Vztahy

Podivnosti mého muže

habit

Říká se, že každý má něco. Jeden stále při mluvení opakuje určité slovo, jiný si mne nos nebo tahá za ušní lalůček. Určitě znáte i případ věčných klepalů nohou nebo okusovačů tužek, nedej bože nehtů. To jsou ale libůstky z rance obyčejných a hojně rozšířených. Originální člověk má i svoje specifické vrtochy, které mu nikdo nevezme a jimiž se odlišuje od šedivé většiny stejně jako fialová kravička od stračen.

Petra má divného Michala

Když se Petra nastěhovala k Michalovi, byla zamilovaná a nic jí na jejím objektu vášně nevadilo. To, že si do každého jídla lije maggi, i když se jedná o knedlíky ke svíčkové, že každé ráno polyká lžíce karotenového oleje, protože věří, že bude pomaleji stárnout, přepisuje si esemesky do sešitu a ten má pečlivě schovaný, aby si v něm nikdo nic nečetl, musí ležet vždy jen na levé straně manželských postelí, protože jinak neusne, a pastu na zuby otáčí vždy obrázkem dopředu.

Jeho vrtochy jí přišly roztomilé, ale po nějaké době začala uvažovat, zda je Michal normální. Nakonec se pohádali. Petra mu jeho činnosti vyčetla a doporučila mu psychiatra, ale Michal jí nezůstal nic dlužen. „Proč pořád ťukáš do stolu, když něco zdůrazňuješ? Proč v každé větě používáš slovo takhle a místo jménem mě oslovuješ hele? A víš o tom, že jsi tím neustálým přerovnáváním věcí trapná? Proč musejí být ručníky srovnané podle barev, a myslíš, že někdo jiný než ty drhne denně umyvadlo a záchod?“

A Petra, která si o sobě myslela, že žádné podivnosti nedělá, si uvědomila, že v očích Michala je divná asi i ona.

habit

Zeptala jsem se proto svých známých a kamarádek, jaké zvláštnosti dělají jejich drahé polovičky, a nestačila jsem valit oči.

Zdena, 33 let, 5 let žije s přítelem

„Eda má jeden divný zvyk. Sundává si hodinky stejně jako kabát. To znamená, přijdeme-li třeba do restaurace, on si odloží bundu, odepne hodinky, které položí vedle mobilu na stůl, a teprve pak se děje všechno ostatní. Když jsem se ho ptala, proč to dělá, řekl, že neví, ale v místnosti si je zkrátka musí sundat. Jinak je ale docela normální."

Alice, 40 let, vdaná

„Můj muž má problém se sexem v posteli, protože je mu každá postel moc měkká. Už jsem si na to zvykla, že přijedeme-li někam do hotelu, erotické kratochvíle se odehrávají vždy na zemi, kam před tím hodil matraci z postele. Když matrace sundat nejde, klidně o ni jde žádat na recepci s argumentem, že má bolavá záda. Je to blázen."

Renata, 25 let, 2 roky přítel

„Jarda se u televize pořád drbe v trenýrkách. Není to tím, že by měl nějaké kožní problémy, ale je to podobný zlozvyk jako třeba kousání nehtů. Vadí mi to, připadá mi jako naprostý křupan, ale on si z toho nic nedělá a jen se směje."

Lucie, 42 let, rozvedená a znovu vdaná

Vzpomínám si, že první manžel po mně chtěl, abych mu při sexu drbala záda. Skoro při každém milování mě požádal, zda bych mu na nich něco podrbala. Bylo to divné, dost mě to otravovalo. Na zádech ale přitom nic neměl. Asi ho tam při vzrušení obtěžovala citlivější nervová zakončení nebo co. Současný muž ale taky není bez vady. U každého jídla doma si čte a nebaví se se mnou. Začala jsem to dělat taky, takže si dovedete představit, jak to na stole vypadá. Občas najdu mezi stránkami knih i drobky z housky nebo mastný flek.

Karolína, 28 let, přítel

„Dan má v lednici dokonale srovnaný veškerý sortiment potravin. Kolečka salámu dokonce vyskládává na sebe, aby byla v zákrytu. Když mu věž naruším, tak má řeči."

Jaké podivnosti dělá váš partner?

   
05.10.2009 - Láska a vztahy - autor: Simona Škodáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [49] agent007 [*]

  Můj manžel má samé divné zvyky...

  superkarma: 0 23.10.2009, 19:09:03
 2. avatar
  [48] SENSITIVESKIN [*]

  každej máme něco!

  superkarma: 0 16.10.2009, 10:24:25
 3. avatar
  [47] denkas [*]

  Bébina — #17 tak to dělá mužskej taky! Všechny prostěradla jsou hned prošoupaný!-ty froté! A pak ještě když sedí ,tak klepe nohou! Jak nervoza ,ale při tom vůbec nervní neni! Jinak má ty "normální " mužský zlozvyky! Taky nechá oblečení v obýváku na křesle-vždyť si to zítra beru! Taky si vyndá peněženku ,klíče,cíga na stůl! Přitom má svý košíčky na to. Všude drobí . Sml80

  superkarma: 0 15.10.2009, 22:20:28
 4. [46] Bubuhlubla [*]

  hele a nemaj to s těma prázdnejma obalama v ledničce ti chlapi vrozené?Můj to dělá taky,abych při sepisování seznamu co nakoupit vše otevřela,jestli tam ještě něco je nebo né.Taky nechává všude otevřené dveře.V koupelně mi to nevadí,potřebuje větrat,ale proč si nezavře dveře do pokoje je mi záhadou.Když se trochu picne,tak navíc nechá všechna světla v domě i před domem svítit.Fakt,rosvítí vše co se dá a zaleze do postele a spí.Za to bych zabila.Naštěstí se to nestává často.

  superkarma: 0 14.10.2009, 17:03:32
 5. avatar
  [45] Světýlko [*]

  Anai — #14 Jako by se odevzdával a končil s pracovním dnem - uzavírá ho. já taky, když přijdu domů, tak sundávám hodinky a prstýnky. A před sexem i náušnice. bez náušnic nevyjdu z baráku (to si připadám jak nahá). Když jsem si je jednou zapoměla doma, tak jsem si po cestě koupila takové obyčejné šmuky...Sml80

  superkarma: 0 08.10.2009, 12:16:18
 6. avatar
  [44] átéčko [*]

  Já se tady fakt chlámu, tohle mít jediný chlap, tak kdyby ho žena usmrtila, musí ji soud osvobodit.

  Můj manžel, přerovnává i věci v myčce. Ale je to lepší, než kdyby prděl a drbal se v rozkroku, mlaskal a funěl u jídla. To by se mohl usmívat jalo Delon, nezůstala bych s nímSml23

  superkarma: 0 07.10.2009, 17:55:36
 7. avatar
  [43] myše [*]

  jo jo, můj manžel nechává ležet všechno tam, kde činnost dokonal. Jednou jsem zkusila, jak dlouho bude ležet francouzák a kleště v koupelně na zemi... Hádejte?

  po 2 měsících jsem to uklidila já...Sml23

  když přijde domů, na stůl položí peněženku, telefon a klíče aby všechno ráno našel až bude odcházet. když si bere svačinu - musím mu na peněženku položit lístek - aby ji tam nenechal Sml22

  oblečení taky parkuje zásadně v obýváku na křesle...

  Ale i přesto ho miluju.

  superkarma: 0 06.10.2009, 13:48:38
 8. avatar
  [42] skolacka [*]

  renicka — #30 to dělám taky Sml52

  superkarma: 0 06.10.2009, 10:32:23
 9. avatar
  [41] Věrulinka [*]

  barkl2 — #8 Sml30 jj on je jedlík malý, jeho musím do jídla nutit Sml22Sml30

  superkarma: 0 06.10.2009, 06:54:07
 10. avatar
  [40] mysak [*]

  DanaD — #22 tohle dělá i švagrová, je to strašný. Nejlepší je, že to dělá i její malý syn a ona mu za to nedává, že se má přijít vysmrkat a nepotahovat Sml30. A taky žvýká s otevřenou pusou a mlaská. Strašně.

  Manžel pochoduje při telefonování. Nic teda nepřenáší, ale jak mu zazvoní telefon, je hned v pozoru, vstává i od stolu, televize.. A když vestoje s někým mluví, tak taky nepostojí v klidu. Dříve druhého dokola obcházel, ale to už asi přestal dělat. A ještě jí divně jablko, já to nedřív okoušu po prostředku a pak postupně i zbytek, on kouše systematicky vždycky celou stranu co má u sebe, takže jablko otočí jen jednou, ne několikrát, jak já.

  superkarma: 0 05.10.2009, 21:54:46
 11. avatar
  [39] Eva_CZ [*]

  Dante Alighieri — #38 To ja se v loznici zaviram, ale kdyz neni doma syn, VON musi nechat u sebe otevreno, pripadam si bezpecnejsi. Sml52Sml52Sml52Sml52 Ja to mam k VONomu daleko, pres celej barak.

  superkarma: 0 05.10.2009, 21:13:22
 12. avatar
  [38] Dante Alighieri [*]

  Eva_Fl — #37 Já taky nechávám zásadně všechno otevřeno, dveře i dvířka. Nechci být zavřená ani v noci v ložnici. Partner by se naopak nejradši všude zabedňoval.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #39
  superkarma: 0 05.10.2009, 18:46:03
 13. avatar
  [37] Eva_CZ [*]

  To jste mi toho pripomnely! Ano, 1 kolecko salamu v pytli jak Brno, obas neco ,,tosidojimpotom", takze dnes jsem vyhazovala jeden plovouci list salatu v mise, po mne zase zaviraji dvirka u linky, ale muz Tory me dorazil....Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #38
  superkarma: 0 05.10.2009, 18:31:59
 14. avatar
  [36] Dimsy [*]

  My už jsme spolu tak dlouho, že nám naše podivnosti ani nepřijdou podivné. No, on by možná mluvil jinak. Napadá mě  jen jedna. Manžel rovná v práci v lednici flaštičky do zákrytu a každé vybočení ho rozčiluje. Já zase dbám na to, aby všechny, i ty zadní, byly názvem dopředu. Vadí mi, když někdo jednu odebere a druhá má vinětu dozadu a tak není vidět, co to je. Takže se vlastně doplňujem.Sml30

  superkarma: 0 05.10.2009, 14:59:24
 15. avatar
  [35] mi-ki [*]

  Momentalne mam noveho pritele, zatim spolu nebydlime, takze o zadnych jeho zlozvycich a uchylkach nevim. Krome toho, ze kouri, no. Ale to mi kupodivu tolik nevadi, asi jsem zatim moc zamilovana :D

  Kazdopadne jeden muj byvaly pritel byl hrozivy puntickar, vsechno v domacnosti muselo mit svuj rad, nesnasel otevrene dvere do koupelny, beda jak jsem zapomnela po vareni uklidit napr. slanku.

  Ale jsem v tomhle ohledu tolerantni, protoze  ja sama jsem chodici zasobarna prapodivne uchylnych zvyku. Delam vse, co Michal v clanku (krome toho magi a karotenoveho oleje), rovnam toaletak zacatkem ke mne, po pouziti zachodu zvedam prkynko, z cehokoli papiroveho, co se mi dostane do rukou, smotam valecek (to mam po otci), kdyz jsem zamyslena, tak cvakam propiskou, nebo bubnuju nehtama do stolu, pamatuju si presne umisteni vsech dekoraci v byte a jsem nesva, kdyz mi je nekdo o par cm posune... a dalsich milion veci, ze kterych musi "normalni" clovek silet :)

  Samy o sobe ty zlozvyky nejspis nejsou zase tak uchylne, ale mam jich proste hodne :)

  superkarma: 0 05.10.2009, 14:23:06
 16. [34] Sunny.B [*]

  renicka — #30 dělám to stejné :-D

  superkarma: 0 05.10.2009, 14:21:39
 17. [33] esterka820 [*]

  JÁ BYCH MU TEN SALÁM SEŽRALA A NECHALA BYCH MU TAM AKORÁT PAPÍR A SEM TAM JEDNO KOLEČKO,DÁLE BYCH TAM NECHALA TAKÉ PRÁZDNÝ OBAL OD MLÉKA,ATD.TAKHLE JSEM VYLÉČILA TOHO SVÉHO VYDRŽELA JSEM TO A NECHALA JSEM TAM PRÁZDNÉ OBALY A NENAKOUPILA-A KDYŽ PŘILÍTL,ŽE TAM NENÍ MLÍKO DO KAFE A KEČUP A SÝR A NEVÍM CO JEŠTĚ,S LEDOVÝM KLIDEM A ODZBROJUJÍCÍM ÚSMĚVEM JSEM ŘEKLA,ALE MILÁČKU VŽDYŤ TAM VŠECHNO JE.OD TÉ DOBY VYHAZUJE CHA CHA,JE TO JENOM CHLAP.A SOBĚ MŮŽUSml59

  superkarma: 1 05.10.2009, 14:01:32
 18. [32] frydolin [*]

  Velice jsem se pobavila a nasmála, můj muž má skoro všechny úchylky co zde padly.

  superkarma: 0 05.10.2009, 13:07:27
 19. avatar
  [31] ToraToraTora [*]

  Kremzina — #24 Je to milé. Ze všech projevů sklerotických ložisek na jeho hemisférách je to ten nejroztomilejší

  superkarma: 0 05.10.2009, 12:46:47

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] renicka [*]

  Tak u mého přítele jsem zatím na žádné zlozvyky nepřišla, možná je to tím, že jsme spolu "teprve" dva roky. Já přerovnávám toaletní papír - na držáku musí být vždy začákem ke mě, né ke zdi.

  1. na komentář reaguje Sunny.B — #34
  2. na komentář reaguje skolacka — #42
  superkarma: 0 05.10.2009, 12:33:11
 2. [29] Bébina [*]

  Kremzina — #23 To je jako nechani poslednich 10cm hajzlpapiru na rulicce.

  superkarma: 0 05.10.2009, 11:44:07
 3. avatar
  [28] enka1 [*]

  ToraToraTora — #21 Sml30 aspoň má přehled.

  superkarma: 0 05.10.2009, 11:24:23
 4. avatar
  [27] Alka1 [*]

  No, já jsem kdysi chodila s klukem, který příšerně srkal, neuměl normálně vypít ani studený kafe. Rozešli jsme se.  Naštěstí, možná bych ho později musela zabít. Sml24   

  superkarma: 0 05.10.2009, 11:22:55
 5. avatar
  [26] femme [*]

  DanaD — #22   tohle je fakt děsnej zlozvyk Sml31 zrovna nedávno jsem v metru nabídla chlapovi papírový kapesník Sml26Sml30

  superkarma: 0 05.10.2009, 11:20:33
 6. avatar
  [25] DanaD [*]

  Kremzina — #24 nastesti  ho vidam jen zridka....

  superkarma: 0 05.10.2009, 11:12:42
 7. avatar
  [24] Kremzina [*]

  ToraToraTora — #21 To vypadá na narušenou některou mozkovou hemisferu Sml52, náhodou je to docela milé.

  DanaD — #22  Tak toho bych asi brzo zabila Sml57

  1. na komentář reaguje DanaD — #25
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #31
  superkarma: 0 05.10.2009, 11:11:26
 8. avatar
  [23] Kremzina [*]

  Ano, prázdné obaly v lednici jsou "jen" první krok. Další je zanechané 1 kolečko salámu, 1 plátek sýra. V mražáku 2 krabí tyčinky nebo 2 rybí prsty. Prostě, aby se něřeklo, že je to prázdné, nechá tam zbyteček , který je už celkem na Sml64

  1. na komentář reaguje Bébina — #29
  superkarma: 0 05.10.2009, 11:10:01
 9. avatar
  [22] DanaD [*]

  manzel od kamaradky  porad posmrkava.. pritom rymu nema.. dela to  co ho znam a to uz bude  30 let... vzdycky mam chut vyskocit utrit mu nos kapesnikem a dat mu par facek..  je to namrtvici...

  1. na komentář reaguje Kremzina — #24
  2. na komentář reaguje femme — #26
  3. na komentář reaguje mysak — #40
  superkarma: 0 05.10.2009, 10:57:41
 10. avatar
  [21] ToraToraTora [*]

  Když se potřebuje otočit do leva o 90 stupňů, otočí se doprava o 270....vy mi něco povídejteSml52

  1. na komentář reaguje Kremzina — #24
  2. na komentář reaguje enka1 — #28
  superkarma: 0 05.10.2009, 10:52:38
 11. avatar
  [20] rusalka2008 [*]

  enka1 — #16  na tom asi něco bude... jinak je to skvělý chlap a táta

  Sml22

  superkarma: 0 05.10.2009, 10:26:08
 12. avatar
  [19] Eliza [*]

  rusalka2008 — #11 To vzdej, s morousovatěním nejde nic udělat. Jedině snad kamarádi, ale i o tom pochybuju. Můj táta taky zmorousovatěl a říkal: jsem nerudný stařec, býti rudným, těžili by ze mne.

  Asi to nějak souvisí s mužskou fyziologií, stejně jako padání vlasů a šedivění.Sml79

  superkarma: 0 05.10.2009, 10:19:30
 13. avatar
  [18] Eliza [*]

  Ten můj přemísťuje věci když telefonuje. Chodí po místnosti a mimovolně bere věci do ruky a odkládá zcela náhodně. Zábavné je když si takhle založí třeba klíče. Sml30

  Prázdné obaly od salámu a sýra jsou, mám pocit, zcela normálním projevem mužského mozku. Někteří to vylepšují zanecháním jediného kolečka. Sml32

  superkarma: 0 05.10.2009, 10:13:20
 14. [17] Bébina [*]

  Léthé — #4 Sml52 U nás v rodině se tomi říká šmrdlání nohama a trpí tím všechny ženy. Máma, sestra, já, babička, teta sestřenice, všechny si rády zašmrdláme.

  1. na komentář reaguje denkas — #47
  superkarma: 0 05.10.2009, 10:09:50
 15. avatar
  [16] enka1 [*]

  rusalka2008 — #11 Tak se tak nesnaž, pohodlíčko každýho zmorousovatí.

  1. na komentář reaguje rusalka2008 — #20
  superkarma: 0 05.10.2009, 09:55:45
 16. avatar
  [15] nagy [*]

  v poslední době mě vytáčí když manžel jí hroznové víno, nevezme si kousek z košíku na ovoce, prostě stojí u košíku, baští hrozno a příšerně u toho mlaská, ještě stíhá nakukovat přes kytky na televizi a na mě když si třeba čtuSml30

  superkarma: 0 05.10.2009, 09:53:23
 17. [14] Anai [*]

  No, podivnosti vlastně ne, sice na první pohled ano, ale jsou vysvětlitelné neblahými zkušenostmi: třeba těžce snáší převážení doma uzavřených potravin a jídla v autě a ještě hůř, když se vylejou a znečistí auto, dále když se jídlo dotýká dřezu (byť čistého)... jo ale jednu nevysvětlitelnou taky: když přijde domů, vyloží na konf. stolek peněženku, hodinky, mobily, klíče od auta a korekční tyčinku, leží to tam (pokud nepřijde návštěva, to sám od sebe uklidí) třeba celý víkend, když nikam nejedeme Sml30

  1. na komentář reaguje Světýlko — #45
  superkarma: 0 05.10.2009, 09:33:50
 18. avatar
  [13] heligona [*]

  Každý máme něco Sml16 Můj přítel se v noci drbe na patě. Z toho mi vstávají vlasy na hlavě Sml41 No ale i ženský mají úchylky, já si například srovnávám sousta na talíři. Kdyby mi na konci něco chybělo nebo přebývalo, mám zkažené celé jídlo Sml52

  superkarma: 0 05.10.2009, 09:32:15
 19. avatar
  [12] rusalka2008 [*]

  vopičková — #10  jojo, jsou to jenom chlapi...

  superkarma: 0 05.10.2009, 08:45:57
 20. avatar
  [11] rusalka2008 [*]

  Můj manžel zase začíná s přibývajícím věkem morousovatět... je na to nějaký lék? Nikam nechce chodit, moc o sebe nedbá... Dá se s tím něco dělat? I děti si toho všímají. A já se přitom snažím, aby u nás byla pohodová atmosféra...

  1. na komentář reaguje enka1 — #16
  2. na komentář reaguje Eliza — #19
  superkarma: 0 05.10.2009, 08:41:56
 21. [10] vopičková [*]

  čau jak jsou si ty chlapí podobní u nás v lednici je to podobný,sní nechá papír,řikám zavírej dveře na záchod stále jsou otevřený,do koupelny nezavírej at to větrá -stále zavřeno,uklid si oblečení když přijde z fotbalu-odpověd zní o to se nestarej,ale ráno to jak pipina uklízím já,protože když to tam bude týden tak to tam prostě budeSml80asi je nepředěláme co chcete jsou to jenom chlapy néééééé!!!!!

  1. na komentář reaguje rusalka2008 — #12
  superkarma: 0 05.10.2009, 08:40:30
 22. avatar
  [9] enka1 [*]

  Moc úchylek nemá, ale když jsme u lednice (synkové to chytli po něm), papíry od salámu, krabičky od sýra dává zpátky i když jsou prázdné. Taky mě vytáčí, když máme někam jet, hlavně na čas,oblečen a obut si sedne a brnká si na kytaru, a já balím, snáším tašky ke dveřím...ale to asi mnohé znáte.

  superkarma: 0 05.10.2009, 08:19:31
 23. avatar
  [8] barkl2 [*]

  Věrulinka — #6 a víš jistě že přerovnává?? U nás když se přerovnává, tak toho polovina zmizíSml30

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #41
  superkarma: 0 05.10.2009, 08:10:38
 24. avatar
  [7] enka1 [*]

  molinka — #1 Mě by spíš zajímalo,jestli se smí ubírat nebo se po zezelenání rovnají do odpaďákuSml16.

  superkarma: 0 05.10.2009, 08:09:30
 25. avatar
  [6] Věrulinka [*]

  Manžel neustále přerovnává v lednici jídlo, tedy ne salám do komínků Sml30, ale prý to neumím Sml31Sml30

  1. na komentář reaguje barkl2 — #8
  superkarma: 0 05.10.2009, 05:52:38
 26. avatar
  [5] Eva_CZ [*]

  Léthé — #4 Na to jsou prasky!Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 05.10.2009, 02:20:16
 27. avatar
  [4] Léthé [*]

  Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak u svého muže nenacházím žádné zvláštní "podivnosti"Sml80. Že by fakt žádné neměl? No a si neSml80....to já zase mámSml30....než usnu, šoupu nohama....se tak uklidňuji a uspávámSml30Sml52

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #5
  2. na komentář reaguje Bébina — #17
  superkarma: 0 05.10.2009, 01:46:57
 28. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  molinka — #1 just bych mu je borila.... Sml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 05.10.2009, 00:53:52
 29. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Zlatej VON. Nedrbe se v trenyrkach, nerovna mi salam, neesemeskuje. No proste zlatej.Sml16Sml54 A ze meju denne svuj hajzlik a umyvadla je mu uplne u paty.Sml24

  superkarma: 0 05.10.2009, 00:53:32
 30. [1] molinka [*]

  vyskládaný kolečka salámu na sobě.... Sml52 tak to je hustá úchylka Sml30

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #3
  2. na komentář reaguje enka1 — #7
  superkarma: 0 05.10.2009, 00:32:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme