klesá a noci jsou citelně chladné. A těch hvězd na obloze!

Podzimní měsíce jsou ve zlatavých barvách, které mi sluší, tak není divu, že je tolik vychvaluju. Právě jsem si objednala kabelku v camel barvě, zatímco bílou letní už jsem uložila do skříně. Vlasy jsem nabarvila barvou v tónech skořice. Z domu ráno vyjdu v capri kalhotách, triku a přes ně přehodím lehký svetřík nebo sáčko, které jdou snadno strčit do tašky pro případ, že by se odpoledne teplota opět vyhoupla nahoru.

Nebo že bych ještě riskla letní šaty? Jen by mi vyhovovalo víc, kdyby trochu pršelo. I deštník mám laděný do podzimních tónů. Hnědá, zlatá, terakota, okr - barvy země. Škoda, že už ptáci ztichli, někteří jsou snad i pryč - na půl roku nejméně - marně jsem vyhlížela čapí hlavy v jejich hnízdě na komíně. Doufám, že příští rok tam určitě znovu trefí a já pro změnu budu opěvovat krásy a barvy jara.

Gerda

Milá Gerdo, tento způsob podzimu zdá se býti opravdu šťastným...ale až spadne listí, slunce zmizí ve věčně zatažené obloze a budou padat trakaře, to se snad nemůže líbit ani vám.

Text nebyl redakčně upraven

  • A co vy milé ženy-in?
  • Jak si užíváte babího léta? Co teď nosíte na sobě?
  • Jak zvládáte přechody z chladných rán do horkých odpolední?
  • Daří se vám skloubit letní s podzimním?
  • Už jste se také loučily s létem, nebo tušíte, že léto alespoň to babí jen tak neskončí?
  • Jak se těšíte, nebo připravujete na podzim? Už jste si koupila něco podzimního na sebe? Prozradíte nám co?
  • Jak a kam ukládáte letní oblečení? Třídíte ho před zimou? Nebo si ho necháváte na jaro?

Napište nám o svém letně-podzimním šatníku.

Na vaše příspěvky ohledně oblékání se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama