Domácnost

Poctivost musí být!

Čtenářka Bohuše píše, jaká věc se přihodila rodince, která znečistila tříděný odpad nepořádkem ze střechy. Spravedlnost si našla svou cestu...


Přeji krásný den na ŽENU-IN, k otázce třídění odpadu mám momentálně aktuální příhodu... já odpad třídím, a to velmi poctivě, což učím i naše děti, které už velmi dobře vědí, co kde a jak... , ale bohužel jsou v naší ulici i takové „prasátka", které do kontejnerů hážou igelitky plné nepotřebných hader, plesnivý chleba, hnilý meloun, ale i zdechlé králíky... ! Ale co se stalo předminulý týden když jsem otevřela kontejnér mě doslova šokovalo ... sousedi předělávali střechu na domku a eternit, který ze střechy zdělali nacpaly do pytlů a pytle naházely do kontejnerů s odpadem, těch pytlů měli hodně, a tak si poradily... rozvezly je po celém našem městě(což jsem ještě v té chvíli nevěděla)!

Nerada strkám nos do cizých věcí, ale toto mě ohromilo tak, že jsem sousedku upozornila na to, že tak nebezpečný odpad se do kontejnerů neháže a bylo mě řečeno, abych se starala o sebe, a prý co, že to jsem za "prase", které se hrabe v kontejnerech... ! Dost mě to zamrzelo, ale lidé jsou různí. Pak jsem na situaci zapoměla.

Za dva dny nastal v ulici šrumec, starosta s policií chodily kolem kontejnerů a fotily jejich obsah, pak nastalo vyšetřování, pachatele objevily velice brzy... naše obec není zas tak velká, a střechu taky mnoho lidí nepředělává! Vyšlo najevo, že eternitem jsou zasypány veškeré kontejnery v naší obci!!!! A jaké mě čekalo překvapení, když jsem šla z obchodu? Celá sousedovic rodinka se hrabala v kontejnéru... za trest dostaly vyčistit všechny kontejnéry a k tomu ještě pokutu. Když jsem kolem nich procházela sousedka mě zpražila ještě jednou... když jsem je pozdravila, odpověděla mě: "NEČUM KRÁVO"!!! Takže během jednoho týdne jsem měla dvě vyznamenání , což se tak někomu nepodaří:POPRVÉ JSEM SI VYSLOUŽILA PRASE A PODRUHÉ ZASE KRÁVU...!

S pozdravem,
Bohuša

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Třídíte odpad?

Jaký je váš názor na třídění odpadu? A třídíte?

Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mailovou adresu...

Pokud chcete, aby byly vaše příspěvky uveřejněny, musí mít alespoň jeden středně dlouhý odstavec textu. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním pěkným dárkem! A to kazetou PICKWICK 9 chutí čaje.

9 chutílupa

   
10.08.2010 - Dům a byt - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] monkee [*]

  enka1 — #1 Sml59 Perfektní nápad, zaslat ministrovi pro ŽP Sml58

  superkarma: 0 10.08.2010, 15:12:36
 2. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Jůů, dobře jim tak! Sml59

  superkarma: 0 10.08.2010, 15:07:18
 3. avatar
  [1] enka1 [*]

  Třeba by se mohli třídit i sousedéSml24

  1. na komentář reaguje monkee — #3
  superkarma: 0 10.08.2010, 12:01:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme