„Kam se poděl ten, koho jsem si původně vzala?“ Ptala se čtenářka Maryene, když se s manželem sestěhovali. Proměnil se opravdu hodně a nebylo to k dobrému. Přesto se Maryene povedlo chytrým tahem, navrátit si svého vysněného chlapa... Jaký to byl tah?

Co přimělo manžela čtenářky Maryene, aby se proměnil zase ve skvělého chlapa, když po sestěhování na sebe začal trochu, řekněme, kašlat?


Hezký den všem zadaným.

Když s někým trávíme den co den, nejsou nějaké velké proměny znatelné, ale když se ohlédnu zpět, tak přece…

Když jsme se před lety poznali, byl to pro mě ten nejúžasnější a nejdokonalejší chlap pod Sluncem. Vždy upravený, voňavý, vtipný, plný elánu, nápadů, energie a dobré nálady.

Když jsme spolu začali bydlet, přicházely postupně změny. Ve volném čase seděl nejraději v pyžamu nebo ještě hůře jen v teplákách u televize, na stolku pivo, noviny, v ruce nejméně dva  ovladače a přepínal ze zpráv na fotbal nebo hokej. Občas si zdřímnul, něco pojedl, že by se oholil nebo udělal něco pro svůj zevnějšek? Naprostá zbytečnost. Kam se poděl ten, koho jsem si původně vzala? Musel v něm někde uvnitř být, jen jsem ho opět musela probudit.

K úspěchu přispělo určitě přestěhování z bytu do nového rodinného domku. Můj plán, který se mi podařilo úspěšně prosadit. Práce kolem domu a na zahradě ho začínala měnit k lepšímu, také jsme si pořídili nová kola a kolečkové brusle. Přitáhla jsem ho i ke své největší zálibě cestování, a ten, který nikam nikdy nevytáhl paty překonal i svůj strach z létání a nechuť k cestování. Už nepovažuje ani výstup do hor za trest, ale dokonce sám plánuje výlety a já jsem od něho dostala darem jedny pohory a jedny trekingové boty.

Když skončil službu v armádě, přišel na řadu i jiný styl oblékání a tam jsem opravdu slavila úspěch.

Podařila se mi zahubit i jeho nechuť k tanci a zcela změnit jeho přesvědčení, že tančit neumí. Dnes nevynecháme žádnou příležitost.

Mohu říct, že mám tedy opravdu zásluhy na jeho proměně k lepšímu? Nebo se mi jen vrátil ten chlap, kterým byl dříve?

Roky letí a mění nás i čas, nějaké to kilo nebo vráska navíc a vlasů míň. Ať tak nebo tak, mám doma opět chlapa, kterého bych za nic na světě nevyměnila a ani nijak nechtěla dále měnit. A proto mu toleruju, když si občas udělá zase ten „svůj den“, zůstane celý den v pyžamu u zapnutého notebooku nebo u televize a jediný kontakt se mnou naváže, když zavolá:

„Nebylo by tam, lásko, jedno pivo?“

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturu.

Téma dne 15.11.2013: Maličkosti, které jste na něm změnila

  • Co se vám podařilo na vašem partnerovi změnit?

Své příspěvky k tomuto tématu zaměřené na detail (tedy hlavně na maličkosti) mi posílejte v pátek 15.11.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce. Jedna autorka příspěvku obdrží od redakce krásný dárek pro něj: Toaletní voda Ermenegildo Zegna Uomo v hodnotě lehce přes 1600 Kč. Její příspěvek ale musí být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Zasílejte je na e-mailovou adresu:

uomo

Reklama