Čtenářka s nickem Ladouch varuje před přísnými celníky v Tunisu. Za každé kilo nadváhy zavazadla zaplatila místo avízovaných šesti Eur, deset. To je sakra rozdíl. Takže si dejte pozor, co vezete při zpáteční cestě a raději si nějakou hotovost nechte u sebe.

Dobrý den, můj příspěvek by se dal nazvat jak jsem na letošní balení kufru hóódně doplatila. Obecně musím říct, že nebalím ráda a jen z nutnosti, ale protože každý rok jedu na dovolenou k moři, tak mně nic jiného nezbývá.

Ovšem letos jsem to nevychytala. Doma to bylo v pohodně, sbalila jsem a kufr zvážila, měl předpisových 15 kg. Horší už to bylo při zpáteční cestě z Tunisu. Sice nás paní delegátka varovala, že na letišti na Djerbě jsou úředníci dost přísní a pokud budeme mít více než předepsaných 15 kg tak za každé kilo zaplatíme 6 eur. To jsem byla ještě v pohodě, říkala jsem si, že určitě víc nemám, ale jak jsem hodila kufr na váhu, ručička ukázala 18 kg, z toho se mně protočily panenky. Ale když jsi holka blbá, tak zaplatíš.

Fronta za mnou utěšeně narůstala a tak jsem souhlasila, že zaplatím. Poslali mě do nějaké kanceláře, vypsali strvzenku, ale chtěli po mě 30 eur. Marně jsem odkazovala na delegátku, že nám říkala o 6 eurech, ona také jen krčila rameny, ale nic s tím nenadělala. Jelikož jsem nechtěla zmeškat letadlo a dělat tam ze sebe blbce, tak jsem vysolila 30 eur na dřevo a bylo.

No příště si dám větší pozor, aby se mě dovolená zase neprodražila.

Krásný parný den Ladouch.

Milá Ladouch, tomu se říká výhodný obchod. Představuji si, jak jste si tam levně nakoupila a na letišti vám to pěkně dopočítali

Text nebyl redakčně upraven

S jakým zavazadlem nejraději cestujete, milé ženy-in?

  • Dáváte přednost kufrům? Jakým? Skořepinovým, nebo textilním? Jaké v nich spatřujete výhody?
  • Jste pro kolečka, nebo se obejdete bez nich?
  • Kolik zavazadel s sebou berete na dovolenou? Máte i příruční palubní kufřík, nebo vám to připadá zbytečné?
  • Jste schopná cestovat v páru a zabalit jen do jednoho kufru, nebo musíte mít každý svůj?
  • Umíte správně zabalit, nebo vždycky něco zapomenete? Doma, nebo na dovolené?
  • Máte nějaký zážitek s kufrem? Už se vám někdy ztratil na letišti, na nádraží, z úschovny?
  • Jste spíš sportovně založená a nedáte dopustit na batohy a krosny? V čem jsou jejich výhody? Co všechno do nich dokážate „nacpat“?
  • Víte, kolik váží vaše běžné dovolenkové zavazadlo?

Napište nám, pošlete fotku svého kufru, tašky nebo batohu, se kterým nejraději cestujete na adresu: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Kufr to sice nebude, ale balíček kosmetiky Neutrogena, který se vám může hodit (nejen) na dovolenou. Obsahuje tělové hydratatační mléko, ochranný krém na chodidla a ošetřující krém na ruce

cena

Reklama