Nejaktivnější začínám být kolem desáté večer. Když začínají ostatní zívat, já už jsem vážně v klidu a zvesela vyvíjím nějakou užitečnou činnost. Konečně se můžu soustředit, konečně jedu na plný výkon.

Hleďme, půlnoc, to není tak mnoho, ještě mám dvě hodinky, abych ráno nějak rozumně vstal. A pracuje se dál, je klid, všechno kolem spí, jen u mě se svítí. A už jsou dvě a já jdu spát, je na čase, přece nechci být ráno úplně mrtvý!

Zalezu do postele, zhasnu, zavřu oči... A zase je otevřu. Nic. Zkusím to znovu. A zase nic. Dojdu si na záchod, napít se, lehnu si. Hezký strop. V noci je skoro černý. Pustím rádio nebo nějakou čtenou knihu, to mě určitě uspí.

Za 45 minut končí díl ze čtené knihy, další už raději pouštět nebudu, neuspává to (ostatně to na mě nezabíralo ani jako na malého, vždycky jsem usnul po dočtení kapitoly – v sedm večer). Béééé. Béééé. Jak můžou někoho uspat ovce, když tak hlasitě bečí? A ten smrad z toho berana? To se nedá taky snést. Ovce ne.

Převalování. Otáčení přehřáté peřiny. Topí mi nohy. Když je vystrčím z pod peřiny, za chvilku mi mrznou. Překulení. Už určitě usínám. Za další půlhodinu – už ani nechci vědět, kolik může být hodin – zazívám. Konečně. Do dvaceti minut jsem tuhý.

Střih. Zvoní budík. Nechápu, co se děje a hlavně proč se to děje. Nechápu vůbec nic a je zbytečné na mě mluvit. Přijďte po obědě...

A co vy? Taky nemůžete spát? Máte to chronicky, nebo nárazově třeba při těšení se nebo při stresu? Nebo je to třeba tím, že jste vypili moc kávy nebo čaje? Možné je kde co a určitě nás také bude všechny zajímat, jak si se svou nespavostí dokážete poradit, protože jíst prášky se nechce přece vůbec nikomu! Takže jak na nespavost?

Trpíte nespavostí? Často?
Proč nemůžete spát?
Znáte přesně příčinu?
A počítáte ovečky? Nebo máte jiný recept?
Prozradíte svoje tajemství sladkého spánku?
Jíte prášky na spaní, nebo jste proti?

Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!
Nejlepší příspěvek oceníme!

Reklama