Připravili jsme pro vás zajímavý rozhovor s lékařem. Pokud se vás tento zdravotní problém týká, zeptejte se.

Přední odborníci se shodují na tom, že u dětí ve věku pěti a více let se noční pomočování (enuréza) považuje za zdravotní problém, který je třeba aktivně řešit. Včasná a cílená léčba nočního pomočování je nesmírně důležitá nejen kvůli duševní pohodě dítěte, ale také kvůli minimalizaci rizika zdravotních potíží v jeho pozdějším životě.

S tímto názorem souhlasí také dětský urolog MUDr. Zdeněk Dítě: „Celou řadou rodin a často bohužel i praktických lékařů je problém nočního pomočování zlehčován, protože neohrožuje život pacienta. Noční pomočování nesmí být přehlíženo, protože přináší těžkou psychickou a socioekonomickou zátěž, někdy až psychiatrické problémy. Čím déle porucha trvá, tím hlouběji zasahuje do sebevědomí enuretika. Prvním krokem k řešení potíží dítěte by měla být návštěva ošetřujícího lékaře, případně dětského urologa nebo nefrologa. Kromě vlastní terapie je pro úspěch léčby enurézy rozhodující spolupráce lékaře s rodinou.“

odbornikPokud vás trápí mokrá postýlka vašeho dítěte, můžete se s dotazem či prosbou o radu obrátit na odborníka na komplikované a rezistentní případy enurézy:

Na vaše dotazy bude odpovídat MUDr. Zdeněk Dítě, FEAPU
dětský urolog, odborník na komplikované a rezistentní případy enurézy
pracoviště: Praha 2, Urologická klinika VFN nebo TH klinika s.r.o.

Otázky nám napište pod tento článek nebo na email klara.krizova@zena-in.cz
Otázky předáme panu doktorovi, jeho odpovědi budeme publikovat jako další článek

Můžete se také přečíst: Příběh Renaty: Mé dítě se v noci počůrává ZDE

noc_v_suchu_cl

Reklama