Zdraví

Podzim bez nachlazení? Víme, jak na to!

S podzimem nepřichází jen nové školní a pracovní úkoly, ale bohužel také nemoci z nachlazení. Obzvláště malé děti chytnou v kolektivu kdejaký bacil. Přinesou ho domů a rázem kašle celá rodina. Nejlepší je mít proto po ruce univerzální medicínu, která pomůže malému školákovi, současně zabere na nastydlého rodiče a nemusíte se ho bát podat ani miminku. Nejdůležitější ovšem je řešit zdravotní potíže rychle.

Bohužel většina lidí sahá i při běžném nachlazení po antibiotikách. Výsledkem je, že viry všelijak mutují a nákazy se pak jen těžko zbavujeme. Leckdy už jen s bylinkovým čajem a zábalem krku nevystačíme. 

Kašel není banalita

Lidé mají často tendenci kašel podceňovat a přecházet ho. To ale není dobrý a zodpovědný přístup. Neléčený Ambrosankašel totiž může snadno přejít v chronický. Následně hrozí zánět průdušek (bronchitida) či dokonce zápal plic. Ty vznikají právě dlouhodobým drážděním dýchacích cest. Když se pak přidají viry či bakterie je na problém zaděláno. Proto je lepší komplikacím předcházet, než je složitě hasit mnohatýdenní léčbou antibiotiky.

Vyzkoušet můžete například Ambrosan. Je volně prodejný, a proto ho můžete užít sami hned při prvních projevech kašle. Navíc je k dostání ve třech různých formách. Kdo rád medicínu po lžičkách, koupí si kapky. Komu vadí příchuť, spolkne tabletu. Pro děti je ideální sirup Ambrosan, lék, jehož název vychází z účinné látky Ambroxol, kterou obsahuje. Ta zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu a stimuluje činnost řasinek, zajišťujících jeho posun. Dochází k vydatnějšímu zkapalnění, lepšímu transportu a vylučování hlenu, a tím pádem k usnadnění vykašlávání a zmírnění kašle. Pamatujte si, že kašel je jen automatická reakce organismu, který se tak snaží zbavit škodlivých látek – v tomto případě hlenu. Zastavovat kašel se doporučuje pouze, pokud je suchý, dráždivý až dávivý. Většinou je naopak cílem právě zvlhčení sliznic, čímž se usnadní odkašlávání a škodliviny tak vychází z těla pryč.

Více informací najdete na www.promed.cz.

   
21.10.2013 - Nemoci - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] EvikMacik [*]

  Taky souhlasím s 5Prevemaxem. My ho objevili náhodou! V práci ho jedna kolegyně měla a byla pořád zdravá.. už jsem si říkala, jak to dělá :) ale pak , když mě viděla v práci, jak jsem nachlazená mi dala jednu krabičku a byla jsem druhý den o hodně lepší! takže za mě je to malý zázrak :)

  superkarma: 0 14.10.2014, 07:48:34
 2. [6] luxirie [*]

  Ano taky mým dětem jako jediný chutná. To víte s tabletkami moc neuspěju a kapkami už vůbec neSml16 Moc se mi líbí, jak si stále drží kvalitu a to, že i když je přírodní rychle zabírá.

  superkarma: 0 22.04.2014, 08:05:41
 3. [5] luxirie [*]

  U nás doma nejčastěji děti bojují s kašlem. Potom co začaly obě chodit do školky to bylo skoro chronické. Musím říct, že po tuctu z lékárny doporučených léků, vyzkoušení spousty receptů jsme nakonec zůstali u StopKašle. Který je perfektní a spolehlivý. Navíc se nemusím s malými dohadovat. Sml16

  superkarma: 0 22.04.2014, 08:03:30
 4. [4] Karoll00 [*]

  Děkuji za radu, 5Prevemax určitě vyzkouším i k vůli únavě, tak jsem zvědavá a pak se ozvu :)

  superkarma: 0 13.02.2014, 14:51:03
 5. [3] Nella9 [*]

  5Prevemax taky užívám a je fajn, že je něco tak účiného, přiridního a ještě chuťově skvělého. Dokonce jsem jej naučila užívat i manžela, který jen tak něco nesnese :)

  superkarma: 0 09.01.2014, 08:08:35
 6. [2] milenka.brzecka [*]

  Když přichází čas chřipek a nachlazení u nás doma považujeme za opravdovou jedničku hot drink od HerbalMed. Zabíra rychle a je přírodního složení Sml16

  superkarma: 0 21.11.2013, 12:01:37
 7. [1] Monika43 [*]

  Já si pravidelně kupuji 5PreveMax na imunitu a jsem max spokojená. Je přírodní a zatím ( musím zaklepat) se držím a nemoci kolem mě chodí velkým obloukem  :)

  superkarma: 0 20.11.2013, 15:42:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme