Děkujeme za další úžasný příspěvek doplněný fotkou. Poslala nám ho čtenářka s nickem Elioza

Jako už některé pisatelky, které napsaly na dnešní téma, tak i já mám velké lýtko...zřejmě z dob tancování. Od 15-16 let jsem se intenzivně věnovala tanci. A aby to nebylo málo, mám navíc vysoký nárt. To si neumíte představit, jaké zklamání vás přepadne, když se vám bota líbí na polici, ale na nohu ji neobujete...protože standartní obuv není uzpůsobená pro vysoký nárt a už vůbec ne pro větší lýtkový sval...Většinou to vyřeší suchý zip, šněrování či otevřená obuv.

"Placatá" podrážka je utrpení nejen na pohled, ale i na nošení. Já nejraději nosím podpatek vysoký cca 3-5 cm. Ale co vám budu povídat, myslíte, že jsem sehnala kozačky??? Sehnala.....před třemi lety u Bati v Praze. Ten samý obchod máme i v našem městě, ale tady nebyl tehdy takový výběr, vlastně ani dnes není...logicky.

Kozačky jsou z ušlechtilé pravé kůže, černé barvy s malinkými gumovými vsadkami, zipem po celé délce a třemi přezkami, které mohou ještě trošku doregulovat obvod kolem lýtka. Jenže mají jeden malý nedostatek. A to, že výška podpatku přesahuje mou oblíbenou míru...ani nevím, kolik měří, ale víte co?? Posílám foto z r. 2008, kde jsou kozačky v akci. Fotku bych nazvala "Pochodéééém vchod". A divím se dodnes, že jsem se tehdy nenatáhla při pózování...:-))

elioza

Mimochodem díky mé "péči" jsou botky stále jako nové, opečovávané a nedám na ně dopustit. Samozřejmě se v tuhých či mokrých zimách musí impregnovat a vybavit teplou vložkou. Jen sáňkovat se v nich nedá, ani bruslit...Jinak jsou velmi všestranné, no posuďte sami;-) A jestli k nim v budoucnu přibudou ještě nějaké, nezáleží až tak na mně, jako spíš na výrobci.

Tak "pochodééém marš, raz dva....raz dva"....nadarmo mi neříkají moji drazí "generál"...vaše Elioza

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Milá "generálko" Eliozo, moc vám to sluší

Co vy na to milé ženy-in? Nepochlubíte se také nějakým příspěvkem nebo fotkou na dnešní téma? Kozačky milované, proklínané, nezapomenutelné, krásné, příšerné. S jakými jste se setkala vy? Napište nám, ještě je čas.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama