Bulvár

Pod jižním křížem

Timberlake Wertenbakerová

POD JIŽNÍM KŘÍŽEM

podle románu DIVADELNÍK Thomase Keneallyho

Hrají: Filip Blažek, Vladimír Dlouhý, Yvetta Blanarovičová, Jiří Hána, Marie Málková, Robert Jašków, Tomáš Pavelka / Tomáš Vacek, Marcel Rošetzký, Václav Chalupa, Nina Martínková, Sandra Nováková / Barbora Ježková,  David Schneider a další

Režie: Kateřina Iváková

 

Příběh hry POD JIŽNÍM KŘÍŽEM je založen na skutečné události a odehrává se v tehdy nejvzdálenější trestanecké kolonii Britského Impéria – v místech „na druhé straně slunce a vzdálených osm lun od domova”.

 

Sydney, Austrálie roku 1788. Mladý námořní důstojník se rozhodne narežírovat první divadelní inscenaci na nově objeveném kontinentu. Podmínky u protinožců nejsou zrovna ideální – existují pouze dvě kopie hry, herecký ansámbl se skládá z negramotných trestanců a hlavní představitelce hrozí trest smrti oběšením. Přesto zkoušky komedie George Farquhara VERBOVÁNÍ pokračují – přes nepřízeň přírody i lidí.

 

Hra POD JIŽNÍM KŘÍŽEM byla Oceněna Cenou Lawrence Oliviera a inscenována významnými divadelními společnostmi včetně Royal Court Theatre na Broadway.

Chodíte do divadla a je vám líto, že se o prázdninách nehraje? Tak neváhejte a načerpejte ještě poslední divadelní zážitky a zakončete sezonu tímto delikatesním „zákuskem.“  Uvidíte, že nebudete litovat a příjemně se navnadíte na podzim, kdy divadla otevřou opět svoje brány.Bližší informace o programu, termínech a vstupenkách získáte na internetových stránkách Divadla Blaník
www.blanik.cz

   
28.05.2007 - Kultura - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Hanela [*]

    tuhle hru jsme viděla před lety, když to ještě hráli v Rokoku a můžu doporučit

    superkarma: 0 28.05.2007, 10:21:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme