Zdraví

Podvedla ji pojišťovna

u lékaře

Mohu také přidat jedno zoufalé volání o jakoukoli radu nebo pomoc?

Moje mamka by řekla, že jak jsem stará, tak jsem blbá, ono – nechtěla jsem udělat nic špatného, vše co jsem dělala, jsem dělala pro dobro a v dobré víře.

Tak abych vše popsala. Měla jsem nemocné děti tak jsem jela do města k lékařce, ta mi je ošetřila, předepsala léky a já je šla vyzvednout do lékárny. Po cestě na náměstí se už z dálky na mě díval pár, muž a žena, pěkně oblečeni a s deskami v rukách, protože takové týpky znám, co nabízejí mobilní služby a podobné věci , už z dálky jim říkám: „Ani mě nezastavujte, stejně mě nepřemluvíte,“  a pán se usmál a říká: „Jakou máte pojišťovnu, všeobecnou?“  Já říkám že ne, že Hutnickou, a to jsem neměla dělat, vůbec odpovídat, to byl můj konec. A on hned, že má pojišťovna krachuje a že oni jsou teď místo ní, že stačí tady podepsat jen ten papír a že se nemusím o nic starat, lítat po pobočkách a že mě jako pacienta se to nijak vůbec nedotkne, že se nemusím vůbec ničeho bát.

Začal mi číst jaké všechny výhody mě čekají , když se dám té jejich nové, té lepší pojišťovny MEDIA , že dcera bude mít očkování proti rakovině děložního čípku jen za 380 Kč za poslední  třetí  přeočkování, a že naprosto všichni lékaři s nimi spolupracují, že naopak je vyhledávají, neboť  platby co u jiných dostávají až za 3 měsíce, od nich ji mají do týdne...

Řeknu Vám, to bylo řečí, já chtěla jak pomoci doktorům, že budou mít dříve svoje peníze, tak sobě a i dceři, že bych ji mohla nechat levně očkovat, nebo z peněz ze sociálky a na pracovním úřadě toho za očkování moc zaplatit nemůžu.

Byla jsem hloupá, nebo mě nenapadlo zavolat doktorce a zeptat se, vůbec jsem v tom neviděla žádný podvod nebo nějakou lež, říkám si,  když je to státní, nemůže to být podvod. No podepsala jsem, naštěstí jsem tam nenechala napsat i svého přítele.

Uplynul měsíc, já měla jít s dcerou na přeočkování proti žloutence a v ordinaci čtu velkým NEMÁME SMLOUVU S POJIŠŤOVNOU MEDIA! No, to byl pro mě šok, s paní doktorkou protože se známe, ošetřovala mě už jako dítě, tak jsem se dala do řeči a dozvěděla jsem se, že nikdo z doktorů  s nimi nepodepsal smlouvu a ani nepodepíše a dokonce ani nemocnice, a když půjdu do lékárny, tak si budu muset všechno platit, to už moje nervy nevydržely a začala jsem plakat, já chtěla udělat něco dobrého a nakonec jsem udělala takovou blbost!

Naštěstí mi zavolala aspoň do lékárny, kde se ptala, takže oni musí ze zákona léky vydat a pojišťovna to uhradí, ale jinak když půjdu s dětmi k lékaři, tak si budu muset pěkně připravit penízky, za každé ošetření je to kolem 170 bodů = 170 korun, to je jen dětský lékař, později co jsem se dočetla tak třeba u gynekologa jsou to částky kolem 500 Kč.

Když jsem volala na jejich linky, kde se mám tedy nechat ošetřit, kteří jsou jejich smluvní partneři, tak mi paní sdělila, ať si to vyhledám na jejich stránkách, říkám: „Paní, to dělám a máte tady minimálně tři doktory, kterým jsem teď volala, a oni s Vámi smlouvu podepsanou nemají a na svých stránkách ji máte, tak mi řekla ať si zajdu do nemocnice, že ta ji má, tak říkám, že taky ne, že i tam jsem volala a paní přímo z vedení mi řekla že ani podepisovat nebudou.

Prostě mi lhala i do telefonu , lžou co pusu otevřou a jen se vymlouvají na své externí spolupracovníky, že smlouvy uzavírali pod nepravdivými údaji, ale to že mají lživé informace i na svých stránkách, nad tím se paní mluvčí už nepozastavuje.

Je to teď hrozná situace, děti mi měli jít na vytrhnutí nosních mandlí, já měla jít na chirurgický zákrok, který mě měl zbavit bolestí, k tomu jsem už celkem tři týdny nemocná a k lékaři nemůžu, protože mi prostě nevycházejí peníze a raději si je šetřím, kdybych je musela použít pro lékaře dětí.

