Chirologie. Podle analýzy povrchu rukou můžeme získat celkovou vyčerpávající charakteristiku člověka. Nové možnosti poskytuje tato nauka i psychologům.

Jistě vás už mnohokrát napadlo, když podáváte ruku jinému člověku, co je to zač, když má dlaň jako lopatu, prsty jako buřty a nehty obrovské jako želví krunýře. Nejste sami…

Vztahem tvaru rukou, prstů a nehtů k osobnosti se zabývají lidé odnepaměti. Počínaje starými Egypťany, Číňany, Indy až po dnešní moderní vědu. Podle tvaru ruky lze prý spolehlivě rozkrýt povahu člověka, podle délky prstů například studijní předpoklady a podle barvy nehtů zase zdravotní stav.

Charakterové rysy člověka lze poznat podle mnoha faktorů, které se vyskytují u každé ruky každého člověka. Nejsou dva lidé, kteří by měli stejně formovanou ruku, prsty, či nehty.

Jak se orientovat na první omak?

Tak například tvrdost ruky je pro chirologii velmi směrodatná. Určitě to znáte. Podáte ruku člověku a máte nepříjemný pocit, že se dotýkáte nějaké houby, nebo vás naopak napadne, že ruka, kterou právě svíráte, musí být snad dřevěná.

Člověk s tvrdýma rukama má mnoho energie, ale nebývá již tak jemného chování. Jeho chování bývá neobratné a často mu bude na obtíž. Nezáleží mu na tom, aby na sebe upozornil, jeho vlohy musí objevit někdo jiný. Také své city nemůže projevit, jak by chtěl.


Houbovité ruce nejsou dobrým znamením. Mívají je obyčejně nerozhodní, zbabělí lidé s velkou náladovostí. Bývají nesamostatní, nepružní a líní. Osoby s houbovitýma rukama lehce podléhají vlivu druhého a stanou se úplně jeho nástrojem. 


Osoba s měkkýma, jakoby plyšovýma rukama bývá citlivá a přítulná. Má jen málo sebedůvěry a hledá vždy u druhých podporu a pochopení. Pravděpodobně bývá trochu choulostivá. Jelikož se dá silně ovlivnit a mění často své názory, není na ni příliš dobré spolehnutí.


Máme-li před sebou člověka s pevnýma rukama, z nichž je cítit jakoby pocit bezpečí a ochrany, můžeme ihned poznat, že je velice živé a činné povahy. Má odvahu, sílu, pevnou vůli a dostane se v životě vpřed. Bude to patrně sebevědomý a poctivý typ člověka.

 

Pozor na podání ruky – ten, kdo nám stiskem působí bolest, těžko bude naším přítelem!

 

Jak se orientovat podle barvy?

Někdo má na pohled ruku bledou, jiný šedou, další ruka vypadá, jako by si ji majitel máčel v horké vodě, a další působí dojmem, že má snad žloutenku. I barva má něco do sebe.

 

Přirozeně růžově zbarvené ruce prozrazují zdravého a veselého člověka, který má dostatek energie, odvahy a rozhodnosti.

Červeně zbarvené ruce jsou znamením neovladatelnosti.

Bílé ruce nejsou příznivým znakem. Lidé s takovýma rukama bývají velice egoističtí a krutí.

 

Žlutavé ruce se vyskytují u lakomých osob. Lidé s nažloutlýma rukama jsou nedůvěřiví, falešní a úskoční. Nikomu nepřejí nic dobrého a sžírá je závist.

 

Šedobílé ruce jsou znamením zatrpklosti a kousavosti.

 

Co vysledujeme z délky některých prstů?

Délka prstů se podle vědců formuje již v děloze, kdy je plod vystaven účinkům testosteronu a estrogenu. Pokud převažuje při vývoji plodu účinek testosteronu, ukazováček bývá kratší než prsteníček, zatímco estrogen naopak podporuje rovnost v délce obou prstů.


Čím je delší prsteník proti ukazováčku, tím více je osoba mužského zaměření. Muži s takovým „darem“ jsou také schopni nadprůměrného rozmnožování, jsou velmi potentní, ale i agresivní. U žen toto „hypermužství“ označuje schopnost prosadit se a zlepšuje smysl pro orientaci. Bohužel naproti tomu snižuje plodnost. Kromě toho ženy s „mužskou rukou“ mají sklon k migréně a depresím.


Již v šesti či sedmi letech lze podle délky článků ukazováčku a prsteníčku odhadnout, zda v budoucnosti dítě vynikne spíše v matematice, či jazycích.
Chlapci s ukazováčkem delším než prsteníček mají tendenci excelovat v matematice, zatímco dívky s ukazováčkem a prsteníčkem stejné délky měly lepší výsledky ve verbálních testech.

Co nám může hrozit podle znaků na nehtech?

Nejen psychologové, ale i lékařské věda přikládá rukám důležitost. Lékařům nejvíce napovídají naše nehty. Zkušený lékař si všímá barvy, struktury, a dokonce i tvaru nehtů.

Lámavé třepivé nehty – poukazují většinou na nedostatek vitaminů a kalcia, ale i plísňové onemocnění. V deseti procentech to může způsobovat i lupénka.

Lžičkovité nehty – nahoru ohnuté ukazují často na nedostatek vitaminu C nebo železa, ale i poruchu látkové výměny.

Příčné ryhování – může být způsobeno onemocněním ledvin, jater nebo střev. Někdy je to vyvoláno stresem, infekcí nebo srdečním onemocněním.

Podélné ryhování – může signalizovat ochablost střev, jakož i nečistoty v krvi. Drážky na palci jsou časté u kuřáků. Vlnité příčné rýhy vznikají následkem vyššího obsahu zplodin v organismu.

Bílé skvrny – zřídka ukazují na nedostatek biotinu nebo kalcia. Častěji jsou vyvolány zraněním nebo chybnou péči. Nehty tudíž nestříháme, ale tvar udržujeme pilníkem.

Bledé a namodralé nehty – bledost nehtů vypovídá o nedostatku železa, namodralé nehty jsou příznakem nedostatku kyslíku pro organismus.

Žluté silné nehty – může způsobovat porucha lymfatických cév nebo onemocnění plic a průdušek.


Určitě vás také zajímá, jak je to s mužským vybavením a prsty. Tak o tom prý hovoří tvar, tloušťka a délka prostředníku. Zda je možno tady věřit úsloví o kašpárku a divadle, nevíme, ale obecně se má za to, že malou, tlustou ruku s krátkými, masitými prsty mají muži úskoční, zakomplexovaní, nespolehliví, hloupí a neomalení. Dlouhou a tenkou zase umělecky nadaní.

Až si přestanete usilovně lustrovat ruku, svěříte se nám, jak jste dopadli? :-)

Reklama