Bulvár

Počítám kalorie

Krásné slunečné ráno přeji.

  Ačkoli jsem vždy dietami pohrdala a tvrdila, že do fitka nebo na kolo mě nikdo v životě nedostane, i na mě se s blížící se třicítkou začala projevovat čím dál víc sedavější práce. Už ani těch procházek s hafinou nebylo tolik a nebyly tak dlouhé  - přeci jen už je jí 11 let a nevydrží toho tolik jako zamlada.

  A protože jsem o přírody navíc líná a žravá - hlavně na klobásky, sýry, vínko a podobně - a ještě navíc razím zásadu, že když mám hlad, jsem nepříjemná a nesnesitelná  (a to přece nemohu svým kolegům - samým chlapům - udělat), začínala se moje 162cm vysoká postava podobat panáčkovi Michellinovi a já najednou koukala, když mi váha ukázala 73,5 kilo. Na břiše špek, na žebrech špeky, zadek jak pivovarský valach, stehna jak sloupy i v ksichtě to bylo znát... Ouvej ouvej.

Já nikdy nebývala drobná štíhlá dívčina, mám robustní kostru a panenka nejsem, ale tohle bylo kapku dost... Navíc mě všechno škrtilo, přestávala jsem mít co nosit a i kalhoty velikosti 40 mi byly těsné a v oblíbených tričkách jsem vypadala jak paní prasátková.

No jo, jenže co teď s tím?  Já, cvičením a dietami nepoznamenaná, líná a rozežraná.  Ještě že má člověk kamarády...

Jedna z mých kamarádek, která trpěla podobným problémem, jen k němu přišla porodem 2 tříkilových chlapečků (najednou), mi hodila záchranný kruh. Navedla mě na www.flora.cz , kde je kalkulačka energetických hodnot potravin, hafo mi toho vysvětlila a přidala pár povzbuzujících vět typu "prvních 14 dní to bude krutý, ale musíš vydržet", "je to o nervy, ale stojí to za to", "nečekej, že za dva dny budeš mít 5 kilo dole, pokud chceš, aby to bylo trvalé, musíš pomalu, takže čekej tak půl kila za týden" a podobně. Musím říct, že měla ve všem pravdu.

Tak jsem se zatnula a dala se do toho. Na stránkách je ještě dost zajímavých informací o tom, co, kolik a kdy jíst. Další jsem si nahledala na www.stob.cz  a už to jelo.

Prvních 14 dní redukční diety bylo fakt krutých. Řekla jsem si, že když už, tak radikálně a snížila jsem si svůj denní příjem z odhadovaných cca 12tis kj na 6tis. Ne že bych vyloženě umírala hlady, ale můj roztažený žaludek si žádal své. Navíc žádné oříšky a klobásky na večerní mlsání :-( Počítala jsem si, kolik kj mají jaké potraviny, vše si zapisovala do el. deníku na www.flora.cz a večer rekapitulovala.

Krom toho jsem také navštívila posilovnu a začala jsem cvičit. Jo, nejsem pako, nechala jsem si napsat cvičební plán a ukázat, jak se na tom vlastně cvičí a jak dýchat. Naštěstí. Byla jsem tam jak Alenka v říši divů :-)   Mým cílem bylo, shodit 10 kilo. A když se mi to povede, tak ještě pokračovat do cílové váhy 60 kilo. Začala jsem v únoru a přes mou lenost a rozmlsanost mám dole 8,5 kilo. A hlavně - drží to.

A není to vidět jen na váze - měřila jsem se a v pase, přes podbřišek před zadek mám dole 5 cm, stehna 3cm. Jupííííííí !  Vím, že se budu muset celý život hlídat, abych zase nesklouzla do příliš pohodlné lenosti a žravosti. Ve cvičení budu pokračovat. Docela pěkně se mi rýsuje figura :-)

Začala jsem ze skříně vyřazovat věci, které na mě visí :-) Moc mě těší, jak mi všichni říkají, že je to na mě vidět, a že vypadám i mladší :-) Dokonce jsem začala jezdit na kole.  Takže to jde, když se chce. A to i bez jakýchkoli hubnoucích přípravků. :-)   Držím si palce, abych do toho už nespadla a držím je i ostatním, kteří chtějí shodit  pár kil.   Hezký den Lyoness  

Lyoness, i já ti držím palce. Taky jsem zhubla 15 kilo a drželo to dlouho. Jen poslední rok a půl už jsem to přežrala, takže se znovu pouštím do hubnutí. Tentokrát mi ale stačí jen 5 kilo. A nadávám si, že jsem vyměnila ten hezký pocit ze své postavy za ty klobásky a čokoládky. Simona

Jak jste na to s dietami vy, milé čtenářky? Napište nám na adresu:

redakce@zena-in.cz

   
28.06.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [6] Lyoness [*]

  Juana — #5 na flore mam registraci a e-denik. Je tam docela obstojny seznam potravin - jen si vyberu, co a kolik jsem toho snedla a ono mi to energetickou hodnotu spocita samo Sml16

  Jde to...

  superkarma: 0 28.06.2010, 15:28:48
 2. avatar
  [5] Juana [*]

  Obdivuju, počítání kalorií na  mne opravdu není, na to bych neměla nervy.

  1. na komentář reaguje Lyoness — #6
  superkarma: 0 28.06.2010, 14:45:11
 3. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  Sml52 velikost 40, co bych za ní dala Sml30

  superkarma: 0 28.06.2010, 12:26:59
 4. [3] Lyoness [*]

  maje — #1 Tak trosku podvadim - proste co doma nemas, nemuzes sezrat Sml52

  superkarma: 0 28.06.2010, 12:22:23
 5. avatar
  [2] risina [*]

  162 cm, 72,5 kg  a velikost 40? Já jsem na tom podobně (161/70) a mám 44. Občas se tedy vejdu do 42, ale o čtyřicítce si můžu nechat jen zdát...

  superkarma: 0 28.06.2010, 12:22:22
 6. avatar
  [1] maje [*]

  tak to skláním. já takovouhle vůli nemám. jenže nejhorší pro mě je, že já každý večer vařím (kvůli manželovi, aby měl ještě teplý oběd do práce) teplou večeři. tak se najím taky.

  1. na komentář reaguje Lyoness — #3
  superkarma: 0 28.06.2010, 12:20:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme