Už jsem se bála, že nepřijde žádný příspěvek s upadlým podpatkem. A je tady. Poslala nám ho čtenářka s nickem Samík97 a já jí za něj moc děkuji

Jako děvče jsem kdysi právě ukončila osmiletku a babička rozhodla, že brzo umře a chce svou 1. vnučku vidět tancovat. Koupila látku na šaty, maminka je ušila a já si koupila první lodičky na polovysokém podpatku. Den D nastal.

Jako "bažanti" jsme s kamarádkami sledovaly dění na balkoně místní sokolovny. Po chvíli přišel roj mladíků a "rozebral" si nás . Jak jsme sestupovaly po zšeřelých schodech, najednou se mi podvrtla noha a podpatek byl pryč. Jenže! Než jsem stačila vyrovnat balanc, ulítnul i druhý - a bylo po tanci. Jen tak jako baletka na špičkách jsem toto stačila jít říci mamince, která seděla s garde dole v sále. Doma jsem se přezula do normálních balerinek a tancovačku dokončila.

Jen mi bylo líto, že ten "můj" první tanečník se už celý večer věnoval jiné tanečniíci (a byl docela fešný)....pro zajímavost: po opravě podpatků jsem s těmi lodičkami pak absolvovala taneční a několik dalších tancovaček.

Dlouho jsem s podpatky na běžné nošení nechtěla nic mít, až mě uhranuly, někdy v roce 1961, první (a snad tehdy jediný typ) lodičky na výýýsokém podpatku. Tatínek mi je pak sám koupil k maturitě( trochu větší, aby mě prý netlačily). Byly skutečně jako lodě. Hrdě jsem si je vzala na první schůzku SRPŠ s rodiči mých prvních žáků (ano, krátce po 18tinách jsem byla úča.)

Ač jsem v nich chodila jen po třídě, trpěla jsem jako zvíře. Zrovna jako naschvál přišli všichni rodiče (zvědaví na tu novou úču). V té době jsem měla ve 2.oddělení málotřídky cca 40 dětí - proti dnešním počtům neuvěřitelný počet a vzhledem k fluktuaci se během roku navýšil až na 44 dětí. No, byla jsem mladá a snad jsem to zvládla .Pro zajímavost : ke konci své kariéry jsem 7 mým někdejším žákům učila i vnoučata.

A historie se opakuje: Moje dcera také zatoužila po jehličkách na kozačkách, také si je za své vydělané peníze koupila a také si v nich zničila nohy, jen neměla to srdce je sama spálit, to jsem udělala já, abych nás obě pomstila té vysokopodpatkové módě.

Samík97

K tomu není co dodat.

Jak jste na tom s podpatky vy, milé ženy-in? Také jste si na nich zničily nohy, nebo na ně i přes různé karamboly nedáte dopustit? Ještě máte čas vyjádřit se k dnešnímu tématu.

redakce@zena-in.cz

Reklama