Díky Daturo za vaše krásné fotky mrazivých uměleckých děl. Viděl jsem je dříve než četl váš příspěvek a domníval jsem se, že jste tak šikovná vy.

Jako mladá svobodná holka jsem zimu měla celkem ráda. S partou jsme chodili bruslit na zamrzlý zámecký rybník. Od šlajfek, které se kličkou šroubovaly k botám, jsem se vypracovala k bílým krasobruslím.

Naučila jsem se i několik efektních prvků, jimiž jsem ohromovala příslušníky mužského pohlaví.

Na střední škole byl povinný lyžařský výcvik. Pro mě hrůza. Jednak jsem lyžovat neuměla a ani jsem neměla lyže. Ty mi ale ochotně pujčil strýc a jelo se.

Spolužačky, většinou dcerky z důstojnických rodin měly poslední modely lyží i kombinéz. Já s prastarými lyžemi s kandahárem, v bundě a kaliopkách po ségře, vypadala, jak chudá příbuzná.

Po pár dnech výcviku si instruktor dovolil, pustil mě ze sjezdovky. První jízdu jsem ukončila po hlavě mezi malými /naštěstí/ smrčky. Druhou jízdu mi pomohla ubrzdit stodola.

Tím moje zimní sportování definitivně skončilo.
Dnes, kdyby bylo referendum, budu hlasovat pro zrušení zimy. Sníh mi stačí od Štědrého dne do Tří králů a pak už bych byla pro březen.
Jediný klad, který na zimě vidím, jsou nádherná ledová výtvarná díla, která se mi objevují na oknech skleníku. Každý rok si je fotím a pokaždé mě něčím novým překvapí.

43

42

41


Zdraví Datura

PS vyhrát nechci, v čepici vypadám jak debil.
Tento text nebyl redakčně upraven

Dnešním tématem dne bylo, zda máte rády zimu. Téma je uzavřeno. Podívejte se, co nás čeká zítra.

Vánoční stromeček, pravý nebo umělý?

redakce@zena-in.cz

Kdo získá dnešní odměnu, se dovíte krátce po 16. hodině!

Reklama