hills

A máme tady zase jedno ryze ženské téma. Myslím, že čas do času nezaškodí jen tak oddechově poklábosit o jedné z našich libůstek – o módě. Minule jsme tady probíraly kabelky, tentokrát bychom to mohly vzít přímo od podlahy a podívat se na své boty. Nebo spíš na jejich důležitou část, která dokáže s našima nohama i chůzí dělat divy. O podpatcích. Jaké máte nejraději? Vysoké, střední, nebo raději žádné?

Říká se, že muži milují pohled na ženská lýtka ladně se rýsující nad vysokými jehlovými podpatky. Říká se, že zbožňují jejich klapot a že přímo šílí z ženy v prádle, punčochách a v lodičkách na jehle. Hm, tak žádného takového jsem nepotkala. Zatím všechny klapot, když ne přímo iritoval, tak alespoň lehce znervózňoval. Poznámky o poškrábaných parketách a dolíčcích v linoleu pominu.

Lýtka po tatínkovi raději schovávám v kalhotách a prádélko, punčochy, podpatky jako svádivé rekvizity? To je jen filmová fikce. Nebo by vás snad pustil v botách do ložnice, neřku-li do postele?
Zkrátka, půvabné lodičky na vysokém jehlovém podpatku vlastním jenom jedny a vytáhnu je tak dvakrát do roka.

Ale protože jsem prcek, patří podpatky do mé „povinné“ výbavy. Jenomže nic extrémně vysokého. V těch bych si připadala jak slepice na chůdách. Já potřebuji podpatky pohodlné, tak pět až sedm centimetrů vysoké, ve kterých vydržím bez problémů celý den. Jenomže sehnat něco podobného se někdy rovná práci Sisyfově. Teď jsou v módě spíš dva extrémy: hodně vysoké, nebo placky. A ani jedno mi nevyhovuje. Ve vysokých mě bolí holeně a v nízkých chodím jak kachna.

Je zvláštní, že u mě je nošení podpatků sezonní záležitostí. Trochu paradoxně a možná neprakticky nosím podpatky spíš v zimě a v létě upřednostňuji pohodlí „placatých“sandálů a tenisek.

Ale stejně vám, co se můžete pochlubit pěkně tvarovanými lýtky a umíte si to svižně vykračovat na vysokých podpatcích trochu závidím. Nic naplat, máte ženskou zbraň navíc.

Jak jste na tom s nošením podpatků vy, milé ženy-in? Máte ráda vysoké štekle? Umíte v nich bravurně chodit? Nebo si spíš potrpíte na pohodlí a dáváte přednost těm nízkým? Jaké nejvyšší podpatky jste kdy nosila? Stala se vám s podpatkem nějaká příhoda? Ulomil se vám někdy na ulici? Uvízla jste v dlažbě, v tramvajovém kolejišti, nebo v kovové rohožce? Vzpomínáte na své první boty na podpatku? Jaká výška podpatku vám nejvíce vyhovuje?

Své příspěvky, které se točí kolem bot, a hlavně jejich podpatků posílejte na redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek čeká dárek pro vaše boty (samoleštící krém KIWI)ii vaše nohy (krémová koupel s garnátovým jablkem a čokoládou od Avon).

 

 

Reklama