Bulvár

Počítačem ovládaný polštář proti chrápání


Německý vědec Daryoush Bazargani přišel na řešení problémů s chrápáním - počítačem ovládaný polštář, který posunuje hlavu spící osoby, dokud chrápání nepřestane.

Profesor Bazargani z univerzity v Rostocku představil prototyp svého polštáře na konferenci o zdraví. „Polštář je napojen na počítač velikosti knížky, který spočívá na nočním stoku a analyzuje hluk chrápání. V závislosti na výsledcích analýzy pak počítač zvětšuje nebo zmenšuje vzduchové polštářky v polštáři tak, aby nosem spící osoby procházelo co nejvíc vzduchu v závislosti na poloze hlavy," řekl reportérům Reuters.

Polštář se prý dá použít také na masáž hlavy a krku. Několik amerických firem už také prý projevilo zájem o výrobu. Na dotaz o inspiraci profesor Bazargani řekl: Polštář jsem vyvinul, protože sám chrápu. Zkusil jsem všechno možné, ale nic nefungovalo. Doufám, že lidé, kteří můj polštář budou užívat, budou mít klidnější spánek." A jejich dlouho trpící partneři a v horších případech i sousedé taky.

Máte také problémy s chrápáním? Co pomáhá vám? Zkusila byste Bazarganiho poštářek? Máte pocit, že byste se mohla vyspat, kdyby vám během spánku něco neustále hýbalo s hlavou?

zdroj: Korzo
   
05.10.2007 - Společnost - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. [3] Sluníčko sedmitečné [*]

  Tuto možnost jsem ještě neslyšela, ale naposledy mě nadchla technologie počítačů Durabook. Jedná se o odolné notebooky, které šetří životní prostředí.

  superkarma: 0 07.07.2015, 15:30:45
 2. avatar
  [2] vininka [*]

  Ano, mám problémy s chrápáním. Ovšemnikoli se svým...

  superkarma: 0 07.10.2007, 15:39:40
 3. avatar
  [1] átéčko [*]

  Mám

  superkarma: 0 06.10.2007, 12:01:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme