Díky dietě „bodový systém“ budete mít svou postavu pod kontrolou. Princip této diety spočívá v tom, že si všechny potraviny obodujete a řeknete si, že sníte maximálně dvacet bodů denně. Při této dietě platí, že společně se hubne snáze. Je lepší, když se k vám přidají dvě tři kamarádky, stanovíte si společná pravidla, obodujete si potraviny společně, abyste měly všechny stejné podmínky a dohodnete se, že se pravidelně jednou týdně setkáte a budete se navzájem motivovat a vyměňovat si tipy nebo recepty. Navíc si poměříte i osobní konto bodů. Když na tom budete nejhůře, budete mít tedy nejvíce bodů, bude to pro vás jistě silná motivace.


Velice pozitivní je, že mnoho potravin má nula bodů, a ty se pak smějí jíst neomezeně. Tato dieta je velmi účinná a také zábavná a motivující, ale bohužel byste do toho musela jít sama s kamarádkami. U nás totiž zatím neexistuje to, co znají v USA. Tam totiž existují komuny a také se můžete stát členkou přes internet. Jsou vedeny webové stránky, kde zjistíte body pro jednotlivé potraviny a porovnáváte skóre s ostatními. Pokud se pro tuto bodovou dietu rozhodnete s kamarádkami, bude to spíše zábava než tvrdé dodržování diety. Pokud ale ovládáte angličtinu, můžete si stránky k bodové dietě nalézt a inspirovat se v programu, který je nejdříve zaměřen na redukci váhy a pak na její udržení. To má za následek, že se vyvarujete  nezdravého jo-jo efektu.

U bodového systému nemusíte počítat kalorie ani si dávat pozor na obsah tuku v potravinách, jen budete sčítat a odčítat body. Například salát nebo hruška mají nula bodů, 200 ml coly nebo sklenička sektu mají jeden a půl bodu, dva body si připíšete za krajíc celozrnného chleba a tři body za salám, sýr, zmrzlinu.

 

Bodová dieta by měla být kombinovaná se sportem, za který také máte body, ale k dobru. Po půl hodině si můžete připsat tři body za aerobic, pilates a lyžování, dva body za jízdu na kole, gymnastiku nebo jógu a jeden bod za pomalou procházku.

 

1.      Na jakém principu se počítají body u bodové diety?

2.      Kolik můžete během bodové diety shodit kilogramů?

3.      V čem je výhoda bodové diety?

 

Výsledky kvízu a rady, jak trvale zhubnout, naleznete na http://www.doformy.cz/kviz132

 

 

víkendová soutěž

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama