Děti mohou někdy ledacos zachránit. O tom, jak díky dceři nedostal tatínek pokutu za rychlou jízdu, nám napsala čtenářka Hanula.

Moc hezký příběh, milá Hanulo. Dovedu si představit ten výraz v dětské tváři. :-) Děkuju za příspěvek a přeju hezký den.


Už je tomu hodně dávno...

Moje švagrová je výtvarnice a měla vernisáž ve vzdáleném městě. Všichni jsme se na tu slávu připravovali. Počítali lidičky, zajišťovali občerstvení a řešili dopravu. Kdo, kdy a s kým.

Nakonec nastal den D. Vyrazili jsme několika vozy na docela dlouhou cestu.

Jela jsem s bráchou a malou neteří. Povídali jsme si, smáli se a cesta rychle utíkala. No utíkala - brácha na to docela šláp a ouvej...

Na silnici příslušník SNB s plácačkou nahoře. Brácho - hlavně se nehádej, jednej s nima slušně nebo ti to pěkně napařej - tenkrát jsme měli velký respekt před příslušníky, neboť jeden nevěděl, co se může stát.

Pani řidiči - víte, proč jsem vás zastavil? Ne - je něco v nepořádku? Ano, překročil jste rychlost a o dost hodně, tak to bude vysoká pokuta.

Zkusila jsem to s úsměvem, ale nic... flirtování nezabralo.

Najednou příslušník obrátil... nu, když se tak dívám na vaši dcerku, tak jí poděkujte, že nemusíte platit pokutu.

Ohlédla jsem se dozadu a zůstala jsem jako opařená. Neteř si příslušníka prohlížela „očima vraha“. On ubližuje jejímu tatínkovi... a to ten příslušník od malého dítěte nevydejchal. Za to my jsme vydechli a poděkovali a pak jsme již vzorně dojeli do místa určení.

Neteř dostala velký zmrzlinový pohár.

Dnes, když jí to vykládám, tak se jen směje...

Hezký den všem a bez pokut.

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Pokuty

  • Dostala jste někdy pokutu?
  • Za co to bylo?
  • Jak jste situaci vyřešila?
  • Povedlo se vám někdy někoho „ukecat“, aby vám pokutu nedal?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou historku?

Pište, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás opět získá dárek, tentokrát historickou knihu Smrt na jazyku od Jana Bauera (nakl. Moba). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je POKUTA. Hezký den!

knii

Reklama