Práva o odstoupení se dovolat nikde nemůžu, i když mi byly poskytnuty lživé informace, nikoho to nezajímá, odstoupení od smlouvy už jim přes měsíc leží na stole a pořád se nic neděje.

Nejhorší je, že to asi budeme muset vydržet rok, nechci si to připustit, budu podávat i trestní oznámení, nechci se jen tak vzdát.

Mám strach, co kdyby se nám stala nějaká nehoda, nebo něco podobného, všude kde jsem,  jen slyším, že pojišťovna Media neproplácí.

U lékařů se musím jen přeobjednávat, a doufat že už příště budu zase u své původní Hutnické pojišťovny.

Nejsem první ani poslední a jen doufám, že se něco stane a Media zanikne a nezíská potřebný počet lidí k dalšímu působení.

Děkuji za jakoukoli radu, když někdo bude mít :o) a přeji všem krásný den :o))

Renata

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za vaše dnešní příspěvky.

Dva nejzajímavější odměníme. První vybraná čtenářka obdrží velké balení kávy Jacobs Velvet a k tomu tělové mléko Dermacol Banana. Druhá v pořadí si připíše na soutěžní konto do Velké vánoční soutěže 500 bodů!

 

 

   
11.12.2009 - Nemoci - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [27] Bubuhlubla [*]

  mě taky otravovali,šla jsem s dcerou a vnučkou a taky chtěli hned podepsat,ale neukecali nás.Řekla jsem,že si to musíme rozmyslet a kouknout se na net.A stěma voˇavkama taky dost často otravujou u nás v Albertu,mají stále stejné kecy,že mi to daj laciněji,protože jim tam nějaký pán nechal tu dámskou a vzal si jen pánskou a že jsem ten den dvacátá,tak mám další slevu  atd,už se mi to stalo 2x a vždy mluvili stejně,maj to jak natočené na gramofonu.Nejlepší je zdrhat a ani je neposlouchat.

  superkarma: 0 12.01.2010, 22:45:16
 2. avatar
  [26] Zázvorka [*]

  Oprava: do kanceláře Sml30

  superkarma: 0 08.01.2010, 11:26:02
 3. avatar
  [25] Zázvorka [*]

  Za námi s kolegyňkou přišli až do kalendáře. Byli to 3 osoby, nepřijemní, vlezlí, neodbytní........ Zbavily jsme se jich až když jsme řekly, že si to rozmyslíme. Netušily jsme, že si to budou pamatovat a přijdou opět. Tak jsme jim řekly, že nemáme zájem, zas plno přemlouvání a pak jsem se naštvala a dost neslušně je vyhodila!

  Nikdy bych s nikým neuzavřela smlouvu na ulici, či u dveří doma!!!!!

  superkarma: 0 08.01.2010, 11:25:36
 4. [24] evina26 [*]

  mám stejný problém,také mě takhle odchytli naslibovali mi hory doly a když jsem s dětmi přišla k doktorovy tak jsem zjistila že si vlastně veškerý ošetření musíme platit samy.....problém je v tom že změnit pojištovnu můžete jen jednou za rok takže rok musíte zůstat u pojištovny média a snažit se co nejmín marodit,jsou to podvodníci a vyhledávají hlavně matky s malými dětmi,měli by se stydět za to že vydělávají na neštěstí malých dětí...

  superkarma: 0 18.12.2009, 17:32:22
 5. [23] Jarienna [*]

  S tou pojišťovnou je to neféééér... Sml54

  superkarma: 0 15.12.2009, 19:29:42
 6. [22] dispecerka [*]

  Před pojišťovákama prchám. Jsou jako mor!

  superkarma: 1 14.12.2009, 05:35:34
 7. [21] Mood [*]

  Stejně to zkoušeli na mě přišli až do baráku,chtěli podepsat hned.Já jsem si dala čas na rozmyšlenou s tím že si ověřím svoje lékaře jestli mají smlouvu.Byli tak ochotní že volali na centrálu že to zjistí,nějak to okecali,ale já se naštěstí tentokrát nedala a zůstala u hutnické protože jsem začátkem roku naletěla Bohemia energii tak mě teď asi nikdo tak lehce neukecá.Asi bych zkusila na hutnické zkusit co by šlo udělat měla by tam být nějaká klička pro neplnění smlouvy přeju aby to dobře dopadlo

  superkarma: 0 13.12.2009, 20:45:46
 8. avatar
  [20] syrrit [*]

  Já bych doporučovala vlastnoruční euthanasii. Nejrychlejší a nejspolehlivější, zaručeně už žádné kraviny provádět nebudeš.

  superkarma: 0 13.12.2009, 09:14:03
 9. [19] FAXÍK [*]

  To je moc smutný příběh, ale mslím si, že každý v životě na něco, nebo někomu nalítnul, ale v tomto případě jde o lidské zdraví ! O to je to horší případ, přeji moc štěstí, zdraví a žádnou smůlu.

  superkarma: 0 13.12.2009, 08:25:52
 10. avatar
  [18] Dante Alighieri [*]

  Na tyhle pouliční otrapy v kvádrech mám dobrej trik - jakmile je vidím, nastartuju nohy a dělám, že strašně pospíchám. Oni potom neotravujou, když vidí, že člověk běží a nestíhá. S kámoškou běžně sprintujeme na Chodově a vždycky na Florenci. V ČB v Géčku zas otravují s parfémy. Proč bych si měla kupovat 3 parfémy celkem za pár stovek, když mi vůbec nevoní? Že jsem studentka a je to pro mě výhodné? Sml28 Jejich oslovení začíná slovy "pojďte nám říct svůj názor" (jak vám která vůně voní) - dopadlo to tak, že už běhám i v Géčku...

  superkarma: 0 13.12.2009, 03:08:19
 11. [17] miranda96 [*]

  Podvod v česku?

  to snad už ani nikoho nešokuje....

  superkarma: 0 12.12.2009, 16:33:28
 12. avatar
  [16] Motiva [*]

  což, abyste se obrátila na tu hutnickou, vylíčila jim, co se stalo, nasypala si popel na hlavu, a poprosila je o pomoc, aby vám poradili, jak z toho ven, ti určitě právníky mají, aby věděli, co se dá dělat . . . a pro příště už je vám doufám jasné. že obchodníkům na ulici se nic nepodepisuje Sml68

  superkarma: 0 12.12.2009, 12:42:20
 13. [15] Mária [*]

  Tady kazda rada draha. Kvuli takovym vecem jsem pojistila celou rodinu u spolecnosti D.A.S., jejich pravnici se pak o vas staraji.

  superkarma: 0 12.12.2009, 10:11:50
 14. avatar
  [14] tepito [*]

  Přeji pevné nervy!

  superkarma: 0 12.12.2009, 07:37:13
 15. [13] Lruzova [*]

  mám všeobecnou a asi bych neměnila zatím jsem sice čerpala slevu na antikoncepci ale i to stačilo tak proč měnit. Já tsky málo kdy uvěřím když mě naulici začne někdo přesvědčovat o blbostech.

  superkarma: 0 12.12.2009, 00:37:29
 16. [12] MonikaT [*]

  nezname pojistovne bych se urcite neupsala,ale je pravda,ze slabsi natury mohou podlehnout tem recickam

  superkarma: 0 12.12.2009, 00:36:51
 17. [11] libuno [*]

  Jsem pojištěna u ZPMV. Jsem s ní spokojena. Vždy jsem byla ošetřena bez problémů. Pokud by mě někdo cizí oslovil, odmítnu. Je to jen na člověku. Nepodepisovat, umět odmítnout. Mně to někdy připadá jako v Kocourkově. Volají i telefonem, akorát neasertivní člověk podlehne. Nedejte se, braňte se!!! A to nemluvím jen o zdravotních pojišťovnách. Někdy si připadám jako u výslechu. A to je i od mobilních operátorů, bank, spořitelen. Jen jsem zvědavá, zda jednou dojde na lékaře, kteří nás budou atakovat a přemlouvat, abychom šli k ním. Je vidět, že v těchto zdravotních pojišťovnách a bankách je přezaměstnáno.

  superkarma: 0 11.12.2009, 23:26:36
 18. [10] leonka2 [*]

  Mou mamku(75let)také přmluvily dvě jejich pracovnice,naslibovaly hory doly a když jsem se to snažila dát do pořádku,pořádně jsem se navztekala a nalítala,ale naštěstí se to nakonec podařilo.Sml59

  superkarma: 0 11.12.2009, 22:52:58
 19. [9] mafi [*]

  Promin, ale jses uplne  blba, a dobre ti tak, ja rozhodne nepodepisu neco firme (at uz je to pojistovna nebo kdokoli jiny), o ktere nic nevim. Bezne jsou dostupne informace na netu, a muzes si zjistit co potrebujes a chces vedet. Porad se divim husickam a husam, ktere jsou schopne v dnesni dobe podepsat smlouvu v suprosi s plnym kosikem nakupu nebo doma mezi dverma...

  superkarma: 0 11.12.2009, 21:36:48
 20. avatar
  [8] renata.mi [*]

  děkuji všem za podporu,bojovat budu a nenechám se,případů je hodně,chystá se hromadné trestní oznámení a doufám že to dojde i k soudu aby jsme měli šanci všichni takto podvedení se dostat od nich pryč.Můj případ to v TV nebyl a je škoda že jak sleduji internet a i televizi,tak zrovna v tu chvíli jsem nic o takových podvodech neviděla,a to už probíhalo.Sml31

  superkarma: 0 11.12.2009, 21:35:36
 21. avatar
  [7] Introvertka [*]

  Zmíněnou pojišťovnu vůbec neznám. Když mě někdo na ulici zastaví a mám čas tak jsem i vlídná - většinou takovou práci dělají studenti. Ale hned nic nepodepisuju, vemu si leták, který okamžitě zahodím nebo z něho pak sháním informace na netu. V dnešní době si musíte dávat bacha!

  superkarma: 0 11.12.2009, 21:34:45
 22. [6] Mishak [*]

  Vzpomínám si, že i mě v létě "odchytli" na náměstí, byla jsem v 8 měsíci těhotenství a pracovníci pojišťovny MEDIA mi nabízeli taktéž přestup, že budu mít výhody já a moje miminko, že přispívají mnohem víc na očkování, léky atd.Naštěstí pro mě jsem byla dost nervózní (moje těhotenství nebrobíhalo úplně bez komplikací) a odmítla jsem, ale vzpomínám si, že byli hodně neodbytní a já už docela hrubá, teprve potom si našli jiný cíl - jinou oběť.

  superkarma: 0 11.12.2009, 19:29:44
 23. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  Nebylo to v televizi, tvůj případ? jj o média pojišťovně, tam mluvilo více ,maminek, neskutečný, co se tady v tom státě děje Sml15Sml68, nedej se Sml79

  superkarma: 0 11.12.2009, 18:59:30
 24. [4] Dana90 [*]

  tak to přeji hodně štěstí.Rozhodně bojuj a nenech to tak.Bylo to teď ve zprávách..Rozhovor s mluvčí pojišťovny média a když se jí redaktoři ptali,jak to že uvádí na internetu doktory které s nimi spolupracují,když tomu tak není,tak nevěděla jak se z toho vykroutit.Teď jak je krize tak jsou podvody úplně se vším.

  superkarma: 0 11.12.2009, 17:33:50
 25. avatar
  [3] denkas [*]

  To je hrozný!!!! Držim palce ,ať ti vše dobře dopadne! dneska je možný vše!

  superkarma: 0 11.12.2009, 17:18:40
 26. [2] Králíček4 [*]

  Mě tuto pojišťovnu také vnucovali,ale ať mě kdokoliv vnucuje pojišťovnu či mobilní tarify u mě nepochodí.Odbydu je že jsem spokojená s tím co mám a měnit nic nehodlám.Jednou jsem si tak dlouho trvala na svém,že pán byl už i docela dost naštvám a dcera která byla se mnou to pak komentovala,že vypadalo že mě jednu vrazí jak byl už na mě naštvaný.Musíte vydržet a odolat.

  superkarma: 0 11.12.2009, 16:11:37
 27. avatar
  [1] Ferdas [*]

  informace z netu:

  Zdravotní pojišťovnu lze měnit jednou za rok, vždy k prvnímu dni čtvrtletí, které následuje po podpisu. I když člověk podepsal přestup, zůstává až do zmíněného data pojištěncem původní pojišťovny. To dává možnost lidem, kteří rozhodnutí včas změnili, přeregistraci do té doby zrušit. "Ideální a nejjednodušší, jak se zpět přeregistrovat, je poslat oznámení o zrušení registrace nové pojišťovně a kopii VZP," upřesnil Rod.

  Lidé, kteří tento termín promeškají, stávají se řádnými pojištěnci nové pojišťovny a odejít od ní mohou až za rok. V případě, že prokážou, že podpis na formuláři o přestupu je zfalšovaný, mají šanci vrátit se hned. Pojišťovna ovšem nemůže řešit situace, kdy podpis je pravý, jen člověk podepsal na základě klamavých slibů. To musejí řešit policie a soud.

  superkarma: 0 11.12.2009, 15:48:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme