Čtenářka Peggy89 má zimu spojenou se Štědrým dnem a Silvestrem a proto nám posla dva úsměvné příběhy.

Dobrý den, zimu mám ráda. Svou zimní přesněji Vánoční historku mám jen jednu, ale máma se každoročně o nějaké postará.

Začnu tím co se stalo mi. Já už si to sice nepamatuju, ale každoročně si na to v období Vánoc někdo vzpomene. Když mi bylo asi 1 a půl tak jsme jeli na Vánoce k babičce a dědovi. Vše probíhalo naprosto v pořádku. Ježíšek večer přinesl dárky a dospělí chtěli ještě chvíli posedět a mě před spaním nechali běhat bez plínky. No a po chvíli si někdo všiml že pod stromečkem ještě něco zůstalo na a když se šli podívat co, tak zjistli že tohle tam přibylo a od Ježíška to nebude. Pod stromečkem se oběvilo hovínko. :-) Ted je z toho veselá Vánoční historka a když mi ji někdo připomene tak se jen bráním že jsem byla ještě malá, pod stromečkem bylo tolik dárečků a já neměla co bych tam dala tak jsem přispěla alespoň něčím.

Teď ještě aspoň jednu historku, která se přihodila mámě. Byl Silvestr a my jsme se s mámou jejím tehdejším přítelem a sestrou šli podívat jako každoročně na ohňostroj na náměstí. Okolo, i když byl do půlnoci čas, už pomalu lítaly rachejtle. Sestra vytáhla petardy a máma začla s tím co s těch petard kdo má že to dělá jen rány a nic z toho není. Řekla si ale že si to teda taky vyzkouší když už je ten Silvestr. Zapálila petardu a v tu chvíli začala zmatkovat kam ji vlastně hodit. Lidé kolem nebyli, ale vzhledem k tomu že jsme zrovna procházeli parkovištěm bylo kolem dost aut. Máma teda petardu rychle hodila co nejdál od sebe. Samozřejmě, že se trefila hned na kapotu auta. Kolem bylo hodně starších modelů, ji se to povedlo hodit na naleštěný novější model. Co ted začala máma mám to jít shodit s toho auta? Než se dočkala odpovědi, tak petarda vybuchla. Velice nenápadně jsme tedy skoro poklusem opustli parkoviště a zamířili na náměstí. Když jsme se po zpáteční cestě dívali na ono auto nemělo naštěstí žádný škrábanec, ale i tak máma už petardami asi házet nebude :-))

Všem Vám přeji zimu, ale hlavně svátky plné sněhu.

Peggy89
Text nebyl redakčně upraven


Děkuji Peggy89 za vaše příhody. Nepředstavoval jsem si sice podobné příspěvky již dnes, ale což. Malá příprava na Štědrý den a Silvestr neuškodí.

Dnešním tématem dne je:

  • Máte ráda zimu?
  • Máte ráda zimní sporty?
  • Jezdíte, běháte, skáčete na lyžích?
  • Umíte postavit iglú?
  • Máte nějakou veselou historku spojenou se zimou?

Své příběhy, úvahy, reportáže, pozvánky, videa i fotografie k tomuto tématu posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jako odměnu za příspěvek pošlu jedné z vás krásnou, teplou šálu a čepičku, kterou pro vás na sebe oblékla naše Klárka!

sala

Reklama