S podzimem nepřichází jen nové školní a pracovní úkoly, ale bohužel také nemoci z nachlazení. Obzvláště malé děti chytnou v kolektivu kdejaký bacil. Přinesou ho domů a rázem kašle celá rodina. Nejlepší je mít proto po ruce univerzální medicínu, která pomůže malému školákovi, současně zabere na nastydlého rodiče a nemusíte se ho bát podat ani miminku. Nejdůležitější ovšem je řešit zdravotní potíže rychle.

Bohužel většina lidí sahá i při běžném nachlazení po antibiotikách. Výsledkem je, že viry všelijak mutují a nákazy se pak jen těžko zbavujeme. Leckdy už jen s bylinkovým čajem a zábalem krku nevystačíme. 

Kašel není banalita

Lidé mají často tendenci kašel podceňovat a přecházet ho. To ale není dobrý a zodpovědný přístup. Neléčený Ambrosankašel totiž může snadno přejít v chronický. Následně hrozí zánět průdušek (bronchitida) či dokonce zápal plic. Ty vznikají právě dlouhodobým drážděním dýchacích cest. Když se pak přidají viry či bakterie je na problém zaděláno. Proto je lepší komplikacím předcházet, než je složitě hasit mnohatýdenní léčbou antibiotiky.

Vyzkoušet můžete například Ambrosan. Je volně prodejný, a proto ho můžete užít sami hned při prvních projevech kašle. Navíc je k dostání ve třech různých formách. Kdo rád medicínu po lžičkách, koupí si kapky. Komu vadí příchuť, spolkne tabletu. Pro děti je ideální sirup Ambrosan, lék, jehož název vychází z účinné látky Ambroxol, kterou obsahuje. Ta zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu a stimuluje činnost řasinek, zajišťujících jeho posun. Dochází k vydatnějšímu zkapalnění, lepšímu transportu a vylučování hlenu, a tím pádem k usnadnění vykašlávání a zmírnění kašle. Pamatujte si, že kašel je jen automatická reakce organismu, který se tak snaží zbavit škodlivých látek – v tomto případě hlenu. Zastavovat kašel se doporučuje pouze, pokud je suchý, dráždivý až dávivý. Většinou je naopak cílem právě zvlhčení sliznic, čímž se usnadní odkašlávání a škodliviny tak vychází z těla pryč.

Více informací najdete na www.promed.cz.

Reklama