Děkujeme za první příspěvek na dnešní "podpatkové" téma. Přišel od čtenářky s nickem Pálivka. Proč už nenosí podpatky? To se dočtete v jejím příběhu.

Dobrý den všem. Ach vysoké podpatky, těm už u mne odzvonilo a  hodně let je už nenosím. Také byly doby mého mládí, kdy jsem je nosívala. Manžel má výšku 190 cm a tak pro mne nebyl problém nosit boty s vysokými podpatky. Některé mé kamarádky právě vysoké podpatky nenosily jen z důvodu, že by na nich byly vyšší než jejich manžel. 

Jednou jsem byla s dětima v krytém plaveckém bazénu a jak jsem se po nich dívala, tak mně obě nohy, při vstupu do vody zahučely za schůdky  (ani nevím, jak se mi to podařilo) a měla jsem výron prstů u obou nohou. Domů jsem to dopajdala, ale druhý den jsem musela k lékaři. Ten mi doporučil, abych na nohy obouvala pevnou obuv na nízké podrážce.

A tak jsem musela nohy mít ve stažených botách, ve kterých jsem byla tři týdny i v práci celou pracovní dobu. Ráno to bylo hrozné obouvání, protože prsty byly nateklé, ale jakmile se nohy stáhly do pevné obuvi, nebolely.  Lékař mě hned upozornil na to, že nejméně rok si nevezmu boty na podpatku. A měl pravdu.

A já jsem si tak odvykla podpatkům, že jsem pak již sháněla boty na nízkém podpatku, nebo na klínku. Je to pro mne velice pohodlná obuv, dá se v ní spěchat ba i  běhat. Nyní bych se už na vysokém podpatku kolébala jako kačena. Ale obdivuji mladé maminky, jak si "frčí" na jehlách a dokonce i v zimě mají kozačky na vysokých podpatcích. Není to pro nohy nic zdravého, ale vypadá to moc hezky. Nedávno jsem slyšela, že žena  si může na sebe navléct třeba i pytel, ale pokud má upravené nehty a hezké boty, je z ní dáma. A tak přeji všem ženám, aby jim to slušelo, bez ohledu na to, jak vysoký mají podpatek.

Pálivka

Ještě bych k tomu přidala upravené vlasy

Co si myslíte o módě vysokých podpatků, milé ženy-in? Podléháte jí? Umíte nosit boty na vysoké jehle? Jaké nejvyšší podpatky jste kdy měla? Dáváte raději přednost botám sportovnějším? Co vám na podpatcích vadí a co vám naopak vyhovuje. Jaká výška podpatku je pro vás ideální. Napište nám

redakce@zena-in.cz

 

Reklama