Zdraví

Podej mi ruku a vím, co jsi zač


Chirologie. Podle analýzy povrchu rukou můžeme získat celkovou vyčerpávající charakteristiku člověka. Nové možnosti poskytuje tato nauka i psychologům.

Jistě vás už mnohokrát napadlo, když podáváte ruku jinému člověku, co je to zač, když má dlaň jako lopatu, prsty jako buřty a nehty obrovské jako želví krunýře. Nejste sami…

Vztahem tvaru rukou, prstů a nehtů k osobnosti se zabývají lidé odnepaměti. Počínaje starými Egypťany, Číňany, Indy až po dnešní moderní vědu. Podle tvaru ruky lze prý spolehlivě rozkrýt povahu člověka, podle délky prstů například studijní předpoklady a podle barvy nehtů zase zdravotní stav.

Charakterové rysy člověka lze poznat podle mnoha faktorů, které se vyskytují u každé ruky každého člověka. Nejsou dva lidé, kteří by měli stejně formovanou ruku, prsty, či nehty.

Jak se orientovat na první omak?

Tak například tvrdost ruky je pro chirologii velmi směrodatná. Určitě to znáte. Podáte ruku člověku a máte nepříjemný pocit, že se dotýkáte nějaké houby, nebo vás naopak napadne, že ruka, kterou právě svíráte, musí být snad dřevěná.

Člověk s tvrdýma rukama má mnoho energie, ale nebývá již tak jemného chování. Jeho chování bývá neobratné a často mu bude na obtíž. Nezáleží mu na tom, aby na sebe upozornil, jeho vlohy musí objevit někdo jiný. Také své city nemůže projevit, jak by chtěl.


Houbovité ruce nejsou dobrým znamením. Mívají je obyčejně nerozhodní, zbabělí lidé s velkou náladovostí. Bývají nesamostatní, nepružní a líní. Osoby s houbovitýma rukama lehce podléhají vlivu druhého a stanou se úplně jeho nástrojem. 


Osoba s měkkýma, jakoby plyšovýma rukama bývá citlivá a přítulná. Má jen málo sebedůvěry a hledá vždy u druhých podporu a pochopení. Pravděpodobně bývá trochu choulostivá. Jelikož se dá silně ovlivnit a mění často své názory, není na ni příliš dobré spolehnutí.


Máme-li před sebou člověka s pevnýma rukama, z nichž je cítit jakoby pocit bezpečí a ochrany, můžeme ihned poznat, že je velice živé a činné povahy. Má odvahu, sílu, pevnou vůli a dostane se v životě vpřed. Bude to patrně sebevědomý a poctivý typ člověka.

 

Pozor na podání ruky – ten, kdo nám stiskem působí bolest, těžko bude naším přítelem!

 

Jak se orientovat podle barvy?

Někdo má na pohled ruku bledou, jiný šedou, další ruka vypadá, jako by si ji majitel máčel v horké vodě, a další působí dojmem, že má snad žloutenku. I barva má něco do sebe.

 

Přirozeně růžově zbarvené ruce prozrazují zdravého a veselého člověka, který má dostatek energie, odvahy a rozhodnosti.

Červeně zbarvené ruce jsou znamením neovladatelnosti.

Bílé ruce nejsou příznivým znakem. Lidé s takovýma rukama bývají velice egoističtí a krutí.

 

Žlutavé ruce se vyskytují u lakomých osob. Lidé s nažloutlýma rukama jsou nedůvěřiví, falešní a úskoční. Nikomu nepřejí nic dobrého a sžírá je závist.

 

Šedobílé ruce jsou znamením zatrpklosti a kousavosti.

 

Co vysledujeme z délky některých prstů?

Délka prstů se podle vědců formuje již v děloze, kdy je plod vystaven účinkům testosteronu a estrogenu. Pokud převažuje při vývoji plodu účinek testosteronu, ukazováček bývá kratší než prsteníček, zatímco estrogen naopak podporuje rovnost v délce obou prstů.


Čím je delší prsteník proti ukazováčku, tím více je osoba mužského zaměření. Muži s takovým „darem“ jsou také schopni nadprůměrného rozmnožování, jsou velmi potentní, ale i agresivní. U žen toto „hypermužství“ označuje schopnost prosadit se a zlepšuje smysl pro orientaci. Bohužel naproti tomu snižuje plodnost. Kromě toho ženy s „mužskou rukou“ mají sklon k migréně a depresím.


Již v šesti či sedmi letech lze podle délky článků ukazováčku a prsteníčku odhadnout, zda v budoucnosti dítě vynikne spíše v matematice, či jazycích.
Chlapci s ukazováčkem delším než prsteníček mají tendenci excelovat v matematice, zatímco dívky s ukazováčkem a prsteníčkem stejné délky měly lepší výsledky ve verbálních testech.

Co nám může hrozit podle znaků na nehtech?

Nejen psychologové, ale i lékařské věda přikládá rukám důležitost. Lékařům nejvíce napovídají naše nehty. Zkušený lékař si všímá barvy, struktury, a dokonce i tvaru nehtů.

Lámavé třepivé nehty – poukazují většinou na nedostatek vitaminů a kalcia, ale i plísňové onemocnění. V deseti procentech to může způsobovat i lupénka.

Lžičkovité nehty – nahoru ohnuté ukazují často na nedostatek vitaminu C nebo železa, ale i poruchu látkové výměny.

Příčné ryhování – může být způsobeno onemocněním ledvin, jater nebo střev. Někdy je to vyvoláno stresem, infekcí nebo srdečním onemocněním.

Podélné ryhování – může signalizovat ochablost střev, jakož i nečistoty v krvi. Drážky na palci jsou časté u kuřáků. Vlnité příčné rýhy vznikají následkem vyššího obsahu zplodin v organismu.

Bílé skvrny – zřídka ukazují na nedostatek biotinu nebo kalcia. Častěji jsou vyvolány zraněním nebo chybnou péči. Nehty tudíž nestříháme, ale tvar udržujeme pilníkem.

Bledé a namodralé nehty – bledost nehtů vypovídá o nedostatku železa, namodralé nehty jsou příznakem nedostatku kyslíku pro organismus.

Žluté silné nehty – může způsobovat porucha lymfatických cév nebo onemocnění plic a průdušek.


Určitě vás také zajímá, jak je to s mužským vybavením a prsty. Tak o tom prý hovoří tvar, tloušťka a délka prostředníku. Zda je možno tady věřit úsloví o kašpárku a divadle, nevíme, ale obecně se má za to, že malou, tlustou ruku s krátkými, masitými prsty mají muži úskoční, zakomplexovaní, nespolehliví, hloupí a neomalení. Dlouhou a tenkou zase umělecky nadaní.

Až si přestanete usilovně lustrovat ruku, svěříte se nám, jak jste dopadli? :-)

   
26.11.2008 - Zdraví - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [41] SOJA [*]

  Sedí to, až hrůza!

  superkarma: 0 26.11.2008, 21:37:43
 2. [40] Rikina [*]

  Ruku podávám rázně a pevně, neb to mám nacvičené. Z profesionálních důvodů. Jinak na vzhled mám tak nějak normálně vypadající končetiny, nic zvláštního na nich neshledávám a podrobně zkoumat se mi nechce.

  superkarma: 0 26.11.2008, 17:44:08
 3. avatar
  [39] Radka27 [*]

  Mně je to fuk. Změnit už se to nezmění a sekat se mi nechce.

  superkarma: 0 26.11.2008, 17:13:20
 4. avatar
  [38] shb [*]

  použitelná je tak půlka těchto informací....asi všechno jak kdy, krom teda délky článků ty jsou daný

  superkarma: 0 26.11.2008, 14:39:17
 5. avatar
  [37] Dante Alighieri [*]

  gerda: Hééé

  superkarma: 0 26.11.2008, 14:31:37
 6. avatar
  [36] gerda [*]

  Dante Alighieri: čti pořádně - ne prostředník, ale PRSTENÍK. (Buď v klidu, já to napřed vyluštila taky tak)

  superkarma: 0 26.11.2008, 14:26:54
 7. avatar
  [35] jiti [*]

  Mám prsteník stejnej jako ukazovák to je dobře nebo špatně

  superkarma: 0 26.11.2008, 14:24:51
 8. avatar
  [34] Dante Alighieri [*]

  gerda: Ty brďo, já taky! Pravý prostředník mám kratší než levý. Ale pořád jsou oba delší než ukazováky.

  superkarma: 0 26.11.2008, 14:24:08
 9. avatar
  [33] gerda [*]

  a co když mám na každé ruce jiný rozdíl mezi ukazováčkem a prsteníčkem, jsem schizofrenik?!

  superkarma: 0 26.11.2008, 14:22:01

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [32] Dante Alighieri [*]

  Asi mám v sobě taky kousek chlapa. Deprese na mě sedí, migrény vůbec. Hlava mě nikdy nebolí, to spíš břicho. Smysl pro orientaci mám, schopnost prosadit se se u mě zvyšuje (dřív byla nulová), s plodností se teprve uvidí. A jak tak studuju barvu svojí kůže, nevím... Prostě bledé, ale ne bílé, žluté, ani růžové.

  Redakce, kdy už mi schválíte novou ikonu? He?

  superkarma: 0 26.11.2008, 14:18:53
 2. avatar
  [31] Kadla [*]

  átéčko: No vidíš, a když je delší, tak je prý ženská chlap. Takže jsme buď frigidní nebo chlapi

  superkarma: 0 26.11.2008, 12:21:52
 3. avatar
  [30] átéčko [*]

  Prsteník mám kratší a o dost. A migrény mám taky. Zrovna teď. Když je ale prý prsteník mnohem kratší,než ukazovák žena je prý frigidní

  superkarma: 0 26.11.2008, 12:02:55
 4. avatar
  [28] Michaela Kudláčková [*]

  Solei:

  superkarma: 0 26.11.2008, 11:06:18
 5. avatar
  [26] Solei [*]

  michaela.kudlackova: to tetička určitě problém má, je to neskutečná hydra

  superkarma: 0 26.11.2008, 11:04:20
 6. avatar
  [25] Michaela Kudláčková [*]

  Solei: Tuhle typologii ruky je potřeba brát trochu s nadhledem. Ale ruka alá leklá ryba je opravdu ukázkový příklad vnitřního problému s osobností.

  superkarma: 0 26.11.2008, 11:02:25
 7. avatar
  [24] Michaela Kudláčková [*]

  Solei: To ovšem může být kvalitní zastírací manévr. Člověk s nedostatkem sebedůvěry se často chová dominantně. Podvědomně se bojí, že to bude poznat. (dává si hodnostu).Ze skušenosti vím, že lidé se zdravým sebevědomím, vírou v sebe a srovnanou vlastní hodnotou se naopak chovají velice skromně.

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:58:17
 8. avatar
  [23] Solei [*]

  michaela.kudlackova: moje teta má ruku jak leklou rybu, ale chování jak generál uťáplá není ani náhodou

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:51:17
 9. avatar
  [22] Solei [*]

  ukazováček mám maličko kratší než prostředníček, jinak mám ruku kvadratickou hřbet ruky je stejně dlouhý a široký jako ukazováček. nehty mám oválné a tvrdé a ruku růžovo, červeno modrou.

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:46:54
 10. [21] Ellisha [*]

  Mám zlatavý odstín pokožky a barva mých ruk je taková jakási žlutavá...tudíž jsem lakomá, nedůvěřivá, falešná a úskočná. Nikomu nepřeju nic dobrého a sžírá mě závist

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:44:21
 11. avatar
  [20] Michaela Kudláčková [*]

  Zázvorka: To znám a také to nemám ráda, Ruka jako kus hadru. Takoví lidé jsou často uťáplí.
  Jinak také nemám právě ukázkové prsty. Vždycky jsem záviděla ty krásně zakulacené nehty. kdybych toho chtěla docílit, musela bych si ustřihnout po každé straně tak půl centimetru masa. To se mi nechce. Holt vypadám jako zasloužilý klavírní virtuoz.

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:38:10
 12. avatar
  [19] Kadla [*]

  Jsem chlap

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:37:15
 13. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Podélné rýhování bych řekla, že má každý, kdo má pořádně silnou vrstvu rohoviny, protože to prostě v takovém tvaru roste, jak je možno dočíst se v učebnici anatomie. Že mají někteří lidi místo nehtů tenoučké hladké šupinky, to není problém mých střev ani krve

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:22:11
 14. avatar
  [17] sanvean [*]

  Mám ukazováček o víc než centimetr kratší než prostředníček, to už by mi pomalu měl rašit knír, ne?

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:02:23
 15. avatar
  [16] Žábina [*]

  Zázvorka: já bych řekla neupřímný člověk...taky jednu takovou znám

  superkarma: 0 26.11.2008, 10:01:46
 16. avatar
  [15] kvietoček [*]

  No super, ruky mám blede, nechty lámavé a na nich občas sa objavujúce biele škvrny.Podla prsteníčku som chlap,tak preto sa nám už pol roka nedarí splodiť potomka

  superkarma: 0 26.11.2008, 09:59:48
 17. avatar
  [14] Zázvorka [*]

  A co to znamená, když paní podává ruku, jak "leklou rybu"??
  Párkrát jsem to zažila a je to hnus!!

  superkarma: 0 26.11.2008, 09:48:24
 18. avatar
  [13] wich [*]

  Nenašla jsem se Ale zjistila jsem, že jsem žena

  superkarma: 0 26.11.2008, 09:24:59
 19. [12] Anai [*]

  Mně ruce extrémně rychle zestárly (moje vrstevnice, ač nevypadají tak dobře, jako já, mají ruce o 10 - 20 let mladší), takže je není jasné, jaké je mám, ale mám taky dost velkou ruku s hodně dlouhými prsty (studijní typ nejsem ani omylem), tak nějak nevím, co to všechno znamená... nehty mám umělé, nebo odjakživa nekvalitiní ač vitamínů a calcia mám až přebytek.

  superkarma: 0 26.11.2008, 09:16:42
 20. avatar
  [11] martica [*]

  takže ruka je pevná = veselé a činní povahy ale ovšem dle šedobílé barvy jsem poznamenaná zatrpklostí a kousavostí (jde to k sobě? )a na nehty nevidím přes lak

  superkarma: 0 26.11.2008, 08:55:54
 21. avatar
  [10] Libajec [*]

  právě jsem zjistila, že jsem chlap

  superkarma: 0 26.11.2008, 08:18:56
 22. avatar
  [9] Kelly [*]

  ... já fakt spím. Už jsem to pochopila, sorry. Radši končím

  superkarma: 0 26.11.2008, 07:45:08
 23. avatar
  [8] Kelly [*]

  Nějak jsem nepochopila vazbu tohoto článku s poslední fotografií

  superkarma: 0 26.11.2008, 07:44:26
 24. avatar
  [7] Kelly [*]

  ... mám prsty nejen hubené a dlouhé, ale křivé jak luk. To jsem zloděj a křivák?

  superkarma: 0 26.11.2008, 07:43:13
 25. avatar
  [6] aninas [*]

  Miso a co kdyz je ta muzska ruka velka, silna s delsimi masitymi prsty????

  superkarma: 0 26.11.2008, 05:39:28
 26. avatar
  [5] aninas [*]

  prstenicky i ukazovacky jsou + - na nejaky ten milimetrik stejne, dlan a prsty spise hubenejsi s porad jeste lehce opalenym nadechem, nehty dlouhe a tvrde a pod lakem se na nekterych rysuje pricne ryhovani
  Tak Míšo-babo raď

  superkarma: 0 26.11.2008, 01:51:27
 27. avatar
  [4] Petunie [*]

  Meander: nehty fialkové, sem tam podélná rýha a občas i bílý flek. Jestli jsi na cestě, jsem ti v patách

  superkarma: 0 26.11.2008, 01:37:48
 28. avatar
  [3] Meander [*]

  tyrkys: A s divnýma rukama k tomu

  superkarma: 0 26.11.2008, 01:03:56
 29. avatar
  [2] tyrkys [*]

  Meander: ty jsi magor .

  superkarma: 0 26.11.2008, 00:56:16
 30. avatar
  [1] Meander [*]

  Šmarjá, to jsem ani nechtěla vědět
  Ruce mám tvrdé, nazelenalé s modrobílými konečky prstů (znamená to, že jsem zombie?), mám mnohem delší ukazovák než prsteník (Míšo, co to má znamenat? ) No a jako bonus už sice ne lámavé, ale podélně rýhované nehty. Umřu?

  superkarma: 0 26.11.2008, 00:48:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme