u lékaře

Mohu také přidat jedno zoufalé volání o jakoukoli radu nebo pomoc?

Moje mamka by řekla, že jak jsem stará, tak jsem blbá, ono – nechtěla jsem udělat nic špatného, vše co jsem dělala, jsem dělala pro dobro a v dobré víře.

Tak abych vše popsala. Měla jsem nemocné děti tak jsem jela do města k lékařce, ta mi je ošetřila, předepsala léky a já je šla vyzvednout do lékárny. Po cestě na náměstí se už z dálky na mě díval pár, muž a žena, pěkně oblečeni a s deskami v rukách, protože takové týpky znám, co nabízejí mobilní služby a podobné věci , už z dálky jim říkám: „Ani mě nezastavujte, stejně mě nepřemluvíte,“  a pán se usmál a říká: „Jakou máte pojišťovnu, všeobecnou?“  Já říkám že ne, že Hutnickou, a to jsem neměla dělat, vůbec odpovídat, to byl můj konec. A on hned, že má pojišťovna krachuje a že oni jsou teď místo ní, že stačí tady podepsat jen ten papír a že se nemusím o nic starat, lítat po pobočkách a že mě jako pacienta se to nijak vůbec nedotkne, že se nemusím vůbec ničeho bát.

Začal mi číst jaké všechny výhody mě čekají , když se dám té jejich nové, té lepší pojišťovny MEDIA , že dcera bude mít očkování proti rakovině děložního čípku jen za 380 Kč za poslední  třetí  přeočkování, a že naprosto všichni lékaři s nimi spolupracují, že naopak je vyhledávají, neboť  platby co u jiných dostávají až za 3 měsíce, od nich ji mají do týdne...

Řeknu Vám, to bylo řečí, já chtěla jak pomoci doktorům, že budou mít dříve svoje peníze, tak sobě a i dceři, že bych ji mohla nechat levně očkovat, nebo z peněz ze sociálky a na pracovním úřadě toho za očkování moc zaplatit nemůžu.

Byla jsem hloupá, nebo mě nenapadlo zavolat doktorce a zeptat se, vůbec jsem v tom neviděla žádný podvod nebo nějakou lež, říkám si,  když je to státní, nemůže to být podvod. No podepsala jsem, naštěstí jsem tam nenechala napsat i svého přítele.

Uplynul měsíc, já měla jít s dcerou na přeočkování proti žloutence a v ordinaci čtu velkým NEMÁME SMLOUVU S POJIŠŤOVNOU MEDIA! No, to byl pro mě šok, s paní doktorkou protože se známe, ošetřovala mě už jako dítě, tak jsem se dala do řeči a dozvěděla jsem se, že nikdo z doktorů  s nimi nepodepsal smlouvu a ani nepodepíše a dokonce ani nemocnice, a když půjdu do lékárny, tak si budu muset všechno platit, to už moje nervy nevydržely a začala jsem plakat, já chtěla udělat něco dobrého a nakonec jsem udělala takovou blbost!

Naštěstí mi zavolala aspoň do lékárny, kde se ptala, takže oni musí ze zákona léky vydat a pojišťovna to uhradí, ale jinak když půjdu s dětmi k lékaři, tak si budu muset pěkně připravit penízky, za každé ošetření je to kolem 170 bodů = 170 korun, to je jen dětský lékař, později co jsem se dočetla tak třeba u gynekologa jsou to částky kolem 500 Kč.

Když jsem volala na jejich linky, kde se mám tedy nechat ošetřit, kteří jsou jejich smluvní partneři, tak mi paní sdělila, ať si to vyhledám na jejich stránkách, říkám: „Paní, to dělám a máte tady minimálně tři doktory, kterým jsem teď volala, a oni s Vámi smlouvu podepsanou nemají a na svých stránkách ji máte, tak mi řekla ať si zajdu do nemocnice, že ta ji má, tak říkám, že taky ne, že i tam jsem volala a paní přímo z vedení mi řekla že ani podepisovat nebudou.

Prostě mi lhala i do telefonu , lžou co pusu otevřou a jen se vymlouvají na své externí spolupracovníky, že smlouvy uzavírali pod nepravdivými údaji, ale to že mají lživé informace i na svých stránkách, nad tím se paní mluvčí už nepozastavuje.

Je to teď hrozná situace, děti mi měli jít na vytrhnutí nosních mandlí, já měla jít na chirurgický zákrok, který mě měl zbavit bolestí, k tomu jsem už celkem tři týdny nemocná a k lékaři nemůžu, protože mi prostě nevycházejí peníze a raději si je šetřím, kdybych je musela použít pro lékaře dětí.

Práva o odstoupení se dovolat nikde nemůžu, i když mi byly poskytnuty lživé informace, nikoho to nezajímá, odstoupení od smlouvy už jim přes měsíc leží na stole a pořád se nic neděje.

Nejhorší je, že to asi budeme muset vydržet rok, nechci si to připustit, budu podávat i trestní oznámení, nechci se jen tak vzdát.

Mám strach, co kdyby se nám stala nějaká nehoda, nebo něco podobného, všude kde jsem,  jen slyším, že pojišťovna Media neproplácí.

U lékařů se musím jen přeobjednávat, a doufat že už příště budu zase u své původní Hutnické pojišťovny.

Nejsem první ani poslední a jen doufám, že se něco stane a Media zanikne a nezíská potřebný počet lidí k dalšímu působení.

Děkuji za jakoukoli radu, když někdo bude mít :o) a přeji všem krásný den :o))

Renata

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za vaše dnešní příspěvky.

Dva nejzajímavější odměníme. První vybraná čtenářka obdrží velké balení kávy Jacobs Velvet a k tomu tělové mléko Dermacol Banana. Druhá v pořadí si připíše na soutěžní konto do Velké vánoční soutěže 500 bodů!

 

 

Reklama