Další přispěvatelkou je čtenářka Gerda, která má v otázce žárlení jasno: Žárlit kvůli ničemu je nesmysl. A kontrolovat partnera je vysloveně pod úroveň...

Čtenářka Gerda má k žárlení velice střízlivý přístup...


Žárlení - to pro mě není. Tedy takové to žárlení kvůli ničemu, neopodstatněné. Nikdy jsem neprohlížela kapsy, nepodezírala, připadalo by mi to pod mou úroveň. Možná jsem žárlit trochu měla, ale myslila jsem si, že partner oceňuje mou toleranci a důvěru. No jo, mladá hloupá naivka...ale ani když se manželova nevěra provalila a nakonec to dopadlo tak, že si mi přišla ta jeho avantýra vylít srdce - jak je na ni hrozný a co s ním má dělat (!) a my u toho společně vyžahly flašku meruňovice, tak jsem nežárlila! Jen mi to bylo moc líto, takové zklamání. Ztráta iluzí, ideálů, prostě všeho, co jsem až dosud pokládala za jistotu. Znali jsme se od dětství. No, a pak už to nebylo ono. Postupně jsem manžela viděla objektivně a bez příkras, realisticky - a pravdaže to skončilo rozvodem, byl zkrátka jiný, než jsem si vysnila. V druhém manželství nežárlím opět. Jeden manželův koníček je fotografování. Má spoustu černobílých fotografií, které by určitě obstály na výstavách. Když se mě jedna z návštěv ptala, jestli na ty ženské na fotkách nežárlím, tak mi její otázka připadala naprosto nesmyslná. Proč bych měla žárlit na obrázek? Vždyť s ní nebyl v posteli?! Stejně nežárlím, když si zajede na nuda pláž. Co bych propánajána ze života měla, kdybych měla za každým rohem cítit nebezpečí? Jsem pro vzájemnou důvěru a jsem přesvědčená, že neodůvodněná žárlivost partnera uráží a nanejvýš vyvolá reakci: „Když to teda chceš - ať máš aspoň proč žárlit!“ A jinak - mí dva životní partneři se teď právě sešli, protože spolu potřebují projednat jakési provozní otázky kolem opravy auta. Život je moc krátký, abychom si ho nechali otravovat anebo ho otravovali jiným.

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. září 2012: Projevy vaší žárlivosti

  • Žárlíte?
  • A jak se to projevuje?
  • Kdy jste na partnera nejvíc žárlila?
  • Ztropila jste někdy žárlivou scénu?

Zavzpomínejte na své žárlení. Své příběhy a názory k tomuto tématu mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže) nejpozději 5. 9. 2012 do 15.00 hodin. Délka vašich příspěvků ať je rovna nebo delší tomuto odstavci textu. Jeden z příspěvků na konci editace odměním knižním dárkem, konkrétně knihami Trapasy po francouzsku od Tanji Kuchenbeckerové (nakladatelství iKAR) a Dvorní šašek a čarodějnice od Siegfrieda Obermeiera (nakladatelství Knižní klub).

trapasysasek

Reklama