Úvodem bych vám chtěla zapřát krásné Velikonoce. Tento článek nebude o poučování ani o doporučení co a jak máte jíst a kolik se hýbat. Spíš naopak. Osobně jsem ráda, že svátky existují, protože mohu alespoň trošku polevit ze svého tempa a dopřát si něco dobré a nezdravé. Věřím, že tak to funguje i u vás.

 

Aby jste byli v pohodě i po svátcích a neměli zbytečné výčitky svědomí, připravila jsem pro vás něco o probiotikách, o které můžete i soutěžit.

 

Ale začneme pěkně po pořádku

 

Co jsou probiotika

Toto slovo vzniklo z řeckého slova bios, co znamená pro život. Probiotika můžeme tedy definovat jako živé nepatogenní mikroorganismy, které příznivě ovlivňují náš zdravotní stav tím, že pomáhají udržovat rovnováhu mikroorganismů ve střevním traktu.

Probiotika jsou obsaženy v některých mléčných produktech (jogurty, kysané nápoje, acidofilní mléko apod.) nebo v speciálních nutričních doplňcích a lécích.    

Základní funkcí probiotik je, že:

 • Pomáhají předcházet onemocněním
 • Zlepšují průběh některých onemocnění

Jak se probiotika uplatňují nejvíc

 • Úprava průjmu nebo zácpy a nadýmání
  Probiotika mají normalizační účinek na zažívací trakt. Jak potvrzují klinické studie, jejich uplatnění je vhodné nejen při průjmech souvisejících s cestováním či terapií antibiotiky, ale i zánětů střev, syndromu dráždivého střeva a divertikulární nemoci tračníku.

  Klinická studie, jíž se zúčastnilo 180 pacientů z osmi různých nemocnic v Japonsku zaznamenala výrazné zlepšení u pacientů s řídkou stolicí, nebo průjmem, kteří brali probiotika obsahující Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium bifidum. Zlepšení bylo zdokumentováno až v 99% případů.

  Vliv při zácpě prokázala studie provedená na skupině 89 pacientů. Pacienti užívali probiotika obsahující více probiotických kmenů včetně už zmíněné L. acidophilus a  B.bifidum. Zlepšení jejich stavu bylo prokázáno v 95% případů. 

  Při nadýmání došlo ke zlepšení v 63 ze 66 případů.  
 • Podpora v boji s kvasinkovou infekcí
  V pilotní studii, jíž se zúčastnilo 36 pacientů infikovaných kvasinkou Candidada albicans (o nemoci kandidóza jsme už v našem magazínu psali), mělo 89% z nich nižší příznaky po užívání probiotik obsahující L. acidophilus a B.bifidum. 72% pacientů vykázalo zlepšení stavu o více než 25% a 33% pacientů o více než 50%. Dva pacienti ve věku 2 a 4 roky byli po měsíci úplně bez příznaků, aniž by se měnily jejich stravovací návyky.  
 • Potlačují růst patogenních bakterií
  U bakterií produkujících kyselinu mléčnou (acidophilus)se ukázalo, že zabraňují růstu patogenních bakterií a jejich produkci toxinů.
 • Zvyšují imunitu
  Ukázalo se, že bakterie produkující kyselinu mléčnou zvyšují imunitní reakci, zvýšením odolnosti k infekcím.
 • Redukují cholesterol
  Osoby konzumující mléčné produkty obsahující kultury kyseliny mléčné sa Dočkaly snížení hladiny cholesterolu, zatímco produkty bez těchto kultur tyto výsledky nevykazovaly.
 • Produkují vitamíny a jiné nutriční složky
  L. acidophilus a B.bifidum produkují vitamin B1. Bifidobakterie jsou schopny produkovat i vitaminy B6, B9, B12, kyselinu listovou a vybrané aminokyseliny.  

Víte o tom, že probiotika pomáhají redukovat tělesnou hmotnost?
Probiotika v kombinaci s dalšími přírodními látkami originálním, účinným a spolehlivým způsobem podporují odbourávaní tuků a zamezují jeho opětovnému ukládání (jo-jo efekt).

Společnost Valosun aktivně reagovala na toto zjištění a vyvinula preparát MINAXIN, který kromě redukci hmotnosti potlačuje chuť na sladké, brání prudkým výkyvům hladiny krevního cukru a zvyšuje tělesnou a duševní aktivitu

MINAXIN je vhodným doplňkem stravy pro ženy a muže, kteří:

 • Se chtějí zbavit nadbytočních tuků a formovat svoji postavu
 • Si chtějí požadovanou hmotnost udržet
 • Se potýkají s nutkáním k večernímu jídlu
 • Chtějí podpořit účinek redukčních diet a fyzických aktivit

 Pokud si myslíte, že MINAXIN (mimochodem novinka na trhu ) je vhodný právě pro vás , můžete se zapojit do naší soutěže!

Stačí, když nám zašlete co možná nejvíc typů na produkty od společnosti VALOSUN. Jako pomůcku uvádím jejich webové stránky: www.valosun.com.

Soutěžíme do úterý 11 hodiny.

Výherce kromě MINAXINU obdrží i bonus - speciální doplněk stravy BIOPRON, který obsahuje 9 probiotických kmenů!

Odpovědi zasílejte sem:

 

Hodně štěstí!!!

 

 

ZDROJ: MUDr. Radim Bužga, společnost Valosun 

Reklama