Domácnost

Počůrané dveře a mrtvá krysa

Dobré ráno všem co už jsou na netu,

když jsem si přečetla dnešní téma, které je nejchytřejší zvířátko, tak mě hnedka  napadla odpověď nejvyčůranější zvířátko:o) a to je uřčitě náš psík. No vlastně teď si asi říkáte, že ten váš je taky pěkně vychytralej a ví jak na vás. Našeho jsem adoptovali, když mu byl rok, ale to už jsem tu jednou psala. Sem tam si ho bere i teta, aby v bytě nebyl sam  a taky  aby mohl lítat celý den venku na horách po pastvách. Ale připadá mě to sem tam jako by se náš pes rozhodl, že tetu dostane do blázince.

 

 

Teta má ještě kočku, kterou si vzala, když její mamu přejelo auto, jenže ta  je taky pěkně vyčůraná no a když se spojí s naším psem proti tetě tak nemá fakt šanci. A co dělají - stačí aby si namazala chleba se salámem a nechtěně odešla z kuchyne, třeba když zazvoní telefon. No a to pak vypadá takhle, kočka sedí na kuchyňské lince, sežere salam a chleba schodi na zem at si da i pes, to že si asi umíte představi jak teta nadává neb takhle se dělí pořád pokud se jeden dostane k něčemu dobrému. Minule jí zase náš pes ukradl z tašky kus mas co si kouila a vesele si ho odtahl na gauc a když viděl, že je zle tak si zalezl pod postel a v klidu si to dožral. Takže pokud teta  udělá nákup musí si to hnedka uklidit a nesmí  ho nechávat v tašce neb nikdy nevit kdo se obslouží jako první:o)

Asi to znáte pokud máte kočku, že Vám domů nosí ukazovat co chytnula. No teta nesnáší myši, a tak její číča je v lovu přeborník a pořád něco nosí domu. Jednou večer seděla u televize a při sledování filmu nohou ( měla ponožky) hladila kočku, pak přestala a pak po nějaké chvilce zase začla, ale najednou se jí zdálo, že kočka je nějaká hrubší a začla nadávat, kde se zase válela a v tom jí najednou kočka skočila na klín, tak teta rychle rozsvítila a na zemi byla velká krysa, kterou vlastně hladila místo kočky no málem měla infarkt. Ani dodnes nevíme jak to tam kočka dotáhla, neb měla otevřené ven jen okno a ze země je to docela vysoko. Asi chtěla kočka pochválit, jak je chytrá, když má takový ulovek :o).

Já jsem si  ho vzala jeden den do práce s tím, že když tam skoro nikdo nebude, tak aspoň nemusí být doma sám. Sice byl docela hodnej a startoval jen na jednoho kolegu z praci (no je fakt, že já ho taky nemusím) jinak docela v pohodě, když se blížil čas domů, tak jako by to věděl, že už padla, jen jsem si ještě potřebovala odskočit na WC, a že pak půjdeme. Když jsem vyšla ze záchoda tak pes na mě koukal a jen zvedl nohu a počůral dveře, jako by se nic nestalo rychle jsem to šla uklidit a když jsem vymachala hadr a vratila se tak zase zvedl nohu a vyčural se no to mě už málem kleplo a s nadávání, že pokud to uděla ještě jednou, tak už do práce ho nikdy nevezmu jsem to uklidila  no a ten hajzlík to udělal ještě jednou no kdyby nás asi někdo pozoroval, tak si řekne že si ten pes děla ze mě srandu.

Když ráno vstávám v 5 a chci vzít psa ven, tak ho musím vždycky přechytračit jinak nemám šanci, aby se mnou šel. Protož ráno nechce vůbec vstávat. Když ráno vstanu a mám na sobě ještě pyžamo, tak to se potvůrka mazlí, ale jak  vylezu z ložnice a  začnu se malovat a strojit, tak už maže do pelíšku a rozvalí se tam na záda jen, abych nebyla schopná mu dát obojek jo a ještě si u toho vrčí.
Ze začátku stačilo mu dát obojek s vodítkem ještě v ložnici a přivázat ho na kliku u vchod. dveří, ale tenhle trik už zná, už ani na salámu ráno nereaguje, a tak musím pořád vymýšlet něco nového, abych byla chytřejší než on.

Posílám vám jeho fotku a taky fotku jak jsme krmili v letě kosí miminka, neb rodiče je tam nechali.

MartinaC


Haf, pěkný kluk :) A chytrý! Ale spolupracovat s kočkou, no fuj! Taková degradace psí rasy! Haf, haf! I když za flákotu... A tedy v práci taky nečůrám, to by mě panička hnala :)

Jak chytří jsou Vyši mazlíčci? Co Vám kdy provedli? Nebo jsou spíš prostoduší? Pochlubte se jejich nejlepšími triky na redakce@zena-in! A pošlete fotečky, už se těšíme!

   
22.09.2006 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] arjev [*]

  Majdinka: jo,vyřídím jim pozdrav od vás obou

  superkarma: 0 22.09.2006, 13:33:59
 2. avatar
  [8] Majdinka [*]

  arjev: Nejsem takový nadšenec, ale je fakt, když na chalupě piju na zápraží kafe, poletuje sníh a krmítko je plné, pozoruju, až mi mrznou prsty.
  Tak pozdravuj ptáky a hoď jim i za mě. (zda tam zahrneš i kamaráda, nechám na tobě)

  superkarma: 0 22.09.2006, 10:31:40
 3. avatar
  [7] arjev [*]

  Majdinka: Ne,to jsem si dělala srandu.Koupila jsem různá semínka a v zimě budu mít lůj a dobré sádlo.Sýkorky budou mít stravu na stromě a kosáci pod budkou.
  Minulou zimu jsme to na zahrádce měli jako ve voliéře.Kamarád z dětství je lesník na Šumavě a divil se kolik strávníků mám na starosti.Jmenoval šest druhů sýkorek.Hold,je to taky pták.

  superkarma: 0 22.09.2006, 10:21:27
 4. avatar
  [6] Majdinka [*]

  arjev: Fakt zavařuješ žížaly? Nebylo by je lepší mrazit? Kdysi jsme krmili malé králíky, když pes roztrhal samici. Kapátkem. To bylo něco. Přeci ty tvory nenecháme scípnout, jak říkala babi.

  superkarma: 0 22.09.2006, 10:08:38
 5. [5] MartinaC [*]

  o nas asi asi sousedi museli myslet ze na asi preskocilo, protze jsme chodili po zahrade a hledali zizaly a vecer delali nalety na komary , aby bylo cim krmit.

  superkarma: 0 22.09.2006, 09:42:07
 6. avatar
  [4] mackaela [*]

  jsou super

  superkarma: 0 22.09.2006, 09:39:40
 7. avatar
  [3] arjev [*]

  Martino,článek je velice krásný a děkuji za kosáčky .My jsme letos krmili také kosáčky,tatínka srazilo auto a matku chytil sousedův pes.Soused psa ztřískal,ale matce nepomohl k životu.Chodila jsem po zahrádce,"chytala"žížaly,mouchy a tři kosáci mi teď sedávají na venkovním parapetu a povídají mi každodenní příběhy.Sem tam jim přilepším,vytáhnu žížalu a to mají rádi.Už se připravuji na zimu,zavařuji žížaly

  superkarma: 0 22.09.2006, 09:35:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